Zdravilni napitki kurkuma,med,topla voda ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
562
5
18
Zjutraj naj bi popil kozarec tople vode z 1 žličko kurkume, meda. Je napitek res tako zdravilen, ga je treba jemati kako dolgo ? Kaj pravite na te vrste pa imenujmo jih poživil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Jaz mam 2tegli medu...v eni med + ingver... V drugi med + kurkuma... Dodajaš in mešaš tolk časa da dobiš konsistenco nutele na sobni temperaturi...

Zjutraj/zvečer 1/4 čajne žličke obojega...

V solate si mesam še sveže mleto laneno seme (žlička ko)...

Holesteroli iz +/- vsi v normali...razen enega..
 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.186
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz mam 2tegli medu...v eni med + ingver... V drugi med + kurkuma... Dodajaš in mešaš tolk časa da dobiš konsistenco nutele na sobni temperaturi...

Zjutraj/zvečer 1/4 čajne žličke obojega...

V solate si mesam še sveže mleto laneno seme (žlička ko)...

Holesteroli iz +/- vsi v normali...razen enega..

Hm... Za poskusit...
Ampak - kaj bi bilo, če tega nebi jemal? Ti je, odkar jemlješ, boljše?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Boljše v kakšnem smislu? :)

Neke deževne nedelje sem slučajno nekje naletel na neko "želiščarsko" knjigo ki gre v smislu naravnega zdravljenja z običajnimi želišči ki so v prosti prodaji....

In sem si rekel no pa poglejmo kake pravljice bodo za holesterol...probal iz fore...in meni deluje!

Me je pa zdravnica opozorila da lan vsebuje maščobe in da LAHKO vseeno poviša holesterol...

Nevem...sam nisem 0 drastično spremenil v svojem življenjskem slogu...mogoče sem dodatno nehal pit mleko...jogurti/skura/siri ostajajo....ampak tolk ok krvne slike res nisem še mel

Probaj in poročaj...tud če sem koga "nategnil" sem ga še zmeram za manj € manj kot če greš v lekarno in si kupiš kak super-duper zvarek za kar pač rabiš (velik teglc medu je 5eur...ingver/kurkuma v prahu oa vsaka cca 1.5e)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Treba je ločiti med zdravo hrano in zdravilno hrano... Zdravilna hrana za moje pojme sploh ne obstaja, saj sama beseda "zdravilno" pomeni da ti povečuje zdravje, kar pa ni res. Hrana ti lahko zmanjšuje zdravje (ne-zdrava prehrana), medtem ko ti ga zdrava prehrana ohranja na trenutni ravni.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.818
113
Torej nista solata in korenje zdravilna hrana, če pa je EFSA uradno povedala, da A vitamin, ki je v korenju, pripomore k boljšemu vidu?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Torej nista solata in korenje zdravilna hrana, če pa je EFSA uradno povedala, da A vitamin, ki je v korenju, pripomore k boljšemu vidu?

Velja ravno obratno: pomanjkanje vitamina A povzroča poslabšanje vida.
Pri normalnem človeku z normalno prehrano, uživanje vitamina A ne bo nič dodatno izboljšalo vida.

Še enkrat: nobena hrana sama po sebi ni zdravilna. Zdravemu človeku z uravnovešeno prehrano ne bo pomagal noben "super-food" iz preprostega razloga - ker mu nič ne manjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash