Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Iz mene ne. Pri nas delamo, se vozimo v drugo občino imam le podkapo, v glavnem življenje je v tirnicah. Tako je povsod krivda pa je pri kitajcih tam išči krivce
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Ter se tudi nič ne znajde
Sami privatniki tule. Kaj ko bi si malo podelili potrdila o zaposlitvi.
Predvidevam da policaji ne preverjajo po kakšni bazi ZZZS.
Me zanima če bodo tole izvedli
 

Priponke

  • FB_IMG_1587011889399.jpg
    FB_IMG_1587011889399.jpg
    190,5 KB · Ogledi: 131

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hanzi, pred drugo polovico maja še ziher ne. Pri nas je tudi še včeraj prišlo obvestilo v nabiralnik za odprtje tehničnih pregledov. Sem predvideval, da imajo že potrjeno, da se bodo odprli, potem pa si je očitno nekdo v zadnjem hipu premislil in podaljšal odlok.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Meni ni jasno zakaj pri Hrvatih registracije in tehnični funkcionirajo normalno. Edino vse varnostne ukrepe je potrebno upoštevati. Kako, pa je v Avstriji s tem?
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Kako pa naj star gospod ali ženska ve, da zavore ne primejo ravno primerno in bi v kritičnem trenutku lahko celo odpovedale?

Točno. Ker zavore lahko odpovedo samo okoli tehničnega pregleda, drugače so pa celo leto odlične. Ampak okoli tehničnega pregleda je pa nevarnost, da v kritičnem trenutku odpovedo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni ni jasno zakaj pri Hrvatih registracije in tehnični funkcionirajo normalno. Edino vse varnostne ukrepe je potrebno upoštevati. Kako, pa je v Avstriji s tem?
Ne ljubi se mi iskati, ampak nekje sem nekoč v naši zakonodaji našel opcijo, da se tehnični opravi v drugi državi in velja za registracijo pri nas. Iskal sem opcijo za "okoli sveta" z avtodomom - no pol ugotoviš, da je najlažje kupit novega in imaš 4 leta mir.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
In kaj pravi tvoj prijatelj? sestankujejo... pijejo kavico.... pogovarjajo se z predstavniki (strokovnjaki) vlade kateri očitno tam samo spijo?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in Pbutec

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
BTW, mene bolj zanima kako si predstavljajo da bo na tehničnih ko se bodo ti odprli? Ker sumim da bo odlok o zaprtju nehal veljat skupaj oz. časovno zelo blizu z podaljšanji "gratis" ugodnosti vožnje neregistriranega vozila. Skratka folk bo prisiljen narediti tehnični zelo kmalu po odprtju, če ne celo isti dan, da se bo zadostilo pogojem.

A mislijo da po dveh mesecih ko bo 10% vozil v državi brez tehničnega bodo pa pregledniki v enem tednu fertik za 2 meseca nazaj. To bi morali potem vsaj še za dva meseca dat takim in tistim ki imajo v teh dveh mesecih "gratis" vožnjo da ne bo par kilometrskega navala in gužvanja. Potem je vseeno če se kar z dekretom podaljša tehnični za vsa vozila za leto 2020.

P.S. recimo za LJ ni problem, vsaka četrt ima vsaj enega izvajalca tehničnih. Predstavljajte si mojo situacijo (zgornje posočje) en mali tehnični z dvema preglednikoma za 3 velike občine. Ali bo ob navalu "kvaliteta storitve" padla ali pa bo kot v jugi vrsta od jutra do večera, tisti ki ne bodo šli skozi v enem dnevu bodo pa avto pustili kar v vrsti za naslednji dan.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To bo nenormalna gužva in sploh si ne predstavljam kako bo to zgledalo. Že do sedaj mi je ta opravek vedno vzel minimalno pol ure samo za pregled vozila, pa sem vedno gledal, da grem v času najmanjše gužve.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
To bo nenormalna gužva in sploh si ne predstavljam kako bo to zgledalo. Že do sedaj mi je ta opravek vedno vzel minimalno pol ure samo za pregled vozila, pa sem vedno gledal, da grem v času najmanjše gužve.

