Zavarovanje stanovanja- triglav:generali

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Polica ne vsebuje vsega potrebne, tako da bo potrebno skleniti lastno zavarovanje.

Kaj je tale generalijeva, je kje možno narediti informativni izračun, da vidim če je ceneje od police, ki jo ponuja banka.

Seveda se da. Jaz lahko izračunam za ljubljančane.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Jaz ti sklenem za Generali, če si iz Mb. Na zs pošlji kvadraturo in naslov nepremičnine, leto obnove strehe, oken, fasade, vodovodne inštalacije, kaj želiš imeti zavarovano, pa ti naredim izračun.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Polica ne vsebuje vsega potrebne, tako da bo potrebno skleniti lastno zavarovanje.

Kaj je tale generalijeva, je kje možno narediti informativni izračun, da vidim če je ceneje od police, ki jo ponuja banka.

Bančniki so najboljši strokovnjaki za zavarovanja...
cheer.gif

467716-post_slo.gif


Pa še na voljo so ti za vsa podrobna vprašanja, pomoč ter ob morebitnih škodnih dogodkih kasneje
zmaga.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jst pa mislim da tebe bolj moti to,ker zdej pa ze banka pa zdej se posta dregajo na tvoj rajon:)

Se je pa to izkazal za katastrofo, na silo delajo druzinskim clanom zarad norme.

Moznosti pa, ce bi se tega lotil pravilno majo pa ful dobre.

Oni da se grejo headhunting lahko nardijo s preverjenim kadrom, dobrimi pogoji provizioniranja, pogoji na sploh za bodoce zaposlene ja res zgodbo.

Ti pa delas kot svetovalec za zavarovanja na NLB, kaj je s tem narobe.

Sam se zaenkrat tega ne znajo it. Jst tko pravm da zavarovalniski trg je tko majhen da nikol ne ves kje se bos (spet) srecal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Imajo odpor do sklepanja, ker morajo mesečno skleniti x polic, če hočejo obdržat službo, pri čemer ne dobijo plačano niti eura provizije. Pri takšnih pritiskih težko dobiš motivacijo za resen pristop k poslu.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Po mojih info imajo placano.

Drgac ti pa to govorim ja. Sej ni tople vode, ko bodo dobil nekoga ki ve kaj dela se lahko marsikaj spremeni.

Ce sem jaz zadovoljna stranka banke katera mi bo rihtala na nivoju se to, to je cist ok zgodba. Za dober denar in ce je dobra zgodba... Lej bomo vidl
smile-1.gif


Trdim da bi lahko banke to res dobr zapeljale. K to do zdej je blo sam prva pa v drva:)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Sorodnica dela na NLB, pa ne dobi nič. Poštarce so dobile obljubljeno 20eur po polici ne glede na znesek, pa potem niso dobile nič plačano in so v 90% opustile aktivnosti, naredijo še samo sebi in žlahti zaradi popusta na zaposlene. Kasneje so potem začele dobivat nek dnar. SKB dobijo korektno plačeno to vem in so tudi zelo aktivni, ker imam eno sošolko tam zaposleno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.354
113
Citat:
Trdim da bi lahko banke to res dobr zapeljale. K to do zdej je blo sam prva pa v drva:)

Matej, že parkrat sem te vprašal tole spodaj... pa kar ponikneš potem?

Citat:
Hej Matej, še vedno čakamo tvojo razjasnitev, kako je tvoj oče po treh letih trajanja življenjskega zavarovanja, po odštetih stroških in negativni rasti skladov takrat, dobil ven več kot je vplačal? Seveda je bilo to zavarovanje sklenjeno pri edini prvorazredni zavarovalnici v Sloveniji... Ker izkušnje, vseh drugih so take, da so dobili manj izplačila

ko si še odgovarjal...

to je pa original tema ko si zagotovil da:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Jst pa mislim da tebe bolj moti to,ker zdej pa ze banka pa zdej se posta dregajo na tvoj rajon:)

Ah kje, to me ne moti niti malo, saj tako šibko konkurenco povozim brez problema. Bolj me moti to, da kot nepoznavalci s svojim neznanjem prodajajo samo zato, da kaj prodajo ter s tem delajo škodo strankam. Potem smo pa spet zavarovalnice & zastopniki/posredniki vsega krivi
smile-1.gif


p.s. Mene tudi zanima tvoj odgovor glede vprašanja tebi s strani Garfieldda, ki ga že kar nekaj časa uspeš vedno znova in znova spregledati, poizkusi tokrat ne pozabit odpisat
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Saj če banka ne zna ponuditi primernega zavarovanje dela posredno tudi sebi škodo, ker v primeru zavarovanja kreditov, potem ne dobijo toliko, kot bi morali?

