Zavajanje kupca?

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Pravilno za oba.

Njej se gre, da ne bo imela za tist cent minusa oz. da ne bo s tistim centom prekoračila določeno vsoto minusa, ki ga mora potem sama kriti in pa čisti računi, dobri prijatelji.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
zakaj eni v vseh ljudeh, ki jim morete dat denar v zameno za neko uslugo vidite sovražnike pa da jim je edini cilj vas nategnit ? ne razumem ... al ne hodite v službo pa niste nikoli na drugi strani al ste preprosto dvolični ?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
tomi: dvoličnost in/ali nimajo služb ter imajo čas za jebat...ali/in pa svojo službo cenijo do amena, druge službe zaničujejo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
al pa delajo v JU, kjer pač nisi odvisn od tega da moreš komu kaj prodat
evil.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
zakaj eni v vseh ljudeh, ki jim morete dat denar v zameno za neko uslugo vidite sovražnike pa da jim je edini cilj vas nategnit ? ne razumem ... al ne hodite v službo pa niste nikoli na drugi strani al ste preprosto dvolični ?

Eni majo resnično tak odnos... Moja dela v optiki in vsake toliko časa pride kakšen osebek in pravi koliko taka očala ki jih želi kupiti stanejo na spletu. Go for it... Še prej pa seveda pomeri katera velikost mu sede na bučo.... Čeprav v ceni sploh ni tolikšne razlike, ampak eni res ne pomislijo koliko mora optika plačati za najemnino in koliko ljudem mora dajati plačo...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
ampak eni res ne pomislijo koliko mora optika plačati za najemnino in koliko ljudem mora dajati plačo...

Jaz sicer nisem tak ampak jih razumem. Kupca sploh ne briga koliko plačajo za najemnino in koliko dajo za plače. Zakaj v bistvu bi kupca to zanimalo? Prodajalec ni socialno-dobrodelna ustanova, kupec pa tudi ne.

Če bi bili prodajalci taki kot se pričakuje od kupcev ne bi izdelkov za nadaljnjo prodajo kupoval na kitajskem.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Vem da ga ne. Saj tudi sam itak kupim večino stvari preko spleta ceneje. Ampak ne hodim srat po glavi lokalnim prodajalcem, da naj mi proda še ceneje, ker vem da ne bo šlo... Če razumeš kaj mislim povedati...
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
sicer so pa eni hudo bolani na te razne popuste. hodijo od trgovine do trgovine in iščejo najcenejše izdelke, pri tem porabijo toliko časa in denarja za bencin, da jih pride vse skupaj dvakrat dražje...
pa to iskanje popustov ni povezano s kje tak človek dela, se mi zdi, celo da so taki s trgovino povezana glede iskanja popustov in izsiljevanja za nižjo ceno še hujši. najhujši so drugače kakšni privatniki, ki si kupijo mercedeza in si mislijo, da so glvani in lahko jebejo vse po vrsti.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jolko

od kje misliš da dobiš plačo? iz lufta? če si v JS/Ju potem mi je veliko jasno... tam dobite denar "iz zraka"
trgovec mora ZASLUŽITI! ne more zastonj talat robo. če je predrag mu posel hitro gre v franže tako da se kmalu igra konča... trg take hitro izloči.

in prodajalec iz te zgodbe je popolnoma korekten. potrudil se je. znižal je ceno še za 300€...
Prodajalec se je zlagal, če smo že pri tem.

PS: Za svojo plačo trdo delam, zato jo ne mečem lahkomiselno okoli. Ne vem sicer kaj ima veze s temo, ker se ne gre o meni, ampak ja, to je alter.


PPS: Ni čudno kje je Slovenija, če pa bi folk denar skoz okno metal. Če prodajalec obljubi ceno N evrov, potem to drži. Aja, na Balkanu pa res ne. Pa lep dan in uživajte...

(dalje sploh nisem bral, saj gre samo za obračanje enega in istega dreka)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bi ti nekateri rekli tu, a ni bolje vsaj nekaj pokasirati kot pa nič? (bilo je v temo o raznih kuponkotih)... Si vsaj nekaj delal namesto da si v luft gledal... Tam so take obrazložitve kot tvoje izzvale posmehovanje...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Bi ti nekateri rekli tu, a ni bolje vsaj nekaj pokasirati kot pa nič? (bilo je v temo o raznih kuponkotih)... Si vsaj nekaj delal namesto da si v luft gledal... Tam so take obrazložitve kot tvoje izzvale posmehovanje...

Jp vem... Sej jaz imam v bistvu tudi takšno mišljenje: "bolje vsaj nekaj zaslužiti, kot pa doma sedeti pred TVjem". Vendar se mi je pokazalo, da če grem čisto na nulo, se mi ne izide. Drugo je, ko si še vsaj na zneskih, pri katerih ostane vsaj za "burek in jogurt" ali ko imaš neko zalogo, ki ti je "obležala".

Ampak glede na branje tukaj na alterju, vidim, da sem in še vedno delam napako ter "delim" prevelike popuste. Ker tile Alterjevci so čisto drugačni, ko pišejo na zesebno
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Za princip se mi gre pa vedno zadnje časa ker se mi dogaja da mi blagajničarka raje vrne 19,99€ kot da bi mi pustila en ubogi cent če imam samo 20€ in nič drobiža (sem se mi je zgodilo 2x nenamerno, tretjič sem pa samo za test dal 20€... da sem videl če so vedno tako požrti na vsak cent... in se mi je zgodilo enako) Če se gre njim toliko za cent jim tudi jaz ne pustim centa. Enkrat smo v eni restavraciji bolj menznega tipa kupili za 6 različnih kosil je prišlo skupaj 30,03€ ... damo 30€ pa vprašamo če lahko ostanem 3c dolžni... je rekla ne... da na žalost ne more prodat če ne plačam celote... da lahko pa damo kaj nazaj.... po tem je bilo treba pa s kartico - ***bala jih kriza.

Nič jim več ne pustim, bandi eni ... v Sparu se mi sicer to ne navadno ne dogaja, v npr. Tušu imajo pa veliko "nenamernih" napak v škodo kupca.

In če kdo vpraša... vseeno sem s 40 minutnim čakanjem dobil več kot je povprečna postavka za 40 minut dela. Sicer ne moja, od prodajalke pa verjetno.

Blagajničarka mora višek, če slučajno je, oddat, kar manjka gre iz njenega žepa.

Včasih slišim od sorodnice, kako se stranke izživljajo nad trgovkami. Zase vem, da bi prej kot v enem tednu končal v priporu, stranka pa na urgenci. Pa sem miroljuben človek. Raje grem za tistih 500-600€ pobirat smeti, kot pa da me jebe vsak, ki ima 5 minit cajta.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Jaz ti rečem, da ti bom dal 1000eur če skočiš čez kolebnico.

Ti skočiš in preskočiš kakor je dogovorjeno.

Jaz si nato premislim in rečem da ti dam 1 eur, ker skok ni bil tako težaven.


Se počutiš, kot da sem ti dal prst v rit? Sem te zavedel?
sam jaz sem že preskočil, ko si se ti premislil, oni ti pa še niso po njihovi ceni dobavili robe.
Lej prjatu.... sej ni važno.... problem je v tem, ker si verjel oz. se je tisti trgovček pametenga naredu, potem pa zadeva ni šla skozi od oseb, ki so odgovorne za to. ( predračun bi moral zahtevat, pol bi ga pa lahko za jajca držal)