Zdravstveni dom LJ

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Čez nekaj let, boš lahko ponosen, da imaš zdravnika, pa ne bo pomembno kakšnega.
V Lj se bo to zgodilo do konca meseca.

V nekaterih ZDjih so s številom zdravnikov na 1/3 glede na stanje 3 leta nazaj.
Kakšen msec nazaj je na Odmevih (?) bil eden iz ZDLj in rekel, da imajo pri njih odprto akutno ambulanto za vse ljubljančane, ki nimajo osebnega zdravnika. Hkrati pa ni podaljšal pogodbe z dvema zdravnicama, ki sta delali v tej ambulanti.
Prejšnji teden so menda eno zdravnico z infuzijo in rešilcem na urgenco odpeljali, ko je po 100 pacientih skup padla.
Na vhodih v ZDje so pojačali varovanje, ker že do pretepov prihaja.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
No ampak je to dejansko problem zupana? Ok, ce recemo objektivno je odgovoren in lahko bi poskrbel za menjavo vodstva v zdravstvenem domu, pol je res njegov problem.
Dejansko pa je to problem nekompetentnega direktorja zdr, zdravstvene zavarovalnice v koncni fazi tudi univerze in zbornice, ki ne poskrbita, za ustrezno usmerjanje studentov. Dejstvo je, da verjetno vsi zelijo v kirurgijo, ortopedijo, srcne zadeve, ker je tam najvec denarja.
Druzba pa itak ceni in ima za uspesne samo tiste, ki dobro zasluzijo in so bogati....
V glavnem dejansko imamo druzbeni problem in bomo morali delati v tej smeri. Da ni samo din din in blink vazen, ampak kaksen clovek si in s kaksno mislijo gres konec dneva spat....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Če v nekaterih občinah primarno zdravstvo funkcionira normalno ali celo zelo dobro, hkrati se pa v glavnem mestu sesuva, ni dileme, kje je krivec. In to za spremembo ne more biti ZZZS, ker so pravila povsod enaka. Enako velja za zbornico in fakulteto.
saj ne bo dolgo, najbolj razvite države EU so se začele zavedati 10+ let nazaj, da ne bo dovolj zdravnikov in med. sester in so nekaj tudi storile v to smer, mi pa pač nismo nič
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jaz dobivam zadnje čase občutek, da je zadaj močan interes, da razpade javno zdravstvo, in nastanejo privat ambulante/bolnišnice/domovi upokojencev.

Kar bo državnega bo šibko ter poceni za reveže, privat pa za bogatejše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn in krko

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Jaz dobivam zadnje čase občutek, da je zadaj močan interes, da razpade javno zdravstvo, in nastanejo privat ambulante/bolnišnice/domovi upokojencev.

Kar bo državnega bo šibko ter poceni za reveže, privat pa za bogatejše.
Super, če bodo ukinil tudi 13% zdravstveni prispevek od plače za ZZZS. Če ne pa naj odjebejo.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Jaz dobivam zadnje čase občutek, da je zadaj močan interes, da razpade javno zdravstvo, in nastanejo privat ambulante/bolnišnice/domovi upokojencev.

Kar bo državnega bo šibko ter poceni za reveže, privat pa za bogatejše.
Nemogoče, zagotovo se motiš.

To bi si lahko zamislili samo kaki ultra liberalni kapitalisti, nikakor socialno usmerea vladat jo imamo sedaj.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Zdravniki v javnem sektorju bolje plačani kot privat doktorji, pravi Rtvslo:

:)
Torej: obstajajo zdravniki v javnem sektorju, ki so plačani bolje kot zdravniki v privat sektorju.

V privat sektorju (na splošno) obstajajo ljudje, ki zaslužijo po 28000€/mesec (poznam).
Iz tega RTV lahko sklepa, da se v privat sektorju cedita med in mleko.

Al kako gre ta logika?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Prednosti delovanja pri zasebniku?
Obstaja pa tudi druga plat medalje, je dejal oftalmolog kirurg Matej Beltram, ki je že pred nekaj leti zapustil javni sektor. "Če je prej nek material, neko aparaturo kupil v državni bolnici po sto, jo zdaj kot koncesionar kupuje po 50. V podzavest ti pride, da se vedeš racionalno. Ne mečeš stvari proč, ki so za ponovno uporabo. Kader organiziraš tako, da je optimalno izrabljen."

