Žar na oglje

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Koliko časa traja, da v Webrovem dimniku oglje komplet zažari/gori? Torej do vrha.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ne me j...., resno? In za to naj bi dal 30 ojrov? Jaz sem vzel en no name raufnk v Obiju, istočasno ko un žar na prejšnji strani, dal deset eur (al 9, ne vem več točno). Brez luknjic. Brez luknjic je res trajalo ene 25 min do pol ure, potem sem navrtal luknjice po obodu in zdaj se popolnoma razžari po ene dvajsetih minutah (pa mi je še to malo veliko, lakota press :fredi:).
No, res pa ne izgleda tako frajerski kot Webrov. Pa ne vem koliko bo zdržal, ker ima lise po obodu, zaradi vročine ...

Pa ne mislim zajebavat, resno sem spraševal, da imam primerjavo.
Sem pa istočasno vzel še eno desetkilsko vrečo nekih nezananih briketov, ki pa niso bili vredni pol piz.. mrzle vode. To ni gorelo nikamor, še v kaminu sem jih težko skuril ko sem jih polagal na živ ogenj :evil:. Jemljem samo črne vreče briketov iz lidla/hoferja, ti so zakon. Enkrat bom za foro probal še webrove...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Ne me j...., resno? In za to naj bi dal 30 ojrov? Jaz sem vzel en no name raufnk v Obiju, istočasno ko un žar na prejšnji strani, dal deset eur (al 9, ne vem več točno). Brez luknjic. Brez luknjic je res trajalo ene 25 min do pol ure, potem sem navrtal luknjice po obodu in zdaj se popolnoma razžari po ene dvajsetih minutah (pa mi je še to malo veliko, lakota press :fredi:).
No, res pa ne izgleda tako frajerski kot Webrov. Pa ne vem koliko bo zdržal, ker ima lise po obodu, zaradi vročine ...

Pa ne mislim zajebavat, resno sem spraševal, da imam primerjavo.
Sem pa istočasno vzel še eno desetkilsko vrečo nekih nezananih briketov, ki pa niso bili vredni pol piz.. mrzle vode. To ni gorelo nikamor, še v kaminu sem jih težko skuril ko sem jih polagal na živ ogenj :evil:. Jemljem samo črne vreče briketov iz lidla/hoferja, ti so zakon. Enkrat bom za foro probal še webrove...

Ok, pol ure, mogoče traja malo manj ali še dlje, nikoli nisem meril, skratka traja celo večnost in predolgo, zato jih vedno zvrneš v roštilj še preden so zgornji razžarjeni...

Kupil sem webrovega, ker je bil to edini dimnik, ki sem ga takrat našel, ne vem pa, zakaj bi bil ravno weber dimnik boljši od kateregakoli drugega v valj zakrivljenega pleha. Oziroma zakaj bi se oglje prej vžgalo ker piše gor weber.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Rufnk sem kupil za cca 10€, od Webra dobil. Webrov je večji in mi prav pride prav pri oglju, ker ga rabim več, ko pico delam.
Za kaj bi dajal 30€ za webrovga? Jaz ga sigurno ne bi kupil. Defenitivno predrag.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
..... Oziroma zakaj bi se oglje prej vžgalo ker piše gor weber.

Ker je relativno drag in bi pričakoval da je ... kaj pa vem ... boljši? Očitno ni in po sliki filmčka od Guardya so tudi deformacije materiala enake kot pri cenejšem. Zdaj sem potolažen :fredi::evil:
Zdaj moram samo še videt kako je z webrovim ogljem...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Ker je relativno drag in bi pričakoval da je ... kaj pa vem ... boljši? Očitno ni in po sliki filmčka od Guardya so tudi deformacije materiala enake kot pri cenejšem. Zdaj sem potolažen :fredi::evil:
Zdaj moram samo še videt kako je z webrovim ogljem...
Oglje pa le pokomentiraj. Webrov briket hvalim, oglje imam pa od kmetov.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ups, moja napaka. Brikete sem mislil. Oglja se ne dotaknem, pa če je zlato ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ok, pol ure, mogoče traja malo manj ali še dlje, nikoli nisem meril, skratka traja celo večnost in predolgo, zato jih vedno zvrneš v roštilj še preden so zgornji razžarjeni...

Kupil sem webrovega, ker je bil to edini dimnik, ki sem ga takrat našel, ne vem pa, zakaj bi bil ravno weber dimnik boljši od kateregakoli drugega v valj zakrivljenega pleha. Oziroma zakaj bi se oglje prej vžgalo ker piše gor weber.

Tisto, kjer piše gor Weber, boš uporabljal še čez 15 let, teh OBI šitov pač ne. Podobno je pa z žarom. Weber je emajliran in to ne bo zarjavelo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ker je relativno drag in bi pričakoval da je ... kaj pa vem ... boljši? Očitno ni in po sliki filmčka od Guardya so tudi deformacije materiala enake kot pri cenejšem. Zdaj sem potolažen :fredi::evil:
Zdaj moram samo še videt kako je z webrovim ogljem...
Defnitivno Webrov ne bo zarjavel. Tale Obi šit pač bo. Tacajt, ko boš ti dal 3x po 10 EUR na dve tri leta, bo moj Weber za 30 še zmer tak, kot je na filmčku in brez rje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ker nista ista. Avstrijski je brez termometra, tale v Merkurju pa ima zraven še termometer za notranjo temperaturo. Ostalo pa je bolj ali manj isto. Sem pa jaz tega iz Merkurja uspel cca 14 dni nazaj dobiti pri Kralju za malo čez 140 €, s tisto njihovo akcijo izenačenje cene in dodatni 3% popust :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Merkur ima občasno (zadnje čase na kaki slabi mesec) -15% na katerikoli artikel (ki ni v kaki akciji), če naročiš PREKO SPLETA...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ja tako sem jaz ujel in poslal mail kralju žara in in dobil še dodatne 3% popusta na ceno pri Merkurju.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Ja tako sem jaz ujel in poslal mail kralju žara in in dobil še dodatne 3% popusta na ceno pri Merkurju.

Kralj žara ja... Imam za na balkon električnega webra (jebiga, ni druge opcije). Mi je jeseni crknil grelc/špirala in sem se pozanimal za ceno pri njem in je 139€. Mogoče 10% popusta preko kolegov, pa še to fejst tžeko.

In grem slučajno isti vikend na britof v Beljak in dobesedno pred britofom vidim Grill shop Weber štacuno (dokaj na novo). No, grem za foro notri, vprašam in začuda dobim takoj za 68€, brez da bi sploh za kakršen koli popust vprašal...

http://shop.griller.shop/
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Defnitivno Webrov ne bo zarjavel. Tale Obi šit pač bo. Tacajt, ko boš ti dal 3x po 10 EUR na dve tri leta, bo moj Weber za 30 še zmer tak, kot je na filmčku in brez rje.

Možno. Bom videl že jeseni, najkasneje pa drugo leto. Webrov raufnk je emajliran? To pa prvič slišim. Pa tudi v rokah sem ga imel in se ne spomnim, da bi videl emajl. Bom ob priliki posebej pozoren. Nisem ravno prepričan, da je emajl dobra ideja za ta kos opreme, malo hude obremenitve opreme so tam ....
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83