Urejanje meje z geodetom, tretja oseba

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Imam eno parcelo in sem dobil vabilo od geodeta, da bi en sosed rad uredil mejo med mojo in njegovo parcelo.

Kul, nimam nič proti, rad imam pošlihtane zadeve.

Me pa zanima en detajl, ena meja, ki naj bi se tudi urejala je meja med mojo parcelo in parcelo v lasti občine (cesta).
A ima to pravico dati urejati nekdo, ki ni lastnik ne ene in ne druge parcele?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Ne verjamem, lahko pa da je občina pristavila piskrcek zraven na pobudo soseda. (Če je to v sklopu istega območja). Občinam se ponavadi jebe za take meritve (cest). Dokler ne ugotovijo da na cestah stojijo privat hiše (že 150 let) in podobne budalestine. Potem se začnejo spraševati kako je to mogoče, sploh če ni možnosti širitve na drugo stran.....
Trenutne izkušnje z geometri:
1. lastnik je dobil predlog za odkup dela zemljišča pod objektom, ker bi naj le ta stal na sosedov zemljišču. Objekt je star 340! let
2. Kmetijska kot med parcelami je po katastru (meja K.O. in hkrati tudi občinska meja) zamaknjena več kot 10m glede na dejanski potek ceste. Močno dvomim da so kadarkoli v zadnjih 50 letih pot prestavili kmetje z oranjem za 10m. Če so jo, je to dokazljivo z aero posnetki.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Imam eno parcelo in sem dobil vabilo od geodeta, da bi en sosed rad uredil mejo med mojo in njegovo parcelo.

Kul, nimam nič proti, rad imam pošlihtane zadeve.

Me pa zanima en detajl, ena meja, ki naj bi se tudi urejala je meja med mojo parcelo in parcelo v lasti občine (cesta).
A ima to pravico dati urejati nekdo, ki ni lastnik ne ene in ne druge parcele?
Pokič soseda in oivprašaj kaj želi? Če ne pa na občino.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Imam eno parcelo in sem dobil vabilo od geodeta, da bi en sosed rad uredil mejo med mojo in njegovo parcelo.

Kul, nimam nič proti, rad imam pošlihtane zadeve.

Me pa zanima en detajl, ena meja, ki naj bi se tudi urejala je meja med mojo parcelo in parcelo v lasti občine (cesta).
A ima to pravico dati urejati nekdo, ki ni lastnik ne ene in ne druge parcele?
Ni nujno, da se dejansko ureja tisti del meje (v celotni dolžini), bolj verjetno, da je tam samo stična točka med parcelo tvojega soseda in je zato vključena še občinska parcela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ko smo mi bili v enaki situaciji, je bila na meritvi seveda prisotna tudi pooblaščena oseba s strani občine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Ko smo mi bili v enaki situaciji, je bila na meritvi seveda prisotna tudi pooblaščena oseba s strani občine.
Pri nas nobene pooblaščene osebe, privat parcela je prišla skoraj do sredine ceste, na drugi strani parcele je pa gozd s stoletnimi drevesi in cca 2m višjo lego.
Kaj se bo zgodilo ko bo en lastnik v prihodnosti začel postavljati ograjo na mejo ne vem. Cesta bo široka dober meter.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz ne vem kaj bo, ko bo, če bo v neki žnj hipotetični situaciji. Boš ti to povedal.
Jaz pišem za točno to situacijo, v kateri je odpiralec teme. Občina je bila vabljena in prišla je oseba, ki je zastopala občino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Glej, privat parcela je do sredine ceste. Občina je to pozegnala. Ker ni bilo pooblaščenca na terenu. Tudi na moj klic po meritvi ni reagirala.
Cesta je zaenkrat še dovolj široka, ko bo enkrat nekdo kupil parcelo, bo nekdo pokazal mejnik na sredi ceste in začel tam postavljat ograjo. Takrat bo pa...?
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Glej, privat parcela je do sredine ceste. Občina je to pozegnala. Ker ni bilo pooblaščenca na terenu. Tudi na moj klic po meritvi ni reagirala.
Cesta je zaenkrat še dovolj široka, ko bo enkrat nekdo kupil parcelo, bo nekdo pokazal mejnik na sredi ceste in začel tam postavljat ograjo. Takrat bo pa...?

Za postavljanje ograje ob cest rabis soglasje obcine (ponavadi ce hoces blizje kot 1.5m) ;)
Tak da cesta bo ostala. Je pa to velik problem po celi drzavi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.616
971
113
Če tak problem izpostaviš na občini, so pa itak flegme. Bojo pa razlastninili, itd. Birokratom je itak vseeno, sam pa še vedno upam, da ne gre to tako enostavno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Za postavljanje ograje ob cest rabis soglasje obcine (ponavadi ce hoces blizje kot 1.5m) ;)
Tak da cesta bo ostala. Je pa to velik problem po celi drzavi.
A za parkiranje vozila na svoji parceli tudi rabim kako soglasje.
Vem za varovalne pasove in podobno, ampak kaj bi se zgodilo če ga parkiram nekaj cm od meje.
Zgodba neke starejše hiše sredi travnikov.
Lastnica umre, dediči hišo prodajo.
Do pokojne so se vozili svojci za časa življenja po neki "travniški" poti.
Po nakupu je začel novi lastnik prvo leto nekoliko urejat okolico( trava je bila hitro do glave) vendar sem kasneje izvedeli da mu je lastnica parcele po kateri je potekala travniška pot do hiše, prepovedala vožnjo po njej. Tako je sedaj hiša že slabo deseletjetje v zaraščanju. Kaj je lastnik hiše glede poti ukrenili, ne vem..
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
V tem primeru je potrebno urediti sluznost. Ce obstajajo indici, da se je ta pot uporabljala ze dolgo, jo tudi dobis (skoraj 100%). Ampak ke potrebno toziti.

V nobenem primeru pa te ne morejo pustiti brez dostopa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi