Zlatorog - nujno?!??!

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Ravno odprlo prvo stekleničko "novega" Laškega. Da so steklenico in nalepko zamenjali me ne moti, kaj hudiča so pa s pivom naredili?
jezen.gif


Pa saj to ne more biti res?
10.gif
Naj mi nekdo potrdi, da je samo moja steklenica slaba in, da so ostale ohranile staro vsebino.
Če ne, moram letet po trgovinah, pa kupit na zalogo, kar je še stare robe. Potem pa se ga na smrt napijem v spomin na stare dobre časa...
frown-1.gif
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
ufff, bi ti z veseljem rada kej "pomagala" glede tega, sam sm spila sam eno novo... pa nism nč ... "začutla" ... hmmm...
smirk-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Po moje so z razlogom "pozabili" napisati % hmeljevega ekstrata. To kar je sedaj notri je sigurno 30% manj kot je bilo prej. Pismo. So ja čisto znoreli? Kaj zato če ljudje tarnajo, da jih po njem boli glava. Redno bi ga pili po 4 - 5 steklenic na dan, pa bi se navadili!
grin1.gif


Ne pa, da grejo, na račun glavobolov na hmelju "šparat".
jezen.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ah, jaz pa mislim da so ohranili vsebino. Ja niso tolko nori, da bi šli tvegati z novim okus ko se je le vedelo katero pivo je do sedaj vladalo v sloveniji.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vladalo!?
Prosim no. Daj poskusi nekaj, kar ni zgolj lokalna slovenska posebnost na katero še najizraziteje prisegajo ruralni sloji prebivalstva.
Sem ga ogromno spil, včasih, ko je bil skoraj edini v trgovini. Sedaj pa je rariteta, ki jo zaradi nostalgije morda nagnem dvakrat na leto.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Ravno odprlo prvo stekleničko "novega" Laškega. Da so steklenico in nalepko zamenjali me ne moti, kaj hudiča so pa s pivom naredili?
jezen.gif


Pa saj to ne more biti res?
10.gif
Naj mi nekdo potrdi, da je samo moja steklenica slaba in, da so ostale ohranile staro vsebino.
Če ne, moram letet po trgovinah, pa kupit na zalogo, kar je še stare robe. Potem pa se ga na smrt napijem v spomin na stare dobre časa...
frown-1.gif

Daj si kupi Pivo in ne pivo. Malce poglej po policah. Za isto ceno lahko izbiraš med vrsto drugih piv, če pa dodaš še par centov se ti odprejo nova obzorja. Jaz recimo ne zamenjal pločevinke Amstela za 6-pack Laškega ali Uniona.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Meni se včeraj pivo v novi flaški ni zdelo čisto nič drugače kot v stari.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Toliko govora o Laškem, v hladilniku pa nobenega. Le tole se je našlo
500-oostenrijk-pittinger_02-2005.gif


Za prvo silo bo že.
grin1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Amstel mi ne odgovarja. Nizozemci znajo dobro pripravit "ganjo", piva pa ne. Konkretno Amstel ima napram Laškemu 45 let manj izkušenj pri varjenju piva tako, da ne bi o ruralnosti prebivalstva. Vsač človek ima pač svoj okus. Spoštujmo to.
wink-1.gif


Poizkusil sem veliko piv, angleško mi ne sede nobeno, Nemčija ima dosti boljšo izbiro, saj ima vsaka vas minimalno dva "braueraja". Tudi tu nisem našel para Laškemu. Žal je pač tako, da nemci raje prakticirajo razne "pilsnerje" in "hefeje". Ustarjalnosti za pivo jim potem zmanjka. Belgijci nekaj improvizirajo in varijo brozgo, ki ima alkohola skoraj toliko kot desertno vino - odpade. Čehi, Slovaki in sorodniki pa... hja poceni je, narod ga hvali, nekatera mi celo odgovarjajo.

Pri Laškemu mi je odgovarjal velik % hmeljevega ekstrata, ki je dal temu pivu značilno grenkobo in aromo. Jasno ima svoj pomen tudi voda, ki je v tistih kraja prav okusna (v zimskih mesecih). No in to grenkobo v novi steklenici (sedaj že drugi) pogrešam.

Možno, da je moja "gajba" stala kje na soncu in je sonce imelo opravka kaj s kvaliteto piva. Ne vem... čas bo pokazal svoje. Ali pa se ga bom navadil.
grin1.gif


Pa, ko že ravno pišem naj natipkam še nekaj vrstic. Laško pivo je bilo z razlogom do sedaj v rjavih steklenicah. Razlog je bil ta, da so bile steklenice tmenejše in na sončno svetlobo manj prepustne. Pivo je ohranilo okus skoraj povsem do označenega roka trajanja. Poizkus uvajanja zelenih steklenic je enkrat že propadel. Se spomnite še prve verzije steklenice? Je bila zelena ne? Ob prehodu nazaj na rjavo niso stari mački zastonj zahtevali v oštariji pivo v rjavi steklenici.
grin1.gif


Ah... Evropa. Ah... Janša. Ah... Boško.
stupid-1.gif


Le kje bodo hranili zabojčke, kot na "parkplacu" okrog pivovarne? V času povečanih naročil je bilo to odlično odlagališče.

Bodi dovolj? Bodi!
grin1.gif


Grem po tretjega...
cheer.gif


P.S.: Na moje pisanje ni vplivalo nekaj letno delo v Pivovarni laško.
grin1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Okus je okus, ni ga za ocenjevati, se strinjam. Vidiš, tudi jaz imam osebni, večletni stik z Laškim pa ne bom o podrobnostih. O pivu samo to, da mene pri tem pivu moti prav grenkoba ter to, da je "močno pivo". Prehitro si pijan. Spiješ tri pločevinke in si kar fino nadelan.