Kaj je recimo možno, pri zavarovalnici Wiener, da se vzame osnovno zavarovanje pri banki, torej takšno ki ga banka zahteva zaradi zavarovanja nepremičnine, potem pa se na to polico še dodatno navežejo bolj pametna zavarovanja, recimo kasko elektronska oprema ali pa meteorne vode (to dvoje namreč ni obvezno pri osnovnem), ampak se to potem uredi preko zastopnika izven banke, nekoga ki bi potem ponudil boljše zavarovanje, kot tisto osnovno od banke?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Razmišljam, da bi to vključil po preteku garancijske dobe aparatov. Gre se mi bolj za to, da če crkne stroj za jurija izven garancije, ne pride potem popravilo polovico novega in moram spet novega nabavit. Sama "kasko" variante niti ni toliko zanimiva, ker pomivalnega stroja pa res ne moreš tako na izi "slučajno" uničiti
wink-1.gif


bi bilo to zavarovanje dobra opcija v ta namen, torej da se dejansko na tak način podaljša garancija gospodinjskih aparatov? Vidim da je franšiza 10% oz min 50€, ampak to gre skozi...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Imajo!

Recimo za belo tehniko: do 3 leta - 85% Vd, do 4 let 77.5 do 6 let 62.5% do 10 let 32.5%

Zavarovanje je sklenjeno na dejansko vrednost z odkupljeno
amortizacijo pri delnih škodah, kar pomeni da se
amortizacija pri ugotavljanju škode upošteva samo pri totalni
škodi. Primer amortizacijskih stopenj oziroma vrednost
zavarovanih stvari je določen v tabeli amortizacijskih
stopenj.

Torej pri "totalki" je amortizacija, kaj pa pri "popravilu"?
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
648
26
28
Dravograd
Pozdravljeni
Mene pa zanima, če je kdo tukaj z Koroške, da bi mi lahko naredil zavarovanje za stanovanje in avto oz. na kateri zavarovalnici je najboljše razmerje med ceno in kakovostno polico za avto in stanovanje?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Katerega agenta priporočate ua okolico MB ?

Zav. Triglav, sedanji se zgleda več ne da, ko pokasira provizijo te pošlje na zavarovalnico če so kakšni problemi...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
sedanji se zgleda več ne da, ko pokasira provizijo te pošlje na zavarovalnico če so kakšni problemi...
Hehe, to pa me sedaj resno zanima, kaj dejansko pričakuješ od zastopnika? Se ti mogoče po sklenitvi police več ne oglaša na telefon?
Kakšni problemi pa so, da se ti zdi narobe, če te pošlje na zavarovalnico?
- Če si neplačnik, potem je pravilno da greš dolgove poravnat v poslovno enoto, ker zastopnik na terenu lahko sprejema le plačilo prve premije.
- Če imaš škodo, je pravilno da te pošilja na oddelek za škode, ker zastopnik ni pristojen za reševanje škod.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Veliko problemov lahko reši zastopnik in tisti pravi vedo kako se stvari streže. Ti nudijo stranki celoten servis in le ta je garancija za dolgoročno sodelovanje. Nihče ne potrebuje "inkasanta", ki pride 1x ali 2x letno pobrat premijo
uf-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Daj en konkreten primer problema, ki ga zastopnik lahko reši in ti zgolj telefonski kontakt ni zadosten, da mora zastopnik celo priti na dom.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Nisi razumel poante...seveda lahko stranka problem sama reši na zavarovalnici in zastopnika nihče ne sili, da mora k stranki na dom reševat probleme, ki niso v njegovem opisu delovnih nalog. Potem ga tudi ne potrebuje, ko bo sklenila novo zavarovanje. Vse lahko uredi na zavarovalnici ali online preko spleta. Verjami, da je stranka zelo hvaležna, ko ji zastopnik pomaga izponiti prijavo in jo nese namesto nje na zavarovalnico, ob 9ih zvečer prinese zeleno karto, ji uredi spremembo trajnega naloga, po potrebi naredi inkaso neplačane premije, kar pa je najbolj pomembno, da se ji javi na telefon, ko ga potrebuje. In v tem se ločijo dobri zastopniki od malo manj dobrih
evil.gif