Zlatorog - nujno?!??!

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ste me razrajcali. Sem takoj šel po pločevinko Amstela.

Amstel je zakon
nahrung002.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
mater da sem jst tud mal razlike opazu. ne tolko v okusu, predvsem v aromi... al pa so mi dal nepomit kozarec.
wink-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes pil iz flaše. Okus se mi zdi isti.


Ni pa laško pivo nikakršen presežek kar se tiče kvalitete in okusa. Razen, če ga primerjam z Unionom.

Se da spiti veliko boljša piva.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ne amstel ne heiniken ne bud mi niso boljši od laškega, ne vem zakaj bi jih pol moral pit, a da izpadem kej večji frajer al zakaj.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Za moje pojme je okus boljši, blažji, pivo se boljš pije ...

Malcom, eni ne mečemo po 3€ za neko fancy šmansy pivo, da se lahko potem tam preseravamo. Marsikdo misli, da bo s kombinacijo Marlboro cigareti + Heiniken pivo car. Pa je vse le maska.
wink-1.gif


kibibi, Pittinger je pa za moje pojme najboljše pivo. Najbolj pitno, najbolj lepo teče, da se ga pit ko sok, pa še 0,45€ je v šparu, kaj češ boljšega.
cheer.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ja, saj Pittinger kar teče po grlu, verjetno zaradi tega, ker vsebuje manjši procent alkoholnega deleža, pa grenak ni toliko in nima tolikšnega okusa po pivu. Kot praviš - sok.
wink-1.gif


Ampak vseeno, Laško je zakon.
nahrung002.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kdo pa pravi, da si zarad tega večji "frajer" če piješ hajnija!?!?!
stupid-1.gif
Mater mate eni finte, pač piješ tisto kar ti paše!!!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
torej:

okus je drugacen zaradi drugacne barve steklenice in zato pivo malo drugace zori! stara fora... je pa zelena zelo jebena (je presvetla) in bo pivo ful izgubilo na okusu se posebej poleti...

morda se se kdo spomni ampak vcasih so tudi bile zelene flase (par jih je bilo na paleti:)) ampak iz njih noben ni hotelpiti:)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem vedno pil lasko, pa mi je zadnjih 10 steklenic "smrdelo" pa tudi okus je bil cuden, tako da sem spet na unionu
bonk.gif


Pa vec ljudi pravi da je zanic novi lasko, tako da bo ze nekaj na tem.

LP
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
saj union bo tudi imel zelene steklenice... tak da se bo tudi on pokvaril...

najboljsi je pir iz piksne...


nc gremo po pivo ce se ze toliko govori o njemu... sem zejn ratu...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
morda se se kdo spomni ampak vcasih so tudi bile zelene flase (par jih je bilo na paleti:)) ampak iz njih noben ni hotelpiti:)

Najboljše je bilo, ko je folk v trgovini prelagal flaše iz gajbe v gajbo, da je domov prinesel le rjave flaše.
smile-1.gif


Ampak zadeli so bistvo...razlika je res očitna.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Najboljši je fajn ohlajen, skoraj da mrzel iz flaše oziroma točen.
aplauz.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Najboljši pir je točen pir, samo je problem, ker lastniki lokalov večinoma slabo skrbijo za cevi.

Drugače pa od Laškega, če je kdo imel priložnost piti Jubilejnika, tisto je pa odličen pir.

LP
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Točno tako. Stari sodčki, 50 litrski so bili legendarni. Žal nam jih je EU vzela, ker po teži presegata normo, ki jo dva delavca lahko dvigneta. Madona, ko sem tam delal me ni nobeden spraševal po normah, kaj šele, po normah za dva! Uf, močan kot bik, neumen pa kot cela štala.
cool-1.gif


No sedaj pa imamo 30 litrske, ki naj bi jih zopet dva nesla. Mhm.
hysterical-1.gif


In neizpodbitno dejstvo. Naši gostinci ne znajo skrbeti za točilne aparate in higieno le teh. Že takoj na začetku jih jasno zmoti poraba plina. Tako, da ventilček najprej malo privijejo. Ugotovijo, da potem teče preveč piva, ga odvijejo. Potem pa leti ven sama pena.
bonk.gif


Cevi od točnilnih aparatov so jasno največje leglo zla. Pred začetkom in po koncu točilnega dne je potrebno cevi obvezno sprati z vodo. Prva dva litra piva in zadnja dva litra piva se zavrže. Katastrofa ne? Tudi gostinci menijo tako. Tako, da narod...tecite stran od točenega v neprometnih beznicah.

Verjetno se bo najboljše točeno pivo dalo spiti na lokahlnih veselicah, ala Rock Otočec. Tam je frekvenca točenja tako velika, da ni potrebno spirati cevi.
grin1.gif


P.S.: Dve vrstice v zabojčku sem obdelal. Spregledal sem sedaj. Glava je O.K. Edino glasu pravega nimam. Pravi bas, s katerim bi odlično dopolnil trio Eroika v kvartet.
grin1.gif
Mimogrede, a lepilo na rizli z leti propade ali sem jaz po napačni strani lizal?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Evo še moj pivski okus: Hajnikena rad spijem enega, lepo počasi z užitkom, predvsem zaradi specifičnega okusa, ki ga nisem našel še pri nobenem drugem pivu.

Laško mi je dobro, ni mi pa všeč, da spijem 2 in sem nažgan (mene zlo hitro prime, predvsem pivo). Tudi hrvaška varianta iz Splita je dobra, na morju teče v potokih
grin1.gif
Včasih sem veliko pil Gren, fajn grenak, manj alkohola. Zdaj si okus ''kvarim'' z brezalkoholnim pivom iz Hoferja - poceni da bolj nebi moglo bit, pije se fajn (kot sok, kot je nekdo napisal), pač imam rad hmeljni/ječmenov okus in da ni alkohola. Clausthaler pa je med brezalkoholnimi kralj.

Angleških ''omak'' ne maram, nemci imajo veliko dobrih piv, čehi tudi (čeprav mi Budweiser ni ravno najbolj všeč), dober je tudi Bud (ampak drag ko žafran - vsaj tisti originalni iz USA).