To je citat iz zgornjega clanka. In to je to. Tu so izgubljeni miljoni v javnem zdravstvu.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Zakaj vlečeš druge poklice iz privat sektorja? A ni tukaj primerjava privat/javno samo za zdravnike?
Komentiram NAČIN primerjave.
Ker OBSTAJA primer višje plače, to avtomatsko preslikamo na VSE.
In sem enako naredil za privat sektor. Obstajajo ljudje z plačo 20.000+ TOREJ se v privat sektorju cedita med in mleko.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Samo eno besedo lahko rečem, mislim dve, mislim napišem... fak zdej sn je pe že ful preveč... Bom kar napisal:
Selektivno branje...
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Zakaj vlečeš druge poklice iz privat sektorja? A ni tukaj primerjava privat/javno samo za zdravnike?
Oftalmolog: okulist ali oftalmolog je zdravnik, ki je po osnovni šoli, srednji šoli in medicinski fakulteti opravil še specializacijo za očesne bolezni.

A pro po včerajšnja Tarča - spet kr'neki.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
mene nič ne moti, če imajo plače previsoke, naj jim dajo še višje.... Samo naj se začnejo zdravniki boriti za spremembe v sistemu... Naj fides začne postavljati pogoje,da bodo delali v boljših pogojih, da bodo pri naročaju opreme začeli šparat....Ne pa da so njihove prve 3 zahteve za plače, plače in še enkrat plače... Tukaj pa zgubijo mojo podporo... So že zadovolnji s sistemom....

Naj rečejo ZD-ju: Kar prišparate na razliki pri nakupu opreme, lahko razdelite za plače....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Tako se dela na obcinah kjer želijo dobit zdravnika pediatra zobarja z bivše juge.

Pri nas so na ta račun dobili dve iz bivše juge, slovenščina jima še ne gre čisto tekoče (naglas bo itak vedno ostal) moram pa glede na govorice nekaterih ki so pri njih rečt da jih ljudje zelo pohvalijo.


Naj rečejo ZD-ju: Kar prišparate na razliki pri nakupu opreme, lahko razdelite za plače....

Potem ne bo nobene opreme več, bomo ljudje še za tisto zbirali kar ne sedaj :evil:
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
mene nič ne moti, če imajo plače previsoke, naj jim dajo še višje.... Samo naj se začnejo zdravniki boriti za spremembe v sistemu... Naj fides začne postavljati pogoje,da bodo delali v boljših pogojih, da bodo pri naročaju opreme začeli šparat....Ne pa da so njihove prve 3 zahteve za plače, plače in še enkrat plače... Tukaj pa zgubijo mojo podporo... So že zadovolnji s sistemom....

Naj rečejo ZD-ju: Kar prišparate na razliki pri nakupu opreme, lahko razdelite za plače....

Zdravniki (vsaj tisti, ki jih jaz poznam), bi zelo radi spremembe sistema, boljše pogoje ipd, ker počasi ne zdržijo več in se resno sprašujejo o smislu takšnega dela in žrtvovanju svojega zdravja za to. Ljudje se ne zavedajo, kako pestra je paleta specializacij in kako zelo različni so načini in pogoji dela, zato mečejo vse zdravnike v isti koš. Obstaja ogromno zdravnikov, ki delajo nadure zato, da je delo narejeno, ker pacient pač ne more čakat do jutri. In te nadure niso plačane, jih ne morejo niti izkoristiti in se lepo pobrišejo na vsakih nekaj mesecev. Na drugi strani pa seveda obstajajo takšni, ki jih na delovnem mestu ni, ker delajo takrat privat. Razlike so ogromne.

FIDES je pa del problema, ker čisto vsako stavko obrne v plače. In to je tudi najlažje za vse, za FIDES in za državo, pa še ljudje imajo kost za glodat. Nič ni treba naredit, samo malo, ne veliko, malo, zvišaš plače, pa bo mir do naslednje vlade.

Edit: In ti isti zdravniki iz prvega odstavka že leta opozarjajo, da se bo zgodilo to, kar se sedaj dogaja. Sistem je gnil že nekaj časa, sedaj se pa dokončno razkraja.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ali vi sploh ločite med naslednjimi pojmi:
- javno DRŽAVNO zdravstvo (to je v 95 % pri nas)
- javno ZASEBNO zdravstvo (koncesionarji, ki jih je ene par - in Levica ve kdo so!!!)
Storitve obojih zgodnjih dveh krije ZZZS s tem, da v zasebnih zdravstvenih zavodih, ki opravljajo storitve javnega zdravstva, se pri nabavah ne krade tako svinjsko - brez skrbi, da lastnik poskrbi za to - kot v državnih zdravstvenih zavodih.
Zato v zasebnih zdravstvenih zavodih seveda ostane denar za spodobne plače zaposlenih, plus dobiček lastniku - ne pa dobaviteljem zdravstvene opreme.
.
Po moje večini te osnove niso jasne.