Zgledalo bo tako kot 16 marca ko je bila 200 m vrsta pred tehničnim pri nas. Ampak gospodje v Lj se vozijo z novimi avtomobili večinoma službenemi tako da jim je vseeno. Že par let delajo sceno in afere s tehničnimi pregledi inneizpravnimi avti na cesti sedaj bo pa četrtina slovenije tako vozila.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
No moj je pa ravno letos star 4 leta oz. bo to konec maja in očitno bom imel štalo... u 3pm nej grejo res s temi ukrepi, sedaj gre pa že meni use počas na organ... Umirajo pa samo revčki v DSO, tisto pa ni zdravstvena ustanova pa ne dobijo zaščitne opreme... sej so ja stari, takih ne rabjo, jim morjo penzijo plačvat :S
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kaj pravi tvoj prijatelj? sestankujejo... pijejo kavico.... pogovarjajo se z predstavniki (strokovnjaki) vlade kateri očitno tam samo spijo?
Nič ne pravi, se samo :bonk:

Mene sedaj nekaj drugega zanima: 26. marca mi je potekla registracija, avto je parkiran in prodan, ni pa odjavljen iz prometa, ker ne more bit. Glede na Večer, bom moral plačat cestnino od 26.3. do dneva odjave, ali jaz kaj ne razumem:

Oba odloka začneta veljati v četrtek
Z novim odlokom se začasna prepoved izvajanja tehničnih pregledov podaljšuje do 17. maja, veljavnost prometnih dovoljenj pa do 17. junija.

Z dopolnitvijo odloka se črta besedilo, ki ureja podaljšanje veljavnosti ADR certifikatov za prevoz nevarnega blaga. Podaljševanje teh certifikatov se je namreč uredilo na podlagi večstranskega sporazuma M325, ki ga je ministrstvo za infrastrukturo podpisalo 23. marca.

Odlok določa tudi, da se mora letna dajatev za uporabo vozil v cestnem prometu kljub podaljšanju veljavnosti prometnih dovoljenj plačati od datuma poteka veljavnosti, kot je to navedeno na prometnem dovoljenju.

Če letna dajatev ni obračunana v postopku ponovnega podaljšanja veljavnosti prometnega dovoljenja, jo obračuna Direkcija RS za infrastrukturo, ki za ta namen pridobi podatke iz evidence registriranih vozil.

Če znesek obračunane dajatve za odjavljeno vozilo ni plačan ali ni plačan v celoti, direkcija pošlje predlog za izvršbo organu, pristojnemu za izterjavo davčnih obveznosti. Odlok prične veljati 16. aprila 2020.



PS: iz tega tudi sledi, da boste lahko TP opravili v roku 1 meseca po preteku "blokade".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Ne vem koliko, je sploh važno. Ampak če je obveza, da mora avto imeti tehničnega, potem ga pač mora imeti. Ne more si zdaj vlada nekaj sprdnit in rečt, da bo drugače, ker je pač "kr nekaj", za to so seveda potrebni ustrezni postopki, etc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.390
113
v lokalni ostariji
Se za prazno gumo so predpisali senozrje in lučke na armaturo, ker ljudje ne vejo da vozijo s.prazno gumo.
Bodo pa vedeli da imajo ležaj zanič, ali pa da jim ena žarnica od meglenke sveti pol % preveč v levo?
Ja ker cisto ok ce se vozi 12 mesecev z razstelano lucjo alpa slabim lezajem a ne? Vazno da potem na tehnicnem to ugotovijo moral bi pa mehanik ker avto bi se moral redno vzdrzevat. Aja pa prvih koliko let ni tehnicnega? A takrst se pa nic ne more razjahat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, sad in Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vlada predpiše obveznost, ergo lahko predpiše to kar pač sedaj dela. ;)

Koliko je to pametno, pa raje nebi.

Recimo lahko bi enostavno rekli, da se vsem avtom mlajšim od 10 let TP prestavi za eno leto, za ostale bi pač izvajali TP po neki zdravstveno-varnostno zaostreni proceduri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Bomo videli, kaj bodo rekli ustavni sodniki, določeni odvetniki pravijo, da ne more vlada kar takoj nekaj zapovedovat, ker imamo za to zakone, za kar pa ona ni pristojna, da jih sprejema "kar tako".