Življenjsko zavarovanje Generali

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
No pa je tudi meni poteklo 10 letno varčevanje pri življenjske zavarovanju. Ampak presenečenje pa je na višku. Zavarovalnica mi je "ukradla" najmanj 900 €. A lahko kdo to pojasni in zakaj se dogajajo te goljufije.

900 € mogoče za nekoga ni velik denar ampak če se že gre za to da če lahko imam ali če nimam rajši imam.

No da pojasnim. 10 let sem plačeval mesečno cca 30 €( malenkost več) in če to po kmečki pameti preračunaš dobiš 30 x 120 = 3600 €. ( dejansko bi moralo biti par evrov več ker so ob sklenitvi obljubljali marsikaj zadnje leto pa naj bi bilo le 2% dobička)
Izplačano bom pa dobil celih 2700€. Zanima me a ve kdo kje je 900 eur mojega denarja. Kam je šel moj denar kdo se je obogatil na moj račun, in kdo se mi zdaj smeji v obraz?

Vem, da sem verjetno podpisal kaj neprimernega, nespametnega,.... Ampak, če bi denar vlagal toliko časa na banko bi zdaj imel vsaj 3600€. Verjetno vsaka šola nekaj stane.

In kaj je pametno napraviti z še eno polico pri isti zavarovalnici odkup in prenehanje plačevanja premij ali kaj drugega?

Če me še kdo kliče po telefonu glede življenjskih zavarovanj naj se pazi!
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Tukaj bi morali poznati vsebino police.
Predvidevam, da je bilo plačevano tudi nezgodno zavarovanje ?

Če imaš možnost si v današnjem Delu prečitaj članek v rubriki gospdarstvo (nisem 100% prepričan), ki govori o "presenečenju" po nekajletnem plačevanju naložbenega zavarovanja in stanju ob zahtevanem odkupu. Omenjana je Tilia in ZM.

Očitno je tu problem pri razumevanju ali obrazložitvi pričakovanih donosov. V naši naravi pa je, da izraza "negativni donosi" me želimo slišati, se pa z njimi srečamo ob odkupu.


Verjetno bi lahko kdo še kaj dodal, če bi na tablo prilepil sken police o kateri govoriš, saj je v bistvu ne poznamo.


LP
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Si mogoče imel priključeno nezgodno zavarovanje? Če si, potem bi ti ob sklenitvi morali povedati, da znesek, ki ga plačuješ za nezgodno zavarovanje, ni del varčevanja. Čist po kmečki razlagi: Neki podobnega kot zavarovanje hiše; če se kaj zgodi načeloma dobiš povrnjeno, če ne se ti pač zahvalijo ko podaljšaš zavarovanje.

Kot drugo si bil ves čas zavarovan za primer smrti in tudi to je strošek, ki si ga zavarovalnica zaračuna. Praktično gledano, če bi ti (bognedaj) umrl po enem letu zavarovanja, bi morala zavarovalnica izplačat isto vsoto kot po recimo devetih letih zavarovanja.

Ponavadi pride pri teh dveh stvareh do razlike med "pričakovano" in dejansko vsoto izplačila ob doživetju.

Sploh pa si imel polico od dneva sklenitve pa do danes pri sebi... Na njej pravioma do tolarja/marke/šilinga/evra točno piše koliko znaša zavarovalna vsota ob doživetju.

Edit: Aja, pa to velja praktično za vse police ŽZ, ne samo za Generali... Problem je v agentih, ki "pozabijo" omeniti kakšno podrobnost in pa v strankah, ki ne raziščejo kaj podpisujejo oz. kasneje plačujejo.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
indeed
467716-post_slo.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Hvala Za obširno razlago. Ja ob varčevanju sem imel priključeno zavarovanje za primer smrti. In zdaj razumem to kar bi moral razumeti oziroma mi bi moral nekdo pojasniti ob sklenitvi zavarovanja.

Prvič in zadnjič in nikoli več.

Sem pa danes slišal to kar verjetno večina že itak ve. Recimo kake stvari se dogajajo na področju naložbenega vlaganja. Slišal sem za primer da je nekdo vzel kredit za 10.000€ vplačal naložbeno "zavarovanje" in danes je njegova naložba vredna celih 900 €.

Groza
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
ne vem zakaj nikol več... Zna bit zelo koristna stvar v primeru, da bi rad priskrbel določeno socialno varnost v primeru najhušega; še posebej če so odzadi finančne obveznosti.

Glede kreditov za naložbe...
bonk.gif
Na splošno bi lahk temu rekel čredni nagon oz. gostilniška logika. Še posebej za tovrstne naložbe. Me pa noben ne bo nikol prepričal, da si ni folk sam kriv za nastalo situacijo.
Vsak vsaj malo verodostojen finančni svetovalec bi to odsvetoval. Problem je pa, ker so se določeni na svojo roko odločali za te poteze. Ko jaz rabim nasvet glede avtomobila, grem k avtomehaniku, ko rabim striženje grem k frizerju,... na koncu je bil pa že vsak finančni strokovnjak in ljudje so vsepoprek vlagali v delniške trge ko so le-ti bili na višku. Rezultat si napisal sam
uf-1.gif
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Sicer nisem napisa, bi se pa pridružil mnenju stardo-ja. Na polici je sigurno navedena zavarovalna vsota ob doživetju. Ta znesek mora biti izplačan ob izteku police. Nikakor to ne sme biti manj!!

To je bilo sicer jasno že od prvega dne dalje, je pa seveda v teh letih zavarovalnica pošiljala obvestila o vsakoletnih pripisih, kateri ta znesek povečujejo.

Če je izplačani znesek manjši od vplačanega je edina razlaga, da je v premiji upoštevan ali nezgodno zavarovanje, za katerega se plačuje premija in z enostavnimi besedami povedano, če se poškoduješ se ta del premije izkoristi, v nasprotnem pa ostene zavarovalnici. Drugi del premije gre pa v življensko zavarovanje katero se po izteku stranki izplača.

Ostalo pa so pojasnili že zgoraj.
LP
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Večja, ko je zav. vsota za smrt, dražja je. Pa nam zaupaj, kolikšna je bila v primeru smrti.
Sklepam ,da je to bila klasična življenjska polica, še vedno pa ne razumem...vsaj premija za nezg. smrt bi se `lahko` pokrila iz donosov, ki so sigurno bili v 10-ih letih. Pa še 10 let je premalo.
Naložbene nobene ne naredim za 10 let, naredim jo vsaj do strankinega 60-ega leta.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Premija za življenjsko zavarovanje se deli na rizični in varčevalni del. Delež premije namenjen rizičnemu delu je odvisen od starosti, poklica, spola in še česa, vačevalni del je pa dejansko tisti del, ki se ti nalaga in ga dobiš skupaj z dobičkom izplačanega v primeru doživetje.
Večji riziko kot ga predstavljaš za zavarovalnico, nižja bo tvoja privarčevana vsota v primeru doživetja.