zivljenje v celju

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Zivijo,

zanima me kaksna je kvaliteta bivanja v knezjem mestu? razmisljam o selitvi iz metropole v Celje. koliko vas je ze izkusilo to? kaksno je okolje za druzino in druzabno zivljenje? kako je z rekreacijo? vem, da je ogromno nakupovalnih sredisc, celjska koca, smarjak...
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Sem šel iz Gorenjske v Ce, predvsem zaradi cenejšega stanovanja. Drugače se človek navadi, še vedno sicer pogrešam moje kraje, predvsem zaradi hribov okrog in kolegov. Drugače pa je ok, sem v takem okolju, kjer imam vse na dosegu roke in avta sploh ne potrebujem
za po mestu, razn kadar grem v fasango. all in all je boljše kot v lj, ker ni take gužve, čeprav pa je veliko manj dogajanja (rock koncerti so redki npr.).
Mestni gozd je kar velik, v njem nekaj fitness steze. Celjska blizu, pa še nekaj malih hribčkov...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Pa ko je "rush hour", z avtom ne prideš iz točke A do B
Še posebej v terminu Celjskega sejma. Sicer je 1x na leto pa vseeno ne bi živel v Celju.

Sem služil SV sredi devedesetih v Celju in je že takrat bilo nevzdržno.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Mogoče kakovost zraka kaj vpliva
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zime so v Celju mrzle kot pjes
crazy1.gif
. Tradicionalno.
 
Nazadnje uredil moderator:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ko človek bere tole temo dobi občutek kot da govorimo o kakem Černobilu. To gledaš prav mesto Celje, ali okolico, podeželje?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Kaj naj ti rečem. Bova soseda. Sploh ce gledas po malce novejših stanovanjih. Ta del je približno ok. Če gledaš pa stari del nove vasi... hja... trdi L je kar prisoten...

Dogajanja ni prav veliko.

Ker pa je eden zgoraj omenil kvaliteto zraka. Trenutno zrak ni več tako obremenjen kot 30 let nazaj. So pa zadeve vseeno zasvinjane precej. To je tudi eden od razlogov, da malce tipam kam bi se bilo za seliti.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Prjtu je to naredu v času debelih krav. Flet v LJ prodal in kupil v Celju drugega. Večjega in še nekaj mu je ostalo. Ustvaril si familijo, službo ima pa še vedno v LJ. Še vedno pravi, da je prov naredil.
Kar mene moti v teh večjih mestih je to, da jih res ogromno govori s tistim £. Tako v Celju, vem, ker sem doskrat tam. Tako v LJ, vem, ker sem 10 let živel tam.
Za šport in kulturo je pa poskrbljeno povsod enako. Skoraj.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Ja za tole nisem vedel, da je že tako daleč da se bo začelo graditi.

Lokacija niti ni napačna. Relativno hitro na AC in bližina mesta.
Glede prometne gneče tudi nebi smel biti prevelik problem v normalnih dneh.