Zavarovanje+sklad

factis

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
V kratkem imam namen vložit okrog 20k€ nekam, kjer je kot del varčevanja tudi zdravstveno zavarovanje.
Namen imam pustiti ta denar tam kakih deset let, glede tveganja sem pa precej odprt človek
grin1.gif


Mi lahko kaj svetujete?

(Sam se ogrevam za kako KD-jevo kombinacijo, sem pa kakopak pripravljen menjati stališče...)
 

Rossi

Zelenc'
19. okt 2007
18
0
1
Naslabša možna je ravno konbinacija plemenitenja kapitala z življenjskim zavarovanjem! Raje daj ta denar v kak sklad (KD-jevi so kr donosni) in se še individualno zavaruj z dobrim življenjsko-nezgodnim zavarovanjem! Moj predlog...
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Rossi pravi:
Naslabša možna je ravno konbinacija plemenitenja kapitala z življenjskim zavarovanjem!

Imaš kakšne izračune za potrditev takšne trditve? Npr. za 10 let?
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
factis priporočam ti čisto nov produkt KD DRUŽINA/POKOJNINA, ki zadovoljuje vse tvoje želje(naložba v KD+zavarovanje smrt,invalidnosti,prometna,kritične bolezni,nadomestila+otrok če jih imaš)



Če želiš izvedeti podrobnosti kar sporoči



p.s. Rossi od kje pa tvoji podatki pa tudi ne vem
 
Nazadnje urejeno:

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik Rossi pravi:
Naslabša možna je ravno konbinacija plemenitenja kapitala z življenjskim zavarovanjem!

Imaš kakšne izračune za potrditev takšne trditve? Npr. za 10 let?

Že to, da nekomu za 10 let zaupaš veliko denarja ni kar tako. Zakonodaja se lahko hitro spremeni, ti pa si zavezan za 10 let.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Zakonodaja velja s dnevom podpisa pogodbe in tudi čez 10 let velja zakonodaja ob podpisu pogodbe.
Tako, da prosim ne zavajajte ljudi, če niste sigurni

primer:

ČE STRANKA DANES SKLENE POGODBO JI TUDI PO 30 letih velja DANAŠNJI ZAKON in NE tisti čez 30 let
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
ja saj to je logično. Kaj pa če danes podpišem pogodbo, kjer je zajamčen letni donos 15%. Čez eno leto se pogodba spremeni na 20%. Seveda me ti tolažiš s tem, da mi velja stara pogodba. V 9-ih letih se pri vloženih 20.000€ verjetno nabere kar nekaj razlike.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Ok brez zamere ampak sedaj si ti govoril neko glupost oz. dal primerjavo, ki niti približno ni na mestu
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
Ok brez zamere ampak sedaj si ti govoril neko glupost oz. dal primerjavo, ki niti približno ni na mestu

niti ne pričakujem od tebe, da mi boš dal prav. To je samo moje mnenje. Vsak se sam odloči kaj je zanj najbolj primerno. Sam pač nisem pristaš kakršnih koli vezav pa naj si gre za internet, gsm, zavarovanja itd.....
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Najprej bi prosil za malo bolj kulturen nivo debate. Se da vse jasno povedat brez raznih žaljivk.

Sedaj pa k temi.
Načeloma bi se strinjal v tej temi z Rossijem. In sicer je moje mnenje takšno, da se je najbolje nezgodno zavarovat kolektivno v podjetju, če le ta to dopušča.Če ne potem pa popolnoma ločeno nezgodno zavarovanje. Življensko zavarovanje pa skleneš eno do naložbenih zavarovanj, ki jih je veliko na izbiro. Vendar pa takšno zavarovanje skleneš samo za toliko kot želiš biti zavarovan in čisto nič več. Ostalo pa naložiš samostojno v sklade in druge stvari. Nikakor pa ne varčujete pri zavarovalnicah, ker si oni pri tem odtrgajo zelo velik del. Sam sicer nimam izračunov, ker je že kar nekaj časa ko sem to urejal. Ker pa vem, da vas je kar nekaj tukaj, ki se z zavarovanji ukvarjate, bi prosil, če lahko nekod posreduje izračune. In sicer naslednje:
vlagaš vsak mesec 300 eur, 10 let v naložbeno življensko zavarovanje, imaš 10% letni donos
vlagaš vsak mesec 100 eur, 10 let v naložbeno življensko zavarovanje, imaš 10% letni donos
vlagaš vsak mesec 200 eur, 10 let v nek delniški sklad, imaš 10% letni donos vsak mesec

Zanima me pri prvih dveh kakšna je zavarovalna vsota in koliko je privarčevani znesek, pri zadnjem pa samo privarčevani znesek.

Sedaj imate zavarovalničarji možnost, da me demantirate. Prav tako lahko vsak napiše za katero zavarovalnico gre, da mogoče celo naredimo primerjavo.

lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Bi nil tako prijazen in prilepil člen iz splošnih pogojev, ki govori o zavezanosti zakonodaje zavarovalni pogodbi.
 

factis

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
Citat:
Uporabnik Rossi pravi:
Naslabša možna je ravno konbinacija plemenitenja kapitala z življenjskim zavarovanjem! Raje daj ta denar v kak sklad (KD-jevi so kr donosni) in se še individualno zavaruj z dobrim življenjsko-nezgodnim zavarovanjem! Moj predlog...

