Zaposlitev preko kadrovske agencije

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja in če FB in ostalih prfilov nimaš? a pol avtomatsko odpadeš??? ah dajte no .....eni majo v na fb in podobnih čist drugo ime pa jih najdejo? dvomim
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
v človeka se poglobijo in ne odločajo se na podlagi koliko FB frendov maš in kaj lepiš po fb profilu. Pomemben si samo ti in to je to
zmaga.gif

A sem kje FB omenil? Ločiš FB in Google?
Če pa že pišeš o FBju: ja, neumnosti na FB so že marsikoga teple, o gre za iskanje dobre službe.
Mimogrede: kolio HRjev v velikih mednarodnih firmah poznaš?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ja in če FB in ostalih prfilov nimaš? a pol avtomatsko odpadeš??? ah