Zarečenega kruha se največ poje...

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Vem odgovor, vem kaj hočem. Vseeno pa sem žalostna zaradi tega čemur se bom odpovedala. Če bi vedela o čem govorim, bi me drugače razumela. Ampak o tem res ne bom tukaj.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
saj te razumem, da nočeš o tem na forumu.

Mogoče še ena misel:

V življenju se je marsikdaj treba čemu odpovedati in nam je zaradi tega hudo. A vendar nam že naslednji trenutek vso našo žalost prežene dejstvo, da se nam naše odpovedovanje začenja obrestovati v pozitivnem smislu.

življenje je boj.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
5* za tole, res si me spravila v boljšo voljo.
cheer.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se mi zdi, da na ta problem gledate napačno.

V življenju je v čisto vsaki stvari (odločitvi) nekaj dobrega in nekaj slabega. Brez tega ne gre. Pomembno je le, kje se boš počutil bolje oz. kje se boš počutil manj slabo. Včasih je treba za dušo narediti tudi nekaj takega, za kar vnaprej veš, da bo prineslo kup negativnih posledic, a drugače pač ne gre. Ker bi v nasprotnem primeru reč razjedala dušo.

Skratka - sprijazni se, da vse prinese s seboj tudi nekaj slabega. Ampak pomembno je le tisto dobro. Če boš pozornost preusmerjala na slabe reči, se ne boš nikoli nič odločila - celo znorela boš na koncu.

BTW: Ja, sem že hudo nadrkala zaradi slabe odločitve. Ki je konec koncev prinesla tudi nekaj dobrega - dala mi je mir v duši, ko sem podobne reči (projekte) v nadaljevanju brez najmanjšega kančka slabe vesti brezkompromisno zavračala.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Se popolnoma strinjam s tabo, da moraš v stvareh iskati pozitivne stvari. In tudi jih. Pač pa vedno obstaja vprašanje ali bo neka stvar pravilna. Stvari namreč niso nikoli tako jasne, da bi v njih šel 100%. Kdor ne riskira, ne profitira.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Predvsem sama pri sebi moraš vedeti, koloko si res to želiš. Če to dovolj pomeni, potem je odločitev lažja. Zelo lažja. Vendar je že tako, da se skozi celo življenje morano nečemu odpovedovati in prilagajati. recept je verjetno to, da sprejemamo odločitve, ob katerih lahko tudi zvečer zaspimo (beri: da imaš čisto vest in lahko ljudem pogledaš v oči).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni pravilne in napačne odločitve. Vse so pravilne in vse so napačne. Odvisno, kako nanje gledaš.



To sem ti hotela povedati s tem, da ima vsaka odločitev tako pozitivne kot negativne posledice.



BTW: V življenju ni nobena reč nujna. Nujno je samo umret. Z drugimi besedami - nobena odločitev nima tako katastrofalnih posledic kot sedaj misliš, da jih ima. Nobena ni katastrofalno napačna in nobena ni blazno pravilna - z nobeno se ne boš "na smrt" poročila. Primerov tega, kako so ljudje iz neverjetne gnojnice splezali na vrh sveta in onih, ki so padli z nebes, je kolikor hočeš...
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:Primerov tega, kako so ljudje iz neverjetne gnojnice splezali na vrh sveta in onih, ki so padli z nebes, je kolikor hočeš...

in vse je bilo zaradi odločitev....dobrih ali slabih

Seveda.
grin1.gif


Ampak kot je rekel nek pesnik: "zlato je gnoj in gnoj je zlato". Dalo bi se debatirati, kaj je bila res slaba odločitev in kaj dobra. Zanimivo, da se s časom to mnenje ponavadi spreminja...

