Žarnice?

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
polne cene so "random funkcija"..
ne vem pa kje mas glavo, da sproduciras takole "akcijo"
 

Priponke

  • ugodno.jpg
    ugodno.jpg
    60,8 KB · Ogledi: 203

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
584
7
18
Zadeva je preprosta: vse bolj svetle žarnice imajo večjo svetilnost na račun krajše življenske dobe. Meni so NB in podobe crkovale na 2 meseca. Ne, hvala. Sedaj imam Osram ultra life H1 in držijo 3+ leta (delam 30+ kkm na leto)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, Matey in Pepe

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz sem ravno danes take nabavil:

Imam 'sezono' menjav žarnic pa da vidimo kako se tole obnese (bo pa treba - sumim - menjat obe hkrati, če res nekaj bolje svetijo, ker zna bit vige vage pol vse skupaj videt).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Taka cena je bila lani brez popusta oz. še celo 16.80 EUR za dve...

Night breaker silver H7 so 11.90: https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/osram-night-breaker-silver-h7-duo-box

ma 14 dni nazaj so bile še 2€ več.
Osram alpa Philips - nimam izkušenj.. bi pomoje lahko diplomiral iz reklamnih opisov.
Philips mi svetijo OK.. zadovoljen, tko da grem danes iskat za drug avto.

Če pa res v 2 mescih crknejo - grem pa na OSRAM oz. nekaj z garancijo.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Da malo vskočim,
kaj je pri nas legalno dati led svetila (H1) namesto halogenskih za kratke luči? Ker, če da, potem bi šel malo v internetne študije katere so ok, in katere ne ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ker sem v teh vodah bom malo po izkušnjah in malo na pamet, torej če pogledaš Osram opcijo:

Osram LEDriving H7 Gen2 (linka ne gre prilepiti, je predolg)

These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on the availability in your country.

Torej iz sledečega če potegnem črto, če Osram tega ne zmore homologirati za cestni promet mi lahko verjameš da tudi kitajsko sranje ni primerno. Sicer pa se fix pozanimaj!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Jaz mislim, da je zgodba podobna kot včasih pri xenonu. Narava svetlobe je pri vsakem viru (halogen, hid, led) različna, temu je tudi prilagojen žaromet -> če menjaš vir, moraš tudi menjat žaromet. Sicer sveti prosto po Prešernu, pa še mal naokrog.

Zato so HELLA, valeo etc. za razliko od kitajskih hid kitov ponujali celoten sistem z žarometi in vred.

Teoretično legalno torej ne gre, praktično pa bi mogoče šlo pri žarometih z lečami? Tam _verjetno_ snop ne bo moteč, se pravi je mala verjetnost, da bi se kdo vtikal v tip žarnice?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če avto ni ultra starina se ne bo v led verjetno nihce utikal ker ne bo vedel ali je led serijsko ali ne, v nasprotnem primeru pa se bo saj so bolj bele kot kak 4300K xenon kit kjer ne izstopas z njim za razliko od Led-a...
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Sam imam H7 OSram led in svetijo zelo dobro. Dal pa sem za njih 140€.
Na tehničnem pregledu je rekel da zelo močno svetijo. Drugače se pa uradno ne smejo uporabljati v Evropi.

LP Sandi
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sam imam H7 OSram led in svetijo zelo dobro. Dal pa sem za njih 140€.
Na tehničnem pregledu je rekel da zelo močno svetijo. Drugače se pa uradno ne smejo uporabljati v Evropi.

LP Sandi

Ah, potem kupiš te (tudi niso za uporabo v Evropi). Sicer niso led, ampak svetijo pa...: