Žar na oglje

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ne glede na ceno... Ampak izbira se samo med tema dvema... Argument imaš pa isti kot jaz, saj samo webra poznam:p
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Jaz bi v tem primeru vzel Napoleona. RF rešetka, lovilec pepela (tale pladenjček na webru je neuporaben, malo zapiha pa ti vse leti okoli), 4 noge (stabilnejši).
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
če želiš primerjati tega napolena z webrom, potem moraš pri slednjem gledati master serijo,ki ima posodo za pepel. jaz bi vzel napoleona ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Je že kdo preizkusil oglje iz Lidla? Kako se obnese v primerjavi z Webrovim?
Pred letom je bil lidl vredi. Sedaj pa ni vec.
Govorim, ce delas low and slow, kar pomeni recimo 6 ur na 120 stopinj. V tem primeru bo veliko manevriranja in pepela ter nihanja temperature.
Weber je za ta nacin neprimerno boljsi. Ena fura oglja za 6 ur bp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krneky

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18
Pred letom je bil lidl vredi. Sedaj pa ni vec.
Govorim, ce delas low and slow, kar pomeni recimo 6 ur na 120 stopinj. V tem primeru bo veliko manevriranja in pepela ter nihanja temperature.
Weber je za ta nacin neprimerno boljsi. Ena fura oglja za 6 ur bp.
Hvala, sem si že mislil narediti večjo zalogo, očitno se le ne bo dalo priti tako poceni skozi. Si že morda odkril kakšno drugo oglje, ki bi bilo primerljivo Webrovim, ampak po nižji ceni?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
če želiš primerjati tega napolena z webrom, potem moraš pri slednjem gledati master serijo,ki ima posodo za pepel. jaz bi vzel napoleona ...

Vem ja, ampak Master mi je over the budget. Tega napoleona pa bi vzel na telekomu za 264. Verjetno kakovost ne šepa če je 10 let garancije?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Napoleoni so primerljivi z Webrom, samo manj poznani v deželah "kettle" BBQja. So pa poznani (bolj kot Weber) po kvalitetnih plinski žarih. Skratka pomojem okoli tega ni skrbi da ne bi bil ok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Napoleon je OK, sam bi sam vseen vzel Master touch, tastaro verzijo, tanova mi ni všeč. Od plinskih pa definitivno raj Napoleona. Barva tega gor na linku je pa vrhunska.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Jaz imam tega napoleona. Na grillshop.at sem ga lansko leto kupil za 200€ (v kompletu z dimnikom in ponjavo).
Je pa kvaliteta ista kot weber.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Hvala, sem si že mislil narediti večjo zalogo, očitno se le ne bo dalo priti tako poceni skozi. Si že morda odkril kakšno drugo oglje, ki bi bilo primerljivo Webrovim, ampak po nižji ceni?

Jaz ga velikokrat vzamem v Hoferju ali Sparu. webrovega sem imel zgolj ob novem žaru..za dvojno ceno..ne hvala. Raje kak kos mesa več kupim za ta denar.
Funkcionirata oba. Na koncu je pečeno ;).
Meni je pri webru všeč to, da je narejen tako da ga ne rabiš vzdrževat..sestaviš ob nakupu in nato pečeš in pečeš in pečeš...če skrbiš še za higieno je to to. Nič ne se polomi, nič ne odpada, ne rjavi..niti ne veš da ga imaš. Ukvarjaš se s peko. Jaz ga imam pet let..zunaj pod nadstreškom..ko ga rabim ga zakurbljam, spečem in zapeljem ob kraj.