Zavarovanje nepremičnine - kje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
od pekarije do zavarovalništva. Pač pravi Alteraš.

Veš da to pa mi je iz glave padlo, kje pa sem bil jaz zraven pameten pri pekariji? :eek:

Sicer pa v temi katero sem sam kreiral, bom sam zanjo presodil kaj je v njej pomembno in ne ti.

Kar se pa tiče obrtnikov, niso to nikakršne informacije zgolj replika oz. odgovor na vprašanje enega izmed udeležencev te teme.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Predvsem se splača pred podpisom zavarovalne pogodbe investirat par ur časa, vzeti v roke povečevalno steklo in se prebiti skozi drobni tisk zavarovalnih pogojev. Pa zapiske spotoma delat.
No, lahko pa narediš kot ti in “zaupaš”. Kako potem gre, pa že veš.
A dohtarja tud preverjas? Avtomehanika? Zidarja, vodovodarja? Stojis za vratom in jim gledas pod prste?

jaz zaenkrat ljudem se zaupam, da vedo kaj delajo.. ker sem se pa seveda tudi ze nasmolil - sem bil pa pri izbiri novega agenta previdnejsi in ni bila samo “cena pa popust”. Spraseval sem vec kot doslej - dobil zeljene odgovore.. pa ni ji bilo tezko rect “ej ne vem - preverim pa javim”.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
A dohtarja tud preverjas? Avtomehanika? Zidarja, vodovodarja? Stojis za vratom in jim gledas pod prste?

jaz zaenkrat ljudem se zaupam, da vedo kaj delajo.. ker sem se pa seveda tudi ze nasmolil - sem bil pa pri izbiri novega agenta previdnejsi in ni bila samo “cena pa popust”. Spraseval sem vec kot doslej - dobil zeljene odgovore.. pa ni ji bilo tezko rect “ej ne vem - preverim pa javim”.

Tale primerjava je res neposrečena. Ni brez veze. Da se moraš pri zavarozanju podpisat, da si seznanjen s splošnimi pogoji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
A dohtarja tud preverjas? Avtomehanika? Zidarja, vodovodarja? Stojis za vratom in jim gledas pod prste?
jaz zaenkrat ljudem se zaupam, da vedo kaj delajo.. ker sem se pa seveda tudi ze nasmolil - sem bil pa pri izbiri novega agenta previdnejsi in ni bila samo “cena pa popust”. Spraseval sem vec kot doslej - dobil zeljene odgovore.. pa ni ji bilo tezko rect “ej ne vem - preverim pa javim”.
Jaz tudi zaupam pri zadevah, ki so nepomembne. Pri nepremičnini, kjer gre za streho nad glavo zame in mojo družino, žal zaupam le drobnemu tisku, nikakor pa ne besedam človeka, ki ga prvič vidim. Razen, če jih podkrepi z drobnim tiskom ;).
Kot rečeno, svojemu zav. agentu kar zaupam. Pa še vedno ob morebitnih spremembah zadevo verificirava z drobnim tiskom. V obojestransko razumevanje in zadovoljstvo. Jaz nimam težav z nerealnimi pričakovanji ob morebitnem zav. primeru, on pa ne z nezadovoljno stranko. Win-win. In pa seveda posledica tega je tudi, da ne gušim njega in cenilcev s škodo, katero naj bi imel zavarovano, pa je dejansko nimam.

Glede zdravnika: imam odličnega osebnega zdravnika, katerega vedno vprašam, kam naj grem naprej “v obdelavo”. Za mehanika, vodovodarja pa probam dobiti priporočilo v krogu zaupanja vrednih prijateljev ali kolegov.
Žal sem videl že par nategov znancev, ki so zaupali. Zadnji je bil betoniranje plošče pred hišo, ki bila narejeno zanič, cena je pa narasla iz 7 na 12 jurjev. Pa sem znancu rekel, naj zadevo vrže na papir pred začetkom del. Je zaupal. No, vsakemu svoje, jaz sem ti dal dobronameren nasvet, ti se pa sam odloči, če ga boš upošteval ;).
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mater ti imaš vse odlično, od poslovanja, do agenta, tudi zdravnika, za ženo oz. moža te ne upam niti vprašati ker itak vem da je odlična oz. odličen. Daj prosim greva na pijačo da se te lahko dotaknem. Res si naštudiral lajf da imaš vse odlično, morda mi celo izdaš recept :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Tale primerjava je res neposrečena. Ni brez veze. Da se moraš pri zavarozanju podpisat, da si seznanjen s splošnimi pogoji.
Kaj pa vem.. velik sem na cesti.. ce bi sel koga preverjat - bi prej preverjal avtomehanika kot pa zavarovalnega agenta..

