Zastopnik Hobby počitniških prikolic Hobby - Freedom center Celje in vaše izkušnje z njimi

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Z nakupom NOVE prikolice Hobby v Freedom centru smo naredili največjo napako v življenju. Kakšne so vaše izkušnje s trgovino, garancijo, popravili, prijaznostjo in direktorjem Puncer Borisom. Naš nasvet je stran od njih !
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa ne še tu!!!

Če ne boš napisal lepo od začetka celo zgodbo brez dramatičnih vložkov, je bolje da kar takoj nehaš.

Za vse ostale: na enem drugem forumu je že dve leti drama okoli te prikolice, pa vsake kvatre enkrat servira kako "novico" v stilu rumenih medijev.

Freedom se bo itak sam pokopal.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pa se na enem drugem tudi.

Sicer je to res nategunstvo, ki se po moje predolgo vlece. Sam bi to zahotovo reseval drugace in ze resil.

Je pa vsem v spomin in opomin na tega nateguna. Jaz poznam se kaksen primer o tem ta istem prodajalcu.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Z nakupom NOVE prikolice Hobby v Freedom centru smo naredili največjo napako v življenju. Kakšne so vaše izkušnje s trgovino, garancijo, popravili, prijaznostjo in direktorjem Puncer Borisom. Naš nasvet je stran od njih !

Sam si si kriv za največjo napako v življenju
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Pa ne še tu!!!

Če ne boš napisal lepo od začetka celo zgodbo brez dramatičnih vložkov, je bolje da kar takoj nehaš.

Za vse ostale: na enem drugem forumu je že dve leti drama okoli te prikolice, pa vsake kvatre enkrat servira kako "novico" v stilu rumenih medijev.

Freedom se bo itak sam pokopal.

a to je oni ko ne zna prikolice parkirat?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ta prikolice ne parkira, ker je ne vozi, saj se z prodajalcem pregovarja zaradi faranvijskih napak, ki mu jih ta ne odpravi. Proizvajalec pravi, da garancije ne prizna, ker niso bili opravljeni vsi preventivni ukrepi za velhavo garancije, ki pa jih trgovec ni opravil. In se nekaj svinjarij.

To da si je sam kriv ni ravno korektno napisano razen, ce drugemu privoscis skodo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
sam si je kriv da je kupo prikolico pri tem dotičnem podjetju
oziroma da si je sploh kupil prikolico
jaz si prikolice ne kupim in nimam problemov z prikolico:)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ta prikolice ne parkira, ker je ne vozi, saj se z prodajalcem pregovarja zaradi faranvijskih napak, ki mu jih ta ne odpravi. Proizvajalec pravi, da garancije ne prizna, ker niso bili opravljeni vsi preventivni ukrepi za velhavo garancije, ki pa jih trgovec ni opravil. In se nekaj svinjarij.

To da si je sam kriv ni ravno korektno napisano razen, ce drugemu privoscis skodo.

ja a ni to oni, ki je na prikolici nekaj ftrgo oziroma je nekam nasado prikolico?. potem so pa šalabajzersko popravili, pa je nekaj moral sam plačat, pa nekaj ni sam plačal,...potem pa se je vleklo dve leti, pa je zapadlo, pa zavarovalnica nena plača, pa take pa to?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ne ni ta.
To je njegova kalvarija, je pa to opis njegovega videnja itd. Kopirano iz drugega foruma:


Pridružen/-a: 09.07. 2014, 20:06
Prispevkov: 56

Objavljeno: 08 Avg 2018 16:55 Naslov sporočila:
Nakup prikolice Hobby v Sloveniji

Po dolgem času se bom spet oglasil in vas malo seznanil kaj kot kupci nove prikolice Hobby doživlja moja družina .
Septembra bo tri leta od kar smo našo novo prikolico predali Freedom centru na garancijsko popravilo , kjer smo jo kupili NOVO s nam neznano tovarniško napako, počeno streho, cenejšimi deli kot so bili plačani, tehnično ne ustrezno, lažno garancijo......
Prikolice s popravila nismo nikoli prevzeli,, saj jo niso uspeli popraviti niti v 51 dneh. Direktor Boris Puncer nam jo je 51 dan od kar jo je prevzel s zapisnikom na popravilo osebno pripeljal ne popravljeno, celo brez delov po temi pred našo hišo in odklopil, kjer je ne prevzeta še danes. Odpeljati jo tudi noče. Zahtevali smo vračilo kupnine katero je našemu odvetniku eno leto pisno večkrat obljubljal, a plačila in dogovora ni bilo.
Med tem časom je pred obljubljenim prevzemom za minimalne naše poškodbe hotel izkoristiti še našo kasko polico, s katero bi rad menjaval streho , stranske stranice in še kaj drugega. Ogleda prikolice s cenilcem zavarovalnice in nas se ni hotel udeležiti , čeprav je bil pisno povabljen. Napeljeval pa nas je - celo pisno da zavarovalnico celo tožimo, samo, da bi prikolico lahko popravljal na račun naših polic. Seveda zavarovalnica temu ni nasedla, kot tudi ne dva sodna izvedenca.
Kmalu bo dve leti od kar smo vložili tožbo na sodišče .
Na mediacijo najprej ni hotel, potem se je pa premislil in potrdil udeležbo. Kasneje je sodišče mediacijo po njegovi prošnji in že pretečenem roku vseeno pripravilo, a na njo osebno Boris Puncer ni prišel, tako, da sem z odvetnico zastonj prišel iz Ajdovščine v Celje. Pridobil je več kot mesec dni.
Ker je prikolica pri nas doma nezavarovana in prepuščena vremenu ... in se postopki s Fredom centrom in s sodiščem vlečejo, smo podali na sodišče, prošnjo, da jo sodni izvedenec sodišča pregleda, da se zapiše njeno stanje, saj bo do rešitve spora na tak način preteklo več let. Boris Puncer je s svojim odvetnikom, kateri je bil včasih sodnik v Celju, ter je tudi v sodnem svetu republike Slovenije uspel z ogledom sodnega izvedenca postopek ogleda z enega meseca, kot je obljubilo sodišče prestavljati več mesecev, kar se je tudi zgodilo.

