Življenje na norveškem... razmišljam o selitvi tja

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Pravkar prišla nazaj znanka iz Avstralije (mislim da se je to že 3 al 4 vrnitev po selitvi).. je pa res, da je nesposobna in neuporabna tako pri nas in očitno tudi down under.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sam so tudi takšni. Jih je potem sram priznati, da so se zahebal. Imajo pa večino ki ostanejo v tujini vsi podobne zgodbe. "kao, v tujini treba delat..... itd."
Takšni me res "razpizdijo". V Slo jim pa očitno ni bilo treba, pa so šli drugam. Ogledal sem si dve veliki firmi v tujini. Z zagotovostjo trdim, da delajo čisto normalno. Pač v službi dela. Imeli so določene pavze in stvar brez problema laufa. V eni firmi je bilo celo tako, da 15 min pavze nisi mogel delat, tudi če si hotel. ker je proces tako zastavljen. No, lahko si kaj pometel..itd. Nobenega norenja, celo zdelo se mi je, da se nekam počasi "premikajo"
smirk-1.gif
. Pri nas pa včasih ni kaj, potem bi pa hoteli, da si non-stop v firmi. In razmišljanje v firmi je takšno, da zaposleni dela za "to in to firmo", ki ga na koncu meseca nagradi z plačilom. Pri nas je pa obratno. Se obnašajo, kot da je firma zaradi delavcev. In če delavec oz. firma ne ustvari dovolj dobička, je lahko srečen, če sploh dobi kaj plače.