Zimske OI Pjongčang 2018

I

Izbrisan uporabnik #488

No pa imamo še pravo slo medaljo, sicer v nekem butičnem športu, ampak glavno da je.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Pa še ta bi lahko bila bolj žlahtne barve, če tekmovalec nebi bil iz ene male primestne državice v obliki kokoške.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
zan1.jpg
zan2.png
zan3.png
zan1.jpg
zan2.png
zan3.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Ni mi jasno kako Košir ni prej zaustavil ure? Nisem gledal tekme, samo vseeno mislim da tukaj štejejo izmerjeni časi. Razen da sta oba v eni stotiki sodnik pa se pač odloči za svojega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

korejec ima roko v višini ure zato jo je prej ustavil?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Treba se bo navaditi. Športne stave določajo zmagovalce, gre za biznis, večji kot si misliš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko
13. jul 2011
2.677
625
113
Meni pa ni jasno kako ne uporabljajo fotofiniša, ki je ob head to head dvobojih edini zanesljiv. Pri resno organiziranih športih imata lahko tekmovalca povsem enak čas, pa se na podlagi fotofiniša določi zmagovalca.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Fotofiniša ni, ker tekmovanje zanj prehitro laufa, poleg tega se itak sicer meri na tisočinke (samo kaže stotinke). Tudi takole je čisto OK: Pravila so jasna, kako se meri čas, koliko je celic, katere so v normalnih razmerah odločilne, kje so nameščene (višina), je vse jasno vnaprej, ker za to obstaja prvilnik. Pravi profi to naštudira in izkoristi do konca. Naš pač ni in je falil celico. Sicer čestite za medaljo, mapak njegovo jokanje kasneje je bilo pa smešno ... Jaz bi mu zaradi žaljenja OKS pobral kolajno (pa ruskim hokejistom tudi, njim pa zaradi kršenja pravil).
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Fotofiniša ni, ker tekmovanje zanj prehitro laufa, poleg tega se itak sicer meri na tisočinke (samo kaže stotinke). Tudi takole je čisto OK: Pravila so jasna, kako se meri čas, koliko je celic, katere so v normalnih razmerah odločilne, kje so nameščene (višina), je vse jasno vnaprej, ker za to obstaja prvilnik. Pravi profi to naštudira in izkoristi do konca. Naš pač ni in je falil celico. Sicer čestite za medaljo, mapak njegovo jokanje kasneje je bilo pa smešno ... Jaz bi mu zaradi žaljenja OKS pobral kolajno (pa ruskim hokejistom tudi, njim pa zaradi kršenja pravil).
A zato ker so peli svojo himno?
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Fotofiniša ni, ker tekmovanje zanj prehitro laufa, poleg tega se itak sicer meri na tisočinke (samo kaže stotinke). Tudi takole je čisto OK: Pravila so jasna, kako se meri čas, koliko je celic, katere so v normalnih razmerah odločilne, kje so nameščene (višina), je vse jasno vnaprej, ker za to obstaja prvilnik. Pravi profi to naštudira in izkoristi do konca. Naš pač ni in je falil celico. Sicer čestite za medaljo, mapak njegovo jokanje kasneje je bilo pa smešno ... Jaz bi mu zaradi žaljenja OKS pobral kolajno (pa ruskim hokejistom tudi, njim pa zaradi kršenja pravil).

Za fotofinish nima veze kako hitro gre tekmovanje - govorim iz večletnih lastnih izkušenj. Pravila so taka, da se čas v snowboardu - paralelni slalom meri z dvema ločenima sistemoma. A in B, merodajen za končen čas je sistem A, sistem B je backup. Fotocelice so postavljene A spodaj in B zgoraj. Tukaj je očitno bil Žan za malenkost previsok z roko in je praktično šele z delom telesa - z nogo prekinil celico. Naša ekipa se je pritožila - predvidevam pa, da niso pogledali izpisa sistema B, tukaj pa je vprašanje kaj bi žirija odločila.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sploh ne vem, kaj naši študirajo na takšnih tekmovanjih. Za backup moraš vedno imeti perajt rokavico, da jo vržeš pred sebe ...
Tudi Jakov Fak ne vem, kak je lahko tak levi, da dobi srebrno kolajno. Ne razumem, kak je lahko bil drugi, saj pa je imel puško ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Za fotofinish nima veze kako hitro gre tekmovanje - govorim iz večletnih lastnih izkušenj. Pravila so taka, da se čas v snowboardu - paralelni slalom meri z dvema ločenima sistemoma. A in B, merodajen za končen čas je sistem A, sistem B je backup. Fotocelice so postavljene A spodaj in B zgoraj. Tukaj je očitno bil Žan za malenkost previsok z roko in je praktično šele z delom telesa - z nogo prekinil celico. Naša ekipa se je pritožila - predvidevam pa, da niso pogledali izpisa sistema B, tukaj pa je vprašanje kaj bi žirija odločila.
Saj je vseeno, zakaj ni fotofiniša. Ga pač ni, Kje se celice, katera je merodajna (kot sem napisal) je pa jasno vnaprej (in da se B gleda le, če A ne dela, tudi, torej B tu sploh ni bil v igri, kot da ga ni). Žan pač ni sistema dovolj dobro naštudiral in izkoristil, torej je upravičeno izgubil. Šola za naslednjič, upam.