Hja, takole je: v skladih nekaj že imam, ta denar je pa prav namensko mišljen za življensko zavarovanje (beri: bo podarjen v te namene, konju s takim pedigrejem pa se ne gleda v zobe). Rahlo sem opazoval KD Pokojnino - se pravi: 20k€ vstopnega denarja, potem pa vsak mesec nadaljnih deset let po 57€.

V glavnem:
A) se mi izplača tale pokojnina?
B) če je zadeva kolikor toliko kul, kateri sklad v njeni domeni je najboljši?
C)je kje kakšna boljša varianta? naj pa bo življensko zavarovanje...

@fantje, ki pošiljate PM-je: sem vam hvaležen, da hočete pomagat, ampak se nimam namena dogovarjat po tej poti. Če imate predleog, sem prepričan, da ga lahko tudi javno poveste.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Factis da ti malo odgovorim na vpr.

A) Odloči se sam (http://www.kd-zivljenje.si/sl/insurance.cp2?cid=5A110F49-B38E-2825-6B2A-796E42BE291B&linkid=insurance)
B) Osebno bi ti priporočal kar DIN. PAKET (http://www.kd-zivljenje.si/sl/insurance.cp2?cid=1894AE5D-E828-2A2B-E548-A21217BFE1D7&linkid=insurance)
C) Glede na pokojnino podobnega produkta v Sloveniji ni
 

Rossi

Zelenc'
19. okt 2007
18
0
1
Odgovor je sila preprost; najprej se vprašaj kaj je zate bolj prioritetno!? Življenjsko zavarovanje ali bi rad dolgoročno plemenito kapital?? Ker dans obstaja tolk dobrih opcij za oboje, da je brezveze sklepat skupno varianto!

Sicer pa preveri par informativnih ponudb določenih skladov in zavarovanj in bodi predvsem pozoren na droben tisk!
Pa obvezno vprašaj kako se mesečna premija deli; koliko gre za zavarovanje in koliko se plemeniti! Boš presenečen kakšne razlike nastanejo skozi leta...
10.gif
 

gresum

Zelenc'
26. avg 2007
16
0
1
A se niso kapitalski dobički (recimo dobiček pri vzajemnem skladu) obdavčevali tudi za nazaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.630
14.327
113
Citat:
Uporabnik factis pravi:

V kratkem imam namen vložit okrog 20k€ nekam, kjer je kot del varčevanja tudi zdravstveno zavarovanje.

Namen imam pustiti ta denar tam kakih deset let, glede tveganja sem pa precej odprt človek
grin1.gif




Mi lahko kaj svetujete?



(Sam se ogrevam za kako KD-jevo kombinacijo, sem pa kakopak pripravljen menjati stališče...)




moj predlog - http://www.generali.si/osebna-...klade-eurofond/



za morebitne dodatne info pa magar pošlji kkšn PM
wink-1.gif
(ali pa napiši tu, če raje vidiš da je stvar "javna" kot si napisal malce višje..)
 
Nazadnje urejeno:

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Kako je v primeru oz. izplačilom sredstev, da želim prekiniti po naprimer po 12 letih v primeru, da imam sklenjeno za 25 let?



edit: Moj nasvet avtorju teme je naslednji: Idi na internetne strani naših zavarovalnic, ki ponujajo te produkte in si naredi informativne izračune. Je pa res, da ni vse v "golih" številkah
 
Nazadnje urejeno:

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Sefan jst ti primer za nš primer dobil bi toliko kot če bi imel na 12 let sklenjeno vem pa da ni povsod tako.
Sem pa predstavnik KD finančne točke.

Tako da kar se tiče pri nas s krajšanjem dobe ni nobenih težav in se opravi z 1 papirjem brez problema.
Vem pa da Triglav, Maribor, Merkur in mogoče še kdo hoče razloge prekinitve oz. krajšanja oz. ...... vseh drugih sprememb
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
vlagaš vsak mesec 300 eur, 10 let v naložbeno življensko zavarovanje, imaš 10% letni donos
vlagaš vsak mesec 100 eur, 10 let v naložbeno življensko zavarovanje, imaš 10% letni donos
vlagaš vsak mesec 200 eur, 10 let v nek delniški sklad, imaš 10% letni donos vsak mesec

Zanima me pri prvih dveh kakšna je zavarovalna vsota in koliko je privarčevani znesek, pri zadnjem pa samo privarčevani znesek.

100 €/mesec, 10 let, zav. vsota za smrt 2000 EUR, 10 % letni donos = 17.674 €

200 €/mesec, 10 let, zav. vsota za smrt 4000 EUR, 10 % letni donos = 35.800 €

300 €/mesec, 10 let, zav. vsota za smrt 6000 EUR, 10 % letni donos = 53.926 €

enkratno vplačilo 20.000€, 10 let, zav, vsota za smrt 5000 EUR, 10 donos = 47.351 €

Informativni izračun je javno dostopen na internetni strani.