ampak lej - vsak po svoje.. zasli smo s teme.. alter klasika ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Mater ti imaš vse odlično, od poslovanja, do agenta, tudi zdravnika, za ženo oz. moža te ne upam niti vprašati ker itak vem da je odlična oz. odličen. Daj prosim greva na pijačo da se te lahko dotaknem. Res si naštudiral lajf da imaš vse odlično, morda mi celo izdaš recept

Sedaj se malo negiraš. Si sam napisal, da sem reven in nikoli v življenju uspešen bedak. Tako da to je brez veze, ne dosegam jaz Alter standardov, da bi imel nadpovprečno hišo, si lahko privoščil plačevanje nabijačin, pa cel dan zabil na telefonu z zavarovalnico.
Moram delat, da si s svojim s.p.-jem skoraj prilezem na minimalno plačo, plačam kredo za obnovo stanovanja v hiši staršev in lizing za Dacio:fredi:.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Stari dobil in zabil si me... odstopam... ampak dotaknil pa bi se te še vedno rad... :valjamse:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sedaj se malo negiraš. Si sam napisal, da sem reven in nikoli v življenju uspešen bedak. Tako da to je brez veze, ne dosegam jaz Alter standardov, da bi imel nadpovprečno hišo, si lahko privoščil plačevanje nabijačin, pa cel dan zabil na telefonu z zavarovalnico.
Moram delat, da si s svojim s.p.-jem skoraj prilezem na minimalno plačo, plačam kredo za obnovo stanovanja v hiši staršev in lizing za Dacio:fredi:.
Ce je cela hisa od starsev je tud stanovanje njihovo.

Sam povem.


Sorry mogu sem, se opravicujem :))))
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Daj Apollo, ne mantraj ga še ti s takšnimi zahtevnimi opraracijami, saj vidiš da ne razume kje ga je posral :valjamse: :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Ce je cela hisa od starsev je tud stanovanje njihovo.

Sam povem.


Sorry mogu sem, se opravicujem :))))
Kje sem pa napisal, da je MOJE stanovanje? :evil: Kreda je za obnovo stanovanja (ne nakup) v hiši staršev in seveda je stanovanje njihovo. S skoraj minimalcem malo težje vzameš kredo za nakup nepremičnine.
Sedaj se malo negiraš. Si sam napisal, da sem reven in nikoli v življenju uspešen bedak. Tako da to je brez veze, ne dosegam jaz Alter standardov, da bi imel nadpovprečno hišo, si lahko privoščil plačevanje nabijačin, pa cel dan zabil na telefonu z zavarovalnico.
Moram delat, da si s svojim s.p.-jem skoraj prilezem na minimalno plačo, plačam kredo za obnovo stanovanja v hiši staršev in lizing za Dacio:fredi:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
2 meseca po vselitvi leta 2018 je bilo v kraju neurje, katero je vrglo trampolin v avto. Naslednji dan sem trampolin privezal in šel zavarovat hišo. Sava. Čez 1 mesec so mi 4 lokalne zgube vlomile v hišo preko balkonskih vrat. Škode za 1.500€ + delo. Policija, zapisnik, agent, poslano na zavarovalnico, škoda plačana 100%.

Hišo vredno okoli 150k imam zavarovano skupaj z dodatno opremo za okoli 75k (totalka) tudi protipotresno. 380€ na leto. 300€ bi bilo isto brez potresa.

Ali sem naredil v redu ali mislite, da bi bilo bolje kako drugače? Pleha ne zavarujem kasko, hiša mi je zelo pomembna, takoj za družino, za pleh me bk.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
2 meseca po vselitvi leta 2018 je bilo v kraju neurje, katero je vrglo trampolin v avto. Naslednji dan sem trampolin privezal in šel zavarovat hišo. Sava. Čez 1 mesec so mi 4 lokalne zgube vlomile v hišo preko balkonskih vrat. Škode za 1.500€ + delo. Policija, zapisnik, agent, poslano na zavarovalnico, škoda plačana 100%.

Hišo vredno okoli 150k imam zavarovano skupaj z dodatno opremo za okoli 75k (totalka) tudi protipotresno. 380€ na leto. 300€ bi bilo isto brez potresa.

Ali sem naredil v redu ali mislite, da bi bilo bolje kako drugače? Pleha ne zavarujem kasko, hiša mi je zelo pomembna, takoj za družino, za pleh me bk.
Hiso vedno zavarujes na novo vrednost. Kje si 75 dobil ce je vredna 150? Razen ce si v 150 se parcelo vstel
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
To so tiste max zavarovalne vrednosti. Če bi šel na vrednost zavarovanja 150k, bi prišlo jurja na leto zavarovanje, potem pa špekuliraš. Bom danes še skeniral in še enkrat natančno prebral zavarovanje, spremljal tole temo in se bolje pozanimal. Hvala. Nekje oktobra mi aktualno zapade in če bo treba, menjam.