Med drugim Puncer Boris direktor trgovine mene in mojo ženo v odgovoru na našo vloženo tožbo pisno sodišču obdolžuje, da sva ponaredila njegov osebni podpis in to v zvezi z garancijo prikolice.
Povem, da nas je z tov. garancijo ogoljufal, saj naša prikolica nima obljubljene in dane garancije ob našem nakupu , kar je bilo ugotovljeno kasneje s dopisom proizvajalca - tovarne Hobby po posredovanju Evropskega potrošniškega centra , kateri nam je priskočil na pomoč .
Zaradi blatenja in krive obdolžitve ponaredbe njegovega podpisa smo mu podali zasebno tožbo. Za potrditev pristnosti njegovega podpisa glede garancije prikolice smo poleg drugih jasnih dokazov sedaj pridobili še dodaten dokaz s forenzikom in grafologom za pisave.
3.7. 2018 smo s odvetnico iz Ajdovščine prišli na sodišče v Žalec, kjer bi morala biti razpisana obravnava glede podpisa na kateri smo pa bili sami s sodnico in zapisničarko, saj se obravnave toženi Boris Puncer ni udeležil. Obravnava preložena.
Po mnogih prošnjah za hitrejšo obravnavo tudi naše tožbe zoper prodajalca prikolice Hobby vložene 7.12 2016 glede prikolice v Celju smo tam prišli na vrsto šele 12.7.2018. Ponovno smo na sodišče v Celje prišli z odvetnico, ter celo sodni izvedenec. Obravnave ponovno ni bilo, saj toženega ni bilo, vsi smo prišli zastonj, tako mi iz Ajdovščine, kot sodni izvedenec iz Zagorja.
Sodišče obravnavo preneslo za dobre 3 mesece.

Tako kot smo novo prikolico 4 x peljali zastonj na popravilo v Celje, tako smo prestopili prag sodišč na Celjskem sedaj zastonj že 3 X. seveda vse to ni zastonj. Nikogar ne briga, ali to zmoremo finančno, kot tudi časovno, ter s svojim zdravjem.
Lahko, da bomo ostali brez svoje nove prikolice in vračila povzročenih stroškov, toda borili se bomo do konca, saj naj bi MENDA V SLOVENIJI !? imeli to pravico.
Spomniti vas moram, da je trgovcu in trgovini tržana inšpekcija v Celju za to dala le opomin in kazen 30 €. Podali smo mu kazensko ovadbo, a jo je državna tožilka zavrgla , brez kake resne preiskave. Tudi tu smo vložili zasebno , katera se tudi ne premakne.
Upam, da so ostale vaše prikolice Hobby kupljene v Freedom centru pravilno registrirane in tehnično ustrezne, ter da ne ogrožajo drugih v cestnem prometu kot je nas in druge v času naše uporabe naša prikolica. Da to drži nam je napisal in priznal sam direktor Puncer..
Težave s Freedom centrom nimamo samo mi, kar vam lahko pojasni tudi EPC, pa tudi tisti, ki so pravkar dobili tožbo tudi na višjem sodišču.
Verjetno imate garancijo, za katero mislite, da velja, saj je lepa in Nemška, ter potrjena s podpisom in žigom. Tako smo mislili tudi mi, a žal ne drži.
Čeprav že tri leta ne moremo uporabljati naše nove prikolice za katero smo POŠTENO delali in jo plačali vam vsem iz srca želimo prijetno in srečno letovanje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Revež v boju z našimi sodnimi mlini na veter, kjer lahko ena stran v neskončnost nateguje drugo in sodišče, pa mu nihče nič ne more.
 

