Zapuščinska razprava z enim neznanim dedičem

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Pozdravljeni.

V kratkem imamo že drugič zapuščinsko razpravo. Na prvi razpravi je bil izdan oklic, saj en od štirih dedičev ni znan (vemo, da je po zapustniku še en otrok, ne vemo pa kdo in kje je). Zdaj je preteklo eno leto in ponovno bo razprava, mi pa ne vemo kaj pričakovati oz. kako se odločati, če četrtega ne bo. Zanima me kako potem poteka postopek v kolikor se četrti ne bo prikazal na obravnavi? Ima kdo kakšno izkušnjo? Nasvet? Karkoli.

Kako se sedaj to deli? Med znane tri dediče ali med vse znane in neznane (štiri) dediče? In kdo o tem odloča? Sodišče ali dediči?

Ali je možno da bi se znani in prisotni trije dediči odločili, da se deli na štiri dele? In potem določi nekega skrbnika za ta del, ki je od neznanega dediča? Ali se lahko v tem primeru zapuščino kljub temu proda/odkupi? Oz. ali potem vse poteka kot, če bi bil ta dedič prisoten (ker ima skrbnika) in pri nadaljnem odločanju ni ovir, prepovedi ali česa podobnega?

V kolikor sodišče odloči, da se sedaj v teh okoliščinah avtomatično deli na tri dele, ali smo potem dediči dolžni sami skrbeti (vsak za sorazmerni delež) četrtega in mu to v kolikor se v roku (10 oz. 20. let) pojavi potem vrniti? Ali se tretira kot novi dedič in mora potem vložiti tožbo? Ali samo zahteva svoj delež in mu ga vrnemo? Ali lahko potem od nas zahteva kakšne obresti? Ali pa očita kakšno neskrbno ravnanje z njegovim delom?

Zanima me še ali sme en od dedičev dovoliti tretjim osebam, da bivajo v stanovanju, ki je predmet zapuščine oz. v zapuščinskem postopku? Stalno bivališče ima vseskozi (kot ga je imel tudi zapustnik) prijavljen na tem naslovu, čeprav dejansko živi (že več kot 10 let) drugje. Za to, da tam bivajo neke tretje osebe smo zvedeli pred parimi dnevi. Ali smo ostali dediči v tem primeru kakorkoli soodgovorni v primeru nezgod ali škode in podobno? In ali lahko to kako preprečimo? Imamo sploh kakšne pravice
confused-1.gif


Za vašo pomoč in odgovore se že sedaj lepo zahvaljujem.

Lp