Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
A kdo tako na pamet ve glede plačevanja obrokov lizinga če te avto še naslednja dva meseca v salonu čaka?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ga imajo pod streho? Vreme je že ravno pravo, da kakšna toča začne delat sranje, vozila pa nezavarovana stojijo pred avtohišami. Ali še gre to prek avtohiše, kljub temu da je vozilo že več kot 1 mesec v lasti kupca, ki ga ni prijavil v promet in odpeljal?
 
  • Wow
Reactions: navlixx

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
A kdo tako na pamet ve glede plačevanja obrokov lizinga če te avto še naslednja dva meseca v salonu čaka?

Običajno se lizing pogodbe aktivirajo ko posljes prometno dovoljenje in polico, vendar ni nujno.
Lahko pa da ker nisi poslal PD in police, bos dobil domov položnico za polog + prvi obrok, saj bo sistem mislil da nisi plačal nič.

Predlagam da kontaktiras lizing hišo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
Bom pa zahteval nov akumulator ko bo 4 mesece garaži stal, pa še druge diske če bodo rjavi.

Ja jutri jih pokličem kaj so to trgal ker tudi znesek ni pravi.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Naravnost nesmiselno je, da to storitev sploh uporabiš. Glede na to, da imaš do sredine junija gratis zavarovanje in cestnino.

Če kdo misli, da bo s s par stotaki več v žepu v teh dveh mesecih (ker plačal boš vse za nazaj, brez skrbi) kupil ves svet, kar.

Sam bi rad tole porihtal čim prej, da imam potem mir za eno leto in čao.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
že pred 1 mesecem je vlada ukinila javne prevoze, prav tako registracije vozil, kar pomeni tudi prenose lastništev, odjave vozil itd… verjetno se zdi večini to super, saj registracije ni potrebno podaljšati, kaj pa ljudje ki so bili odvisni od javnega prevoza ter tudi od ljudi ki so se jim pokvarila stara vozila, večinoma so to vozila ranga 1.000€ - 5.000€ .



- Če se vam avto pokvari, recimo da je vreden 1.500,00€ govorimo večji okvari npr zariban motor ( strošek popravila 2.000€) , v tem trenutno ne morete kupiti drugega avtomobila

- Ob upoštevanju da se vam je avto pokvaril, niti nimate možnosti zahtevati nazaj že plačane cestnine ob odjavi vozila, saj vozila ne morete odjavit

- Če ste imeli nesrečo in je avto uničen, si prav tako ne morete kupiti drugega vozila, ki ga potrebujete za v službo, zdravniku, trgovino itd… namreč odročni kraji nimajo vsega na dosegu 500m

- Če je bil avto že plačan tik pred uvedbo zaprtja registracij, ste brez denarja in brez vozila




Zakaj nihče ne omeni tega dela?
Ministrstvo za infrastrukturo je dalo na vlado predlog da se registracije odprejo, vendar vlada je ocenila da to ni vredno nič?
V enem dnevu je v eni trgovini več ljudi, kot pa jih je v celem mesecu v avtohiši! Distanca med ljudmi v avtohiši , tehničnemu pregledu, spremembi lastništva oziroma tehničnem pregledu, je bistveno večja kot pa v neki trgovini, črpalki ali lekarni.

Zgoraj omenjenih točk ni NIHČE predelal, saj se večina vozi v novejših vozilih ni nihče pomislil da nekdo ki ima avto za 1.500,00€, ni ravno bogat, ampak ga ima ker mora priti v službo, zdravniku, trgovino itd… verjetno ga nebo kupil sedaj zato da bo šel na kremšnito na bled!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
ukrepi bojo ukinjeni najkasneje takrat, ko se bo folku čisto snelo in bo fizično obračunal z oblastjo

folk nima potrpljenja še za 2 leti, stavim, da niti za 2 meseca ne

Čez 2 meseca bodo na Gregorčičevi samo še kosi kosti na vilah viseli ker ko folk ne bo imel več da bi družino nafutrat ne bo nobenega več covid zanimal.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Cudi me da ni protestov, saj glede na to koliko ljudi je doma.... v pripor jih najbrs nemorejo dati, saj bi krsili svoje pravilo o karanteni in razmiku ljudi ki niso v sorodu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Cudi me da ni protestov, saj glede na to koliko ljudi je doma.... v pripor jih najbrs nemorejo dati, saj bi krsili svoje pravilo o karanteni in razmiku ljudi ki niso v sorodu.
Kaj misliš zakaj so ob prepovedi prehoda med občinami dali v javnost, da je par folka že dobilo kazni po 400eur? Da vsak 3x premisli, če se splača izpostavljati za debilne sodržavljane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
N evem al je res tako hudo ali ne glede virusa. Sam ne poznam nikogar da bi zbolel. Toda, če je vse skupaj res in se vse odpre, kdo bo tukaj najbolj tulil?
Res ne vem zakaj tehnični ni odprt. Ampak zakaj ne odprejo ostalega, frizeraj, gostilne... matr samo na sebe gledate na svoj posel. Egoisti ste. Vsem jamračem bi dal v podpis z Andyem in Darjanom ter Lost 1 na čelu, da se odpovedo zdravljenju če zbolijo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
N evem al je res tako hudo ali ne glede virusa. Sam ne poznam nikogar da bi zbolel. Toda, če je vse skupaj res in se vse odpre, kdo bo tukaj najbolj tulil?
Res ne vem zakaj tehnični ni odprt. Ampak zakaj ne odprejo ostalega, frizeraj, gostilne... matr samo na sebe gledate na svoj posel. Egoisti ste. Vsem jamračem bi dal v podpis z Andyem in Darjanom ter Lost 1 na čelu, da se odpovedo zdravljenju če zbolijo.
Vklopi pamet pa mi oovej kaj je bilj problematično: poln Lidl ali AMZS kjer en po en noter hodijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Vklopi pamet pa mi oovej kaj je bilj problematično: poln Lidl ali AMZS kjer en po en noter hodijo?
Sem napisal da bi morali tehnični odprti. Prav tako prehod med občinami, vulkanizerji.. aja v Lidla ne hodim. Bistvo je, da folk joka ampak zaradi egoizma. Ker mu dol visi za druge. Ko bo zbolel pa bomo tukaj brali tako kot smo brali jokcanje v tisti temi o pnevmatikah.