Zavrnitev kandidata

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
No, omenila bi še, da sem omenjeno dopisnico dobila od kao uglednega prodajalca avtomobilov. Hkrati je bila v nabiralniku njegova reklam zapakirana v kuverto A4 format, da se kar sveti.
To z razglednico je pa bilo tako zelo sarkastično mišljeno da ne morem verjet da resno primerjaš zavrnitev delodajalca z razglednico, kjer se razen mojega naslova in lepih pozdravov ne omenja nič o mojem statusu in prihodku (ki je za brezposelnega enak 0,00).
Plačilna lista pa ti je lahko dostavljena tudi osebno na sprintanem papirju, dokler je zagotovljena tajnost oz jo lahko vidi samo pooblaščeni in zaposleni.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Obupno neprofesionalni odnos. Jaz bi podal prijavo informacijski pooblaščenki, dokler je bila Pirc Musarjeva so bili kar strupeni, ne vem kakšna je situacija sedaj.
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
Bom res pisala informacijski pooblaščenki in sporočim odgovor.
Ni mi v interesu da bi kogarkoli prijavila, omenjenemu delodajalcu bom pa sigurno napisala kako nespoštljiv se mi zdi njegov odnos in bi bilo fajn če bi svoj odgovor lahko utemljila še z kakšnim členom Zakona o varstvu osebnih podatkov (sem že iskala vendar nisem našla nič uporabnega). Verjetno smo vsi kandidati dobili isti odgovor, sem pa zgleda spet jaz edina ki se noče sprijaznit in jokat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Mogoče si lahko s tem pomagaš:

https://www.ip-rs.si/varstvo-o...ec994c0adf69f49

Tukaj je bila štorija, da so dohtarji vabili nekoga nekam preko dopisnice. In kot sem že ugibal, dokler piše gor samo da nisi dobila dela, in ne drugih, kočljivih osebnih podatkov (recimo EMŠO, davčna...) ne vem, če se lahko kam buniš...IMO.

PS, pa je takrat bila pirseva pooblaščenka, tako da dvomim da bi bili zdaj bolj strogi.
PSS, lahko pa jih civilno tožiš, ker so ti s tem povzročili psihične posledice. ker zdaj poštart in še kdo drug ve, da nisi dobila šihta, kar slabo vpliva na tebe, bližnje, bla bla bla...
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
Hvala za link, sem že sama našla nekja primerov pošiljanja zdravniških vabil na dopisnici in tudi tu v zaključku piše: "Pooblaščenec priporoča zaprte ovojnice, v določenih primerih celo brez znaka oz. naziva zdravstvene ustanove na ovojnici sami."

Mogoče maš prav in res pretiravam, ampak tudi če je v skladu z zakonom je skrajno neprimerno in nič laskavo za velikega podjetnika. Dvomim da bi bil vesel če bi ga poimensko izpostavila, kar ni v mojem interesu, še manj pa civilna tožba. Kdo vse je pa zdaj obveščen o tem da jaz nisem dobila "šiht" je pa tu glavno vprašanje. Če za reklamo reskira tisto kuverto bi jo lahko tudi za mene oz bi bilo še najlažje da mi odgovori po el-pošti kot mu je tudi bila poslana moja ponudba.
Najmanj kar lahko naredim je da mu napišem svoje mnenje in vprašam če je to res potrebno in da me naj briše iz seznama svojih strank in več ne pošilja te famozne reklame ampak rajši kupi kuverte za takšne nezaželjene nesrečnike kot sem jaz
wink-1.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Poštarju se tako sladko j***, da ena fračka ni dobila šihta. Preveč se razburjaš zaradi nepomembnih stvari. Rajši energijo vloži v iskanje službe in dodatno izobraževanje. Če boš preveč oštra v izražanju svojega mnenja, si bodo to zapomnili. In naslednjič, ko bodo iskali novega kandidata, se sigurno ne bodo spomnili na tebe. Poleg tega se ljudje v poslu med seboj pogovarjajo in če je kaj 'izstopajočega', se omeni na kakšnem eventu itd.

Jaz sem en mesec nazaj dobil povpraševanje od firme, ki sem jim poslal ponudbo pred skoraj enim letom, da sem vabljen na razgovor, če je ponudba še vedno aktualna.
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
Fračka?? No ja.... Ne podcenjevat mojega poštarja v spodnjih Butalah kjer se vsi poznamo.
wink-1.gif
Naj si me kar zapomnijo še tako, če so si me zapomnili tudi kot dobro stranko in veselo pošiljajo reklame. Zahtevan stopnja izobrazbe je bila nižja od moje (toliko o moji izobrazbi in izobraževanju, ki ni vredno nič in še manj). Kar so pa mojih prizadevanja da dobim službo tiče (pa se te res ne tiče), pa to da se prodajam pod ceno itak pove vse in dobro vem da je že to da sploh dobiš odgovor velika redkost vabilo na razgovor pa čudo.
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
Kar se pa tvojega primera tiče, delodajalec mora v osmih dneh po sklenitvi pogodbe o zaposlitvi pisno obvestiti neizbranega kandidata o tem, da ni bil izbran, v kolikor je bil javni razpis. Če je bila poslana samo tvoja ponudba je pa to nekaj čisto drugega in jih imam tudi jaz kar nekja razposlanih brez odgovora.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
ja v Butalah imate res problem da se vsi poznate...

drugače pa ni luštno da vsi sosedje vedo, da si iskala službo in da je nisi dobila... (sej smu vedli da neu dobiua...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Če je tako, da je vas že itak mala, potem že itak vsi vedo, da nima šihta in da ga išče, je samo pozitivno.