Prevod - skoči že enkrat v vodo.
cry12bpy.gif

Sicer se ne boš nikoli naučila plavati.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
"zlato je gnoj in gnoj je zlato" Kons 5 - Srečko Kosovel
tongue-1.gif


pa še presneto prav je imel
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
? a?

matr vola se vid da dans nism se nc piu... b mrbit pol kej zastopu

drgac je pa tko da se zarecenga kruha res najvec poje... ker za ogromno stvari recemo... jaz nikoli... ampak nas na koncu zivljenje pripelje do situacije kjer se "po glavi toucemo" zarad tega...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Zakaj?
confused-1.gif




Jaz se nasmejčkam in si mislim "glej ga hudiča, tko sem se otepala, pa na koncu tudi v istem loncu končala".
tongue-1.gif




Pač nekoč si mislil tako, danes pa misliš drugače.

To samo kaže na to, da si danes pač pametnejši.

Hvala bogu!
 
Nazadnje urejeno:

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Kdor ne riskira, ne profitira.
Točno tako, vendar pa se to ponavadi razume zgolj kot, če riskiraš lahko ali pridobiš ali izgubiš. Kar seveda drži, pa tudi ne drži. V vsakem primeru nekaj dobiš. Nečesa se naučiš.
Da pa se odločitve bojiš je dobro saj pomeni, da se z neko negotovo situacijo soočaš z razumom in ne s slepo vero v to, da se bo vse dobro izteklo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Chief_Wiggum pravi:

Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

Kdor ne riskira, ne profitira.


Točno tako, vendar pa se to ponavadi razume zgolj kot, če riskiraš lahko ali pridobiš ali izgubiš. Kar seveda drži, pa tudi ne drži. V vsakem primeru nekaj dobiš. Nečesa se naučiš.

Da pa se odločitve bojiš je dobro saj pomeni, da se z neko negotovo situacijo soočaš z razumom in ne s slepo vero v to, da se bo vse dobro izteklo.




Alternativna razlaga je, da si cinca marinca.
grin1.gif




@klošar - Ni imela dost evričev, da bi medota nafojtrala?
 
Nazadnje urejeno:

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Dej še mojega interpretiraj:

"Je šla babica v trgovino, pa jo je popapal medo."
grin1.gif

Dedek in babica sta na verandi gledala fotoalbum. Slike iz njune mladosti so ju kar pošteno zrajcale. Ker dedek ni kar neki jebivetar se odloči, da predigro popestri z medom. Ko je babica ravno dovolj pocasta, da se desc lahko spravi k delu, se baba picajzlasta spomni, da pa kljub letom le ne bi bilo neumno uporabiti zaščite. Ne preostane ji drugega, kot da hitro stopi do trgovine, preden dedu uplahne korenjak.
Vsa še dišeča po sladkem medu se odpravi skozi gozd proti najbližjemu DM-u. Na poti sreča volka. Sladek vonj po medu in še slajši nasmešek na babičinem obrazu mu povesta vse. Grandpa's gonna get lucky today. In kot pravi samaritan ji pove za bližnjico do mesta. Pot je vodila do potoka in preko njega le še par korakov stran od najnovejšega nakupovalnega centra. Dan pa je bil peklensko vroč in medved se je odločil, da namoči svojo rit v vodi. Nič ni lepšega kot to, da si najžešæi v celem gozdu ter se ti ni treba boriti za prostor na bregu hladnega potoka, prav tam poleg potke. Hja, la vita e bella. Bellisima.
Vonj po medu. Babica se je približevala potoku. Mmm. Nč mislt take priložnosti se ne ponudijo velikokrat. Ker se mi mudi in je treba zgodbo zaključiti naj povem le še to, da ima medved še vse zobe ( za razliko od dedka ) in mu je bil najmanjši problem popapcat babico. Yum, yum.
tongue-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Jaz imam občutek, da sem zarečenega kruha v svojem življenju pojedla mnogo več, ko pečenega.
Pred letom in pol sem bila pred zelo težko življensko pomembno odločitvijo, speljala sem jo čeprav se mi je zdelo, da nisem sprejela prave odločitve.
Sedaj se trudim, čimmmanj ukvarjat z mislijo, če sem naredila prav ali narobe,
čas je najboljši zdravnik in čas bo tisti, ki bo pokazal,
sem se odločila prav ali narobe.
Sedaj skušam živeti čimmanj obremenjujoče, hvaležna sem za prav vsak dan , ki se mi srečno izteče.