zimske gume poleti - koliko mm profila?

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Gre za stavo, zato me zanima...

- Ali lahko imaš poleti zimske gume z manj kot 3mm profila (in več kot 1.6mm) in s tem nisi v prekršku?

Hvala
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Nisi v prekršku, ker poleti ne rabiš več zimske opreme.
Fajn, se bomo s skoraj slickom vozili po lužah. To sploh ne vpliva na aquaplanning.
tongue-1.gif


PS: Kaj naredite z zimskimi gumami, ki so pod 4 mm? A jih skurite poleti ali gredo pač na odpad s 3,9 mm?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Vozimo še naprej pozimi, ker so z novim zakonom OK do 3 mm
cheer.gif


Nato grejo v kanto - čeprav me vulkanizerji gledajo, ko da zlato mečem stran
tongue-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz jih itak zlizem v eni ali dveh sezonah, tako letne kot zimske. ponavadi na prednjih lovim se zadnje dni do 15. marca, ker mi pobira se zadnje mikrometre (bolj nanometre) profila
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
meni je lani letne na notranjih robih tako pozrlo da je ena spustila,
grin1.gif
, na drugi srani pa je po robu ze bila "bodeca zica"
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Nisi v prekršku, ker poleti ne rabiš več zimske opreme.
Fajn, se bomo s skoraj slickom vozili po lužah. To sploh ne vpliva na aquaplanning.
tongue-1.gif


PS: Kaj naredite z zimskimi gumami, ki so pod 4 mm? A jih skurite poleti ali gredo pač na odpad s 3,9 mm?

hmm, sej nikjer ne piše, da mora met zimska guma 4 mm profila, da jo lahko še uporabljaš, niti 3 mm ne. Ta pogoj velja za letno pnevmatiko, ki se uporablja pozimi.

Se mi zdi no. Sicer pa so taki ali tako zimske gume, ki nimajo več 3mm profila, neuporabne.

Poleti pa jih lahko obrabiš do min 1.6 mm, ampak jaz vržem vstran in poleti vozim letne gume.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Vsako leto komaj cakam, da vrzem to sranje od zimskih gum dol z avta. Vceraj dal gor letne in je cisto druga pesem. Voznja z zimskimi gumami je dobesedno nevarna. Mi niti na pamet ne pride, da bi se se spomladi vozil z njimi samo zato, da jih pokurim do konca.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Zimska oprema motornih vozil so pnevmatike za zimsko rabo (M+S) na vseh štirih kolesih, ali poletne pnevmatike na vseh štirih kolesih in snežne verige v priboru vozila. Snežne verige morajo biti v zimskih razmerah nameščene na pogonskih kolesih. Pnevmatike, ki štejejo za zimsko opremo, morajo imeti najmanj 3 mm globoke žlebove na celotni tekalni površini. Zimska oprema tovornih vozil in avtobusov vključuje tudi lopato. (8. in 9. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu, Ur. list št. 17/2000 in 45/2004)

Res me zanima, kolikim od vas tle so senkali izpit.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Me sploh ne zanima koliko mm morajo imeti letne in koliko zimske gume, ker jih že pred zakonskimi merami vržem v smeti.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Se čisto strinjam. Jest mam svoje že malo slabše in je avto kr lepo začel plesat po avtocesti. Enostavno se ne pelje več naravnost, ampak skoz malo pleše. Je pa res da moje 155 gume glih niso višek tehnologije.
grin1.gif
Ampak kakšen teden ali dva bojo še gor, ker je treba nove letne kupit.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Kaj niti ne? Tako je, kot sem rekel in nima nobene zveze s pridobitvijo izpita. To kar pa zdaj trdiš je pa že spreminjanje teme. Nikjer ne piše, da se moram brigat za spremembe zakona, če hočem obdržat izpit. Je pa pametno, jasno.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
No, saj sem rekel. Le kdo vam je senkal izpit.

Ni se ti treba brigat, ne. Lahko gres kar takoj zdaj za 100% prekoracit hitrost v naselju in potem reci policaju, da nisi vedel, da je spremenjen zakon.
priden.gif
 

smidge

Pripravnik
2. avg 2007
168
0
16
Boljse bi bilo, ce bi tako odebelil:

Citat:
Uporabnik creep pravi:
Zimska oprema motornih vozil so pnevmatike za zimsko rabo (M+S) na vseh štirih kolesih, ali poletne pnevmatike na vseh štirih kolesih in snežne verige v priboru vozila. Snežne verige morajo biti v zimskih razmerah nameščene na pogonskih kolesih. Pnevmatike, ki štejejo za zimsko opremo, morajo imeti najmanj 3 mm globoke žlebove na celotni tekalni površini. Zimska oprema tovornih vozil in avtobusov vključuje tudi lopato. (8. in 9. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu, Ur. list št. 17/2000 in 45/2004)

Ker prvi del povedi ima tudi nek pomen. Torej ce imas na njih manj kot 3mm profila, pac ne stejejo v zimsko opremo, in to je to. legalne so pa do 1.6