Zarubo lastnino ki ni od dožnika

Kim

Zelenc'
12. avg 2020
1
0
1
Pozdravljeni,
Fant ima nek davg ternutno ni zaposlen in nemore plačat davga in je prišlo tako dalec da se je na vratih pojavo rubež. Pac živima pri njegovem dedeko in praktično je vse od dedeka. In me zanima če je imev rubež sploh pravico stopit v stanovanje in slikat pa podpisovat televizije in računalnik da čes da bodo to rubili ko fanta ni bilo doma, sicer ga je tašča not spostila ko tak nima pojma o pojmi od koga je kaj ampak če je mev že pravico stopit. A je tudi mev pravico podpisovat pa slikat a sploh se ni prepričav če je lastnina res od dolžnika, ker televizije so moje računalnik pa niti moj ni ampak ga mam od mami sposojenega. In pokličem rubeža pa povem da to ni od njega ampak moje in rece da to bojo zarubli in da se bo na sodišči zagovarjav. In me zanima a oni lahko to zarubijo in odnesejo pa ni od dolžnika je pa res da od ene televizije mam račun od rečunalnika pa od druge televizije pa ne ker so stare vec kot 5 let pa nimam računov in me zanima kaj lahko naredim????? Lp
 

Feodor

Zelenc'
4. jan 2020
29
20
3
S sodiščem je naša izkušnja iz prakse taka, da so nam napisal izvržbo + kazen, če ne prenehamo uporabljati objekta na sosednji parceli, ki sploh ni naš, ampak od firme na istem naslovu kot mi, ampak o tem niso hoteli slišati nič. Tak da totalni šalabajzerji in jim ne gre zaupat. Pojdi do odvetnika, drugače ne gre v teh zadevah.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tukaj imaš nekaj sodne prakse

"V obravnavani zadevi je dejanski stan zlorabe tak, da je tožena stranka v izvršilnem postopku sicer uresničevala svojo pravico do poplačila, vendar jo je konkretizirala tako, da se je vedoma poplačala iz premoženja, ki ni bilo dolžnikovo. S tem pa je ravnala v nasprotju z namenom pravice, da se upnik v izvršilnem postopku (vsaj praviloma) poplača iz dolžnikovega premoženja. Toženkino izvrševanje poplačilne pravice je seglo čez pravno dopustne meje in nedopustno poseglo v lastninsko pravico tožeče stranke. To pa nedvomno utemeljuje protipravnost njenega ravnanja "

Po domač ne morejo rubiti nekaj kar ni njegovega, ampak to je treba sporočitii da je lastnik nekdo drug, v tem primeru dedek.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ker si verjetno še mlada je najboljši nasvet, reši se tega fanta. Če ima že zdaj probleme z neplačanimi davki, kaj šele bo ko bo tip enkrat začel resno delati. Na koncu boš delala dve službi, zato da boš skrbela za družino in plačevala dolgove svojega fanta. Dela je en kup za dobiti, če ima dolgove ne more biti ravno izbirčen in bi lahko šel delati tudi na kakšno kmetijo ali pa pobirat pridelke. Kmetovalci na veliko iščejo delovno silo.
Konkretno pa, če je fant tam prijavljen in tam živi izvršitelj lahko vstopi v hišo in tudi rubi predmete. Vi pa morate dokazovati, da ti predmeti niso od fanta ampak od tebe oz. dedka. Kakšen pa je sploh ta njegov dolg, da ste zadevo pustili tako daleč, da imate sedaj rubež?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Sorry za offtopic ampak... a je slovensko šolstvo res tok v 3,14zdi, da nekdo, ki je upam da končal vsaj OŠ ne zna spacati skupaj enega vsaj na pol pravilno napisanega in smiselnega stavka?

Zdej pa on topic: Če je fant naredil ta davg in ga zdaj nemore plačat in se je posledično na vratih pojavo rubež. Vrata so od dedeka kakor razumem? Zdej če se je sam rubež podpisal na televizijo je to verjetno kar zanimivo, ker imata sedaj podpisano televizijo od rubeža, mogoče je taka televizija z avtogramom sedaj kaj vredna.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sorry za offtopic ampak... a je slovensko šolstvo res tok v 3,14zdi, da nekdo, ki je upam da končal vsaj OŠ ne zna spacati skupaj enega vsaj na pol pravilno napisanega in smiselnega stavka?

Zdej pa on topic: Če je fant naredil ta davg in ga zdaj nemore plačat in se je posledično na vratih pojavo rubež. Vrata so od dedeka kakor razumem? Zdej če se je sam rubež podpisal na televizijo je to verjetno kar zanimivo, ker imata sedaj podpisano televizijo od rubeža, mogoče je taka televizija z avtogramom sedaj kaj vredna.

Vi starci ste sto let za zajtom, to je sleng današje mladine, ki bo čez 10 let uradni jezik :evil: . Upam da google do takat prevajalnik naredi.

edit: napače :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Po domače povedano, imeli ste zaenkrat srečo. Rubežnik, če je legitimen (s papirji) ima pravico vstopiti v prebivališče dolžnika in bi TV in računalo lahko tudi odnesel, če nimate papirjev, da so od dedka. Če rubežnik nima papirjev, je tako ali tako vseeno, kaj sme. Ampak tak ne bi slikal in popisoval.

Sedaj imate kratko časovno okno, v katerem lahko poplačate dolg in zaprete to žalostno poglavje. Ali pa najdete račune za vse, kar je popisanega, oziroma druge dokaze, da je to od dedka.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
hja, verjetno tkole najprej malo "zagrozijo", da se zadeve res poplača.

naslednji obisk bo s kombijem.

probajte zbrat...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Verjetno je punca iz kakšnih Haloz, ali kakšne druge vukojebine.
Včasih je take primere reševal Marjan Jerman v oddaji Nedeljsko oko. V ZDA imajo pa Jerry Springerja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Punca, čim prej kam drugam spakiraj svoje stvari, ki so kaj vredne. Ker bodo najprej odnesli, potem pa po sodiščih dokazuj, da je tvoje...

V bistvu tudi sebe spakiraj kam drugam. Kaj ti bo tak fant - dobro, brezposeln, zgodi se... dobro, dolgovi, mogoče se kdaj zgodi, če ne dobiš pa ne dobiš službe... Ampak potem pa še ti rešuješ njegove težave in po forumih iščeš nasvete, ki bi jih on moral iskat, da njegovemu dedku ne odnesejo stvari!
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Mogoce je pa xzibit-u dolzen
yo-dawg-writing.png
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Rubežnik, če je legitimen (s papirji) ima pravico vstopiti v prebivališče dolžnika in bi TV in računalo lahko tudi odnesel

Mah, kaj če, TV je na SCART, na kompu je pa še zmer Vista ... dooh

Drugače pa imam za KIM (Jong Un) več nasvetov:
- dobi drugega tipa
- nato objavi svojo sliko v temi "Nalimajte nage Slovenke"
- zakupi tečaj slovenskega jezika (sem, da ne bo pre-davg trajal)

Je pa še ena opcija, ki definitivno zmaga: čimprej se odjavi iz Alterja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sajkek