Zavrnitev kandidata

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Po moje, če ti je kandidat poslal prijavo po mailu, mu ti lahko tudi odgovoriš tako. Če pa poslal po pošti, je pa bolje, da mu odgovoriš po pošti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Pikapoka: Se absolutno strinjam
zmaga.gif


Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
ne bo nič narobe, če jih o neizbranosti ne obvestiš.

Veš kaj, tole je navadna svinjarija
smirk-1.gif
Bom kar malo oster, ker vsevednih kadrovnikov, ki o moji stroki nimajo pojma, pa se jim kdaj na kakšno mojo ponudbo ni dali odgovoriti niti z "Sorry, [censored] se. Glih mi ga ena vleče!", ne prenašam najbolje.

Enovrstični zavrnilni odgovor veleva zdrava pamet, bonton in nenazadnje zakon. Btw. če misliš, da se take firme ne bom zapomnil za naslednjih 5 ali 10 let, ko bom iskal novo službo, se malo motiš. Pa naj takrat zaposlijo kogar čjo.
smirk-1.gif


Sicer pa danes kar nekaj normalnih firm napiše tudi zavrnilni odgovor, pa magari na prošnjo za počitniško študentsko delo. 10 let nazaj ni tega počel nihče.
 
Nazadnje urejeno:

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
No prosim ne se zdaj kregat kako in kaj.
Smo poslali odgovor na prošnje vsem, ki so jo poslli nam (na maile nismo odgovarjali, ker je bilo v razpisu striktno, da pošiljajo pismo).

Na prošnje, ki pa pridejo kar tako pa ponavadi res ne pišemo nazaj. Če kandidat potem pokliče mu pač prijazno povemo, da trenutno nikogar ne potrebujemo. Zahvaljujemo za prošnjo se mu pa res ne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Prav. Bolje kot nič.

Več, kot da se spomni na svoje besede, ko boš, bognedaj, kdaj sam iskal službo, ne morem napisati
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Upam, da ti ne pričakuješ odgovor na vsako prošnjo, ki jo pošlješ. Če bi vsem odgovoril sploh za študentsko delo nebi mogel na forumu viset
smile-1.gif

Ko sem bil sam ne temu, da sem iskal sem poslal, počakal teden dni pa telefon v roke. Itak so vsi rekli hvala ne. Ampak probat ni greh.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Ma dajte no kaj mislite, da v firmi nima nobedena kaj bolj pametnega delat, kot pisat in pošiljat zavrnitve okrog?
bonk.gif

Zdaj pa bom bolj natančen, če ne prideš v ožji izbor podjetju NI potrebno karkoli pisat nazaj bo dovolj?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Pa glej, da boš zavrnitve pošiljal priporočeno in ne preko navadne kuverte.
wink-1.gif

Odgovor darjan-u samo da gre za prošnje za zaposlitev
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.410
6.557
113
Koliko jaz vem ne piše nikjer da mora biti obvezno priporočeno, če pa kdo ve, pa prosim za link do urednega gradiva.
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Upam, da ti ne pričakuješ odgovor na vsako prošnjo, ki jo pošlješ.
In zakaj ne? Saj je z zakonom določeno. Če gre za razpis, je to uradni postopek, katerega del je tudi odgovor neizbranemu kandidatu.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Upam, da ti ne pričakuješ odgovor na vsako prošnjo, ki jo pošlješ.
In zakaj ne? Saj je z zakonom določeno. Če gre za razpis, je to uradni postopek, katerega del je tudi odgovor neizbranemu kandidatu.

Upam, da si prebral celo teme in si videl, da sem na razpis odgovoril vsem. Tisti, ki pa pošiljajo prosto po prešernu pa ne odgovorim.
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
Sem prebral temo. In tudi vem, da si odgovoril vsem. Seveda se pa tudi strinjam, da tistim, ki pošiljajo "prosto po Prešernu" ni treba odgovarjat. Čeprav ne bi bilo grdo.

Odgovoril sem pa tako zato, ker se izraz PROŠNJA/PRIJAVA uporablja v postopku razpisa, če je pa "prosto po Prešernu" je pa PONUDBA. Samo zato.

Off: potrebujete kakšnega poslovnega sekretarja?
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Rabimo že sam plačamo malce težje?!?
Zato se pa ubadam s takšnimi zadevami ne pa s svojim delom !!!

Ti moram poslati odgovor ?? HEC HEC HEC
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
rabite kakšnega strojnika.... ?

da se boš ti z managiranjem ukvarjal
 

Flacco

Pripravnik
17. mar 2009
273
0
16
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Na zavodu smo imeli razpis za delavno mesto.
Javilo se je ene par ljudi, ki ne izpolnjujeno pogoje.
Kaj jim je potrebno poslati, da niso sprejeti. Verjetno nek dopis, ki bo vseboval vzrok, kakšen člen zakona zakaj niso sprejeti.
Ima morda kdo kakšen mušter tega.


Jaz mam teh dopisov doma kukr češ...
grin1.gif

Hvala!
 

petrca002

Zelenc'
9. maj 2015
16
0
1
Zanima me če je normalno da delodajalec zavrnitev kandidat napiše na dopisnico? Ali s tem ne krši Zakona o varovanju podatkov?

Takšni odgovor brez pike in vejice sem dobila ta teden. Na dopisnici je pisalo:
Spoštovana
Zahvaljujemo se vam za poslano ponudbo, vendar žal niste prišli v ožji izbor za delovno mesto prodajlke

in podpis ter datum

...še dobro da mi ni poslal razglednice....
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pri takem si lahko vesela, da nisi bila sprejeta
crazy1.gif

Tako vidiš kolk dajo na človeka
rolleyes-1.gif


Kar se pa zakona tiče, pa ne vem.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Jaz sem bil v firmi... kjer so plače kr na sprintanem papirju nosil.


In potem je ena debela [cenzura], ka lih da je sopla kr na mizo fuknila, pa če si bil al nisi bil tam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.410
6.557
113
Dvomim da bi bilo kaj narobe s tem, saj tudi če dobiš pozdrave iz morja so tam razvidni isti podatki. Če pa ti nekdo napiše, da nisi ali si sprejet na delovno mesto pa ni to nek strašen osebni podatek, ali pač?