Zavarovanje sončne elektrarne

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
HA, HA, HA.
Čak, da boš polico uveljavlala!

kateri scenarij ni pokrit oziroma kaj te zmoti?

Ker strojelom za 8700€ in paneli za 4k€ je meni ok. Hiša je pa zavarovana na novo vrednost preko 200k€. Tudi če je škoda na hiši zaradi SE.

Je pa tudi res, da že sedaj pač ni bilo zavarovanje najbolj osnovno in za najmanj kar se lahko dobi. Plačujem kar nekaj vsako leto.

Zato tudi sprašujem ncnfreja, kar točno ima on krito, da vidim na kaj biti pozoren.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
kateri scenarij ni pokrit oziroma kaj te zmoti?

Ker strojelom za 8700€ in paneli za 4k€ je meni ok. Hiša je pa zavarovana na novo vrednost preko 200k€. Tudi če je škoda na hiši zaradi SE.

Je pa tudi res, da že sedaj pač ni bilo zavarovanje najbolj osnovno in za najmanj kar se lahko dobi. Plačujem kar nekaj vsako leto.

Zato tudi sprašujem ncnfreja, kar točno ima on krito, da vidim na kaj biti pozoren.
Za katere nevarnosti recimo nimaš zavarovano:
- posredni udar strele, vandalizem, tatvina, teža snega, padec drevesa.

Stvar posameznika je potem, koliko mu to pomeni oz. ga ogroža in koliko je pripravljen za te zadeve še doplačati.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
kateri scenarij ni pokrit oziroma kaj te zmoti?

Ker strojelom za 8700€ in paneli za 4k€ je meni ok. Hiša je pa zavarovana na novo vrednost preko 200k€. Tudi če je škoda na hiši zaradi SE.

Je pa tudi res, da že sedaj pač ni bilo zavarovanje najbolj osnovno in za najmanj kar se lahko dobi. Plačujem kar nekaj vsako leto.

Zato tudi sprašujem ncnfreja, kar točno ima on krito, da vidim na kaj biti pozoren.
pa ko/če bo strojelom - ti bo 8700 € dost za vse kar imaš v hiši?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
sem se zdaj prebila čez splošne pogoje in našla tole:
13. člen Zavarovanje sončnih elektrarn za individualno samooskrbo (1) Če je posebej dogovorjeno in je obračunana dodatna premija, je predmet zavarovanja sončna elektrarna za individualno samooskrbo, ki je v zasebni rabi zavarovanca na zavarovalnem kraju, pod pogojem, da je stanovanjska stavba, pomožni objekt ali kmetijska nepremičnina, na katerem je ta elektrarna, tudi zavarovana po teh pogojih. (2) Predmet zavarovanja so vsi sestavni deli elektrarne, kot so: podstavki, podkonstrukcija, ležišča, temelji, fotonapetostni moduli, razsmerniki, montažni material (material, ki je potreben za pritrditev sončne elektrarne). (3) Predmet zavarovanja niso: 1) sončne elektrarne za samooskrbo več kot štiristanovanjske stavbe; 2) sončne elektrarne za samooskrbo v skupnosti OVE; 3) sončne elektrarne, ki so vključene v sistem odkupnih cen. (4) Sončne elektrarne za samooskrbo so zavarovane za isti paket kritij kot zavarovana stanovanjska hiša ali stanovanje.

imam strojelom, ki pokrije SE, če plačam tudi tole v 13. členu. Kar pa nimam. Sem že poslala vprašanje. In ko plačam premijo na tole 13. točko, potem bo tudi SE zavarovana. Hiša, ki nastrada lahko tudi zaradi SE je pa že sedaj.

a zdaj to prav razumem?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
V redu je, itak se nič ne bo zgodilo...če pride svetovna katastrofa, in 3 svetovna, ti itak to nič ne pomaga. Samo kalašnikof, pogojno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ksz

placujem cca 8 eur dodatno na leto za zavarovanje SE. Obracunana vrednost 10500 eur.
Grawe v sklopu nepremicnine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
No, tako tetko sem prosila, da mi vse še enkrat preveri.

Razlaga: Karkoli sem mi zgodi s samo SE, je krito s 4k€ in strojelomom za 8700€, medtem če to naredi kaj škode na hiši, pa gre iz zavarovanja hiše, kjer je pa vse zavarovano od A do Ž pa na nove vrednosti pa tako naprej...

SE za samooskrbo spada v isto kategorijo kot so sončni kolektorji, čim bi elektriko prodajala, pa je to potem drug špas in druga polica.

Imam pa Generali DOM ekskluzivni paket, pa z doplačili za potres pa indirektno strelo pa ne vem kaj vse. ampak da imam pogoje še po ta starem in da najnovejši pogoji pa niso tako prijazni. Tako da za doplačati naj ne bi nič imela, za osnovno polico pa plačujem kar fejst.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lecko

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
No, tako tetko sem prosila, da mi vse še enkrat preveri.

Razlaga: Karkoli sem mi zgodi s samo SE, je krito s 4k€ in strojelomom za 8700€, medtem če to naredi kaj škode na hiši, pa gre iz zavarovanja hiše, kjer je pa vse zavarovano od A do Ž pa na nove vrednosti pa tako naprej...

SE za samooskrbo spada v isto kategorijo kot so sončni kolektorji, čim bi elektriko prodajala, pa je to potem drug špas in druga polica.

Imam pa Generali DOM ekskluzivni paket, pa z doplačili za potres pa indirektno strelo pa ne vem kaj vse. ampak da imam pogoje še po ta starem in da najnovejši pogoji pa niso tako prijazni. Tako da za doplačati naj ne bi nič imela, za osnovno polico pa plačujem kar fejst.
Upam da imas te izjave agentke na pisno, oziroma podprto z navedbo splosnih clenom ali podobno
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
Ne, ni napisala karkoli. To sem jaz, pod karkoli je pa to, kar je slick napisal v drugem postu. Sicer je tisto kar mene zares skrbi, potem v nadaljevanju.

Od tega, kar si potem napisal pa posredni udar strele imam zavarovan, dreves ni, teža snega... Ne vem, ampak zadeva je semantika, s panelov gre sneg dol. Vandalizem pa tatvina... Pri hiši nekaj je, če ne velja za SE, bomo tvegali.

Tudi nobeden ni opozoril, da si kaki strojelom lahko v rit vtaknem, dokler je SE v garanciji, za TČ sem pac to sklenila po poteku garancije, pa spet vprašanje koliko je povrnjeno.

Sicer pa, res ne razumem, zakaj bi se tako močno branila tega , da bi mi še kaj prodala. A ni to ves point? a se zdaj agentje preživljate s tem, da odvracate stranke od zavarovanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi