Zaposlitev preko kadrovske agencije

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ksz... Večina tujih firm, ki išče tehnični kader ga išče prek head-hunterjev, njih priljubljeno lovišče pa so socialna omrežja, predvsem LinkedIn. Potem so še reference ki jih dobijo iz relacije vendor/partner. Večina sales in presales tehničnih adrov se je kalila najprej pri partnerjih...
Tako da ti razne kozlarije na FB in Twiterju lahko posredno škodijo, dobro napisan in izpolnjen profil na LinkedIn pa pomaga...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
HRjev ne rabim poznat lahko pa ti rečem da marsikaterega direktorja poznam. Bo to OK?

Ne. Direktorji ponavadi o HR vedo malo.
O/T: sem lahk tvoj prijatelj, ker očitno poznaš kup direktorjev multinacionalk (razen če si mislil samo na lokalne podružnice) ...

direktorji o HR vedo več kot si ti misliš......... DobDober direktor vedno postavlja dovolj vprašanj in ker je radoveden tudi veliko ve ni specilist sicer za kader ampak ve kaj hoče!
Se pa ti opravičujem sem res malo nerodno napisal glede direktorjev. Lahko si sicer moj prijatelj sam res ne poznam direktorje multinacinalk ampak bolj take ki so iz 0 zgradili kar nekaj in dajejo službo kar nekaj ljudem.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Vedo mnogo premalo, da bi lahko dobro peljali iskanje novega zaposlenega (seveda, pišem o kadrih za bolj zahtevna delovna mesta). Zato se dostikrat zaj...
Sem o tem govoril s HRji parih multinacionalk (konec konecv me je moral za moje sedanje delovno mesto ta tujec poštempljat, enako pri odobravanju šolanj v tujini ipd) pa vem, kako stvari gredo. In ja, nadrejeni bodočega zaposlenega je vedno vpleten v proces zaposlovanja in njegov mnenje je pomembno, ampak domačo nalogo pa neredi HR in oceno kandidata spiše on ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Visokoprofilirani mogoče, visoko plačani pa malomorgen.

Ja, seveda
hysterical-1.gif

Iz prve roke poznam par zelo dobro plačanih ljudi, ki so službo dobili čez zaposlovalno agencijo. Eden ali dva sta iskala, večino jih je pa agencija poiskala za naročnika ... Eden ali dva med njimi sta celo preko agencije zaposlena ...

Avstrijsko primerljivo plačano.

Ali 1300€. To je zelo relativno.
Recimo da govorimo o plačah, ki so vsaj dvakratnik tistega, kar si napisal. Neto.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
KSZ

Službe ne menjam prav pogosto.
V sedanji firmi sem že 17 let in pol.
Ampak ker nikoli ne vemo, kaj nam prinaša prihodnost, vseeno skrbim, da imam ažuren LinkedIn profil.
Google+ profil tudi.
Facebook accounta nimam, ker sem že odrasel.
Če pogooglam svoje ime in priimek, so med zadetki projekti, na katerih sem sodeloval.
Do zdaj vse OK.

Ampak...

... med zadetki je tudi YouTube page nekega bebca, ki ima enako ime in priimek kot jaz.

Že njegov YouTube username je debilen.
Naložil je en sam video, v katerem se nekaj afna s pištolo.
Napisal je nekaj idiotskih komentarjev v stilu: "BMW sucks ass Audi rules".

Imam precej redko kombinacijo imena in priimka.
V Sloveniji nas je samo nekaj s tako kombinacijo.
In eden od teh mora biti ravno ta bučman.

jezen.gif