Zavajanje kupca?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ne, ker si skočil čez rdečo. Jaz sem pa mislil, če lahko skočiš čez modro. Sem te zavedel? Ne, samo ne veš kaj sem mislil, to je to.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakon je jasen..z -50 se lahko oglasuje,če ima tak popust več kot x% robe,

Zakon kolikor je meni znano pravi: lahko oglašuješ z besedo "do - 50%" če je v trgovini c% robe znižane... Če pa napišeš -50% pa v trgovini nima kaj iskati artikel z -14%...
Se motim?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po moje se ne motiš. Ponavadi tisti ''do'' napišejo miniaturen, ampak na tem plakatu ga ni videt.

Glede cen v reklamah in na policah pa je tako, da velja cena na policah (je enako kot če bi pisalo na izdelku ali bi ti prodajalec osebno povedal koliko stane) in ti morajo prodati po takšni ceni. V reklamah pa so možne in dopustne napake. Vir: Revija VIP nekaj let nazaj.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Velja tista cena, ki jo kupec vidi za artikel, tudi če so cene pomešane recimo, ne velja....saj piše poleg cene še ident in naziv artikla....
Ni pa treba ravno za vsako stvar klicati inšpektorjev, hudimana. Motiti se je človeško, tajkuni in gradbeni baroni pa goljufali na veliko pa nobenemu nič.
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
Pozanimaj se še pri onem za 3000 eur, za koliko bi dal.
In ne kompliciraj, že tako si za 300 eur ceneje dobil, prodajalec je poskusil, žal ne gre skozi, ti pa bi še kompliciral.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Jaz ti rečem, da ti bom dal 1000eur če skočiš čez kolebnico.

Ti skočiš in preskočiš kakor je dogovorjeno.

Jaz si nato premislim in rečem da ti dam 1 eur, ker skok ni bil tako težaven.


Se počutiš, kot da sem ti dal prst v rit? Sem te zavedel?

Tole, kar si napisal, bi veljalo samo v primeru, da bi zadevo pri njih že naročil in bi ti jo zmontirali; pa da bi ti pol povedal, da nemorejo dodatno spustiti cene.

Ravno zato, ker so ti hotelu ustreči, so pa klicalu fabriko v AU, da so jih povprašal. In AU je pač rekla, da v SLO še ni tok hude recesije in da boš še tistih 200€ stisnu zraven. Še vedno je zadeva cenejša?

Res nevem, a vi prou iščete bananine olupke po tleh, da se lahko spotakneš ( v prevodu; ne dlakocepi).

Take it or leave it.
On še zmeri lahko reče, da sta se menila za ceno 2200€... Kako mu boš dokazal nasprotno
wink-1.gif
?
Če boš že prijavljal, se bom on zgovarjal, da ti je ponudil ceno 2200€, ti si ga pa še stiskal za nižjo in bla bla bla naprej...
U get the point...
smile-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Hvala za objektivno-subjektivna mnenja (ne v slogu tipičnih slovencljev).

V slogu slovenclja si se ti spravil drkat prodajalca.

Pošteno ti je povedal situacijo, preveril pri dobavitelju in ti na koncu sporočil možno ponudbo.

Ampak ne, drekač bi šel prijavljat na tržno inšpekcijo.

Svašta...


Prav zanima me pod katerim nickom si streljal svoje zagrenjene frustracije v prejšnji verziji, da si folku dopizdil.
smile-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
On še zmeri lahko reče, da sta se menila za ceno 2200€... Kako mu boš dokazal nasprotno
wink-1.gif
?
Če boš že prijavljal, se bom on zgovarjal, da ti je ponudil ceno 2200€, ti si ga pa še stiskal za nižjo in bla bla bla naprej...
U get the point...
smile-1.gif

v bistvu mu niti ni potrebno reči, da sta se zmenila za 2k2, ampak le, da mu je obljubil, da bo poizkusil zrihtati za 2k, pa da je kupec potem to po telefonu očitno napačno razumel. Čisto možno, da je bilo celo res tako.
Mislim, da tukaj res ni za noreti z inšpekcijo.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
On še zmeri lahko reče, da sta se menila za ceno 2200€... Kako mu boš dokazal nasprotno
wink-1.gif
?
Če boš že prijavljal, se bom on zgovarjal, da ti je ponudil ceno 2200€, ti si ga pa še stiskal za nižjo in bla bla bla naprej...
U get the point...
smile-1.gif

v bistvu mu niti ni potrebno reči, da sta se zmenila za 2k2, ampak le, da mu je obljubil, da bo poizkusil zrihtati za 2k, pa da je kupec potem to po telefonu očitno napačno razumel. Čisto možno, da je bilo celo res tako.
Mislim, da tukaj res ni za noreti z inšpekcijo.


Citiram najin pogovor s prodajalcem iz zvočnega zapisa na telefonu po tem, ko sem mu povedal za to cenejšo ponudbo:
"Tkole je gospod xxxx, sem govoril z našo vodjo in mi je rekel da vam bomo dali enako pohištvo kot smo se pogovarjali za 2.000eur. Veste, nam je v interesu, da ostanete naša stranka ne glede na to ali na ta račun mogoče ne bomo nič zaslužili. Prinesite nam to ponudbo oziroma pošljite na moj mail, ker jaz jo moram predložiti svojemu vodju in bova vse zrihtala."

Tako da mi ne zdej klamfat da sem kaj narobe razumel.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.389
113
v lokalni ostariji
ja in? vodja je poklical v A kjer so pa rekli da ni šans da spustijo.... in da če hočš vzem za 2200 alpa adijo. prodajalc in vodja sta se pomatrala...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Nikoli ni bilo govora o tem da bo moral še karkoli govorit z A. Rečeno je bilo, prinesi A in dobiš B.

Dej no, dejstvo je da so samo hoteli dobiti papir v roke, da vidijo kdo jim je konkurenčen in za koliko jim je konkurenčen. Na zvit način so dobili to od mene, z lažno obljubo za nižjo ceno.

Sem govoril s sorodnikom pravnikom in gre to na inšpektorat s posnetki vred. V največje veselje mi bo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
upam, da te toži zaradi posega v zasebnost - snemanje brez privlotive to je - in da ostaneš brez kuhnje. nekje si našparal tistih 2000€, več nisi ker bi si potem lahko kupil za 2200€ in sedaj misliš, da si glavni.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
izključi caps lock, poznam svoje in pravice drugih in točno vem kaj lahko in kaj ne. Na inšpektoratu bodo še vedno lahko poslušali ta posnetek, na sodišču pa pač ne velja nič.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
žal mi telefon nekaj nagaja in se prvih 10 sekund pogovora ne sliši, ko sem mu rekel, da se pogovor snema. Tehnične težave, joj kaka smola pa ta tehnika
smirk-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
če posentek nagaja je to jasen znak, da je prirejen. inšpektor bo rekel, da prirejenih ne jemlje. poslal bo po sodnika, da prirejaš posnetke in ti boš končal v kehi.