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Prikolica je kupljena kot nova, kar piše na računu. Že pred nakupom je bila polno kasko zavarovana ves čas naše uporabe. Mnenje že dveh sodnih izvedencev je, da smo jo tudi normalno uporabljali. Prikolica nima obljubljene garancije, kar pisno potrdi notar proizvajalca Hobby. Če hočete v življenju spoznati še delo dveh sodnih izvedencev za forenzično - kriminalistično tehnične preiskave rokopisov in podpisov, ki bodo na vaše stroške - dokler ni tožba končana preverjali podpise direktorja Borisa Puncerja, katere zanika potem kupujte pri Freedom centru. Malo ste me razjezili. Toda moj namen je dober. Najraje bi še vse ostalo, kar nisem niti naštel privoščil tistemu, ki se mi smeje, pa vseeno nisem tak. Prav bi bilo, da bi s svojo denarnico spoznali tudi drage in dolge postopke na NAŠIH sodiščih, ki so v kraju kjer ste zapravili 25.000 €, toženi in obdolženi se pa brani s molkom.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.762
2.641
113
Hvala za vse informacije v zvezi s prodajalcem. Kupiš prikolico da bi z njo kvalitetno preživljal dopust in si ustvaril lepe spomine z družino prinese ti pa samo težave. Vas razumem in sočustvujem z vami. Upam da vam uspe.

Primer pa še enkrat potrjuje pravilo da se onkraj trojan ne kupuje vozil in zgleda tudi prikolic ne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma daj ne bluzi!

Kje boš Hobby prikolico in to novo kupil drugje kot vCelju, če so oni zastopnik.

Če me pa spomin ne vara pa mislim, da je tu šlo za prodajo "stare"/razstavne/"zaležane"/... prikolice kot nove in da je bil v bistvu edini problem, da je tovarna dala ven to prikolico brez garancije, prodajalec pa je obljubljal pač nekaj drugega.
 

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Ma daj ne bluzi!

Kje boš Hobby prikolico in to novo kupil drugje kot vCelju, če so oni zastopnik.

Če me pa spomin ne vara pa mislim, da je tu šlo za prodajo "stare"/razstavne/"zaležane"/... prikolice kot nove in da je bil v bistvu edini problem, da je tovarna dala ven to prikolico brez garancije, prodajalec pa je obljubljal pač nekaj drugega.
Prikolica kupljena 14.3.2014 kot najnovejši model. Ob nakupu izdana Hobby knjižica s 5 letno garancijo s strani Borisa Puncerja. S zamolčano tovarniško napako na strehi in s še dodatno počenim delom strehe, kar smo ugotovili pri prvem pranju tri tedne po nakupu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj, tovarna na njo ni dala garancije - kar ste že sami ugotovili; Puncer pa vas je nategnil z izdano garancijsko knjižico - žalostno toda resnično - niste pa edini, prejšnji teden je še enega z uvoženim "mokrim" avtodomom.

Sem pa prepričan, da imate totalno nesposobnega ali pa zelo nezainteresiranega odvetnika!
 

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Ja saj, tovarna na njo ni dala garancije - kar ste že sami ugotovili; Puncer pa vas je nategnil z izdano garancijsko knjižico - žalostno toda resnično - niste pa edini, prejšnji teden je še enega z uvoženim "mokrim" avtodomom.

Sem pa prepričan, da imate totalno nesposobnega ali pa zelo nezainteresiranega odvetnika!
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.762
2.641
113
A ni Hobby resna firma? Kako da sodelujejo s takim nategunom?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Ma daj ne bluzi!

Kje boš Hobby prikolico in to novo kupil drugje kot vCelju, če so oni zastopnik.

Če me pa spomin ne vara pa mislim, da je tu šlo za prodajo "stare"/razstavne/"zaležane"/... prikolice kot nove in da je bil v bistvu edini problem, da je tovarna dala ven to prikolico brez garancije, prodajalec pa je obljubljal pač nekaj drugega.
Rajši jo na roke zvlečem peš iz Nemčije, kot pa dam en sam euro temu bedaku. Mi ni jasno, kako lahko sploh kaj proda.

Mi je strešno okno odneslo, itak na Hobby klasika brez žaganja strehe ne paše. A misliš, da je hotu naročit novo okno.... Zabrusu mi je u telefon, da nej se tam oglasim s prikolo, pa bova pogledala....

V dvajsetih minutah sem se z Nemcem po mailu zmenil, prek paypala plačal. Ko sem prišel z dopusta je blo okno oziroma kos okna doma. Kot rečeno, mi ni jasno, kako lohk kej proda.
 

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Sodišče v Celju je na naslovu Prešernova 22 3000 Celje. Nekdanji sodnik na tem sodišču pa ima naslov svoje sedaj odvetniške pisarne na naslovu Prešernova 23 3000 Celje . Ta pa zastopa podjetje Freedom, ki ima 1 miljon € prometa.