Ali je dandanes to sramotno, če nekdo išče šiht?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.963
3.256
113
Samo to: da koga 100 let stara tema ne zavede... že dolgo ni več treba, da te obvestijo o zavrnitvi, kar itak skoraj nihče več ne počne
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
že dolgo ni več treba, da te obvestijo o zavrnitvi, kar itak skoraj nihče več ne počne

Ne širi krive vere. Obvestilo o neizbiri je še kar obvezna. Druga pesem pa je, kateri delodajalec se tega drži in kateri ne...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Treba ni, ampak tvegaš kazen. 1. odstavek 30. člena ZDR še vedno pravi
Citat:
(1) Delodajalec mora v osmih dneh po zaključenem postopku izbire pisno obvestiti neizbranega kandidata o tem, da ni bil izbran.

V 219. členu je tudi predpisana globa 750€ - 2000€.
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
No, kakorkoli že, pa če sosedje vejo ali ne da spet nisem dobila šihta
smile-1.gif
, sem pa dobila odgovor od informacijske pooblaščenke:

Sporočam vam, da je iz vašega opisa mogoče zaznati kršitve določb 24. člena Zakona o varstvu osebnih podatkov. V kolikor želite pri Informacijskem pooblaščencu podati prijavo zaradi navedenih kršitev vas prosim, da na naslov Informacijskega pooblaščenca posredujete vsebino dopisnice, ki ste jo prejeli. V kolikor nam dokaza o kršitvah ne boste posredovali vam sporočam, da postopka inšpekcijskega nadzora, zaradi premalo dokazov ne bomo uvedli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
24. člen

(1) Zavarovanje osebnih podatkov obsega organizacijske, tehnične in logično-tehnične postopke in ukrepe, s katerimi se varujejo osebni podatki, preprečuje slučajno ali namerno nepooblaščeno uničevanje podatkov, njihova sprememba ali izguba ter nepooblaščena obdelava teh podatkov tako, da se:

1. varujejo prostori, oprema in sistemsko programska oprema, vključno z vhodno-izhodnimi enotami;

2. varuje aplikativna programska oprema, s katero se obdelujejo osebni podatki;

3. preprečuje nepooblaščen dostop do osebnih podatkov pri njihovem prenosu, vključno s prenosom po telekomunikacijskih sredstvih in omrežjih;

4. zagotavlja učinkovit način blokiranja, uničenja, izbrisa ali anonimiziranja osebnih podatkov;

5. omogoča poznejše ugotavljanje, kdaj so bili posamezni osebni podatki vneseni v zbirko osebnih podatkov, uporabljeni ali drugače obdelani in kdo je to storil, in sicer za obdobje, ko je mogoče zakonsko varstvo pravice posameznika zaradi nedopustnega posredovanja ali obdelave osebnih podatkov.

(2) V primeru obdelave osebnih podatkov, ki so dostopni preko telekomunikacijskega sredstva ali omrežja, morajo strojna, sistemska in aplikativno programska oprema zagotavljati, da je obdelava osebnih podatkov v zbirkah osebnih podatkov v mejah pooblastil uporabnika osebnih podatkov.

(3) Postopki in ukrepi za zavarovanje osebnih podatkov morajo biti ustrezni glede na tveganje, ki ga predstavlja obdelava in narava določenih osebnih podatkov, ki se obdelujejo.

(4) Funkcionarji, zaposleni in drugi posamezniki, ki opravljajo dela ali naloge pri osebah, ki obdelujejo osebne podatke, so dolžni varovati tajnost osebnih podatkov, s katerimi se seznanijo pri opravljanju njihovih funkcij, del in nalog. Dolžnost varovanja tajnosti osebnih podatkov jih obvezuje tudi po prenehanju funkcije, zaposlitve, opravljanja del ali nalog ali opravljanja storitev pogodbene obdelave.

Komu jasen ta člen oz zakaj je bil kršen v primeru naše gospodične?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Omogočena je "nepoblaščena obdelava" - iz dopisnice sa lahko "pobere" naslov in podatek, da dotična gospa ni dobila službe in to celo pri kom ni dobila službe.

Te podatke bi lahko kdo "ukradel" in "uporabil".

Sam če pa to gre skoz je treba vse pošiljatelje, ki pošiljajo reklame ali dopise v kuvertah z logotipom podjetja, štrafat, saj omogočajo poštarjem postavitev baze podatkov od koga vse prejemam pošto! Celo bazo "neoznačenih" kuvert lahko sestavijo!!!
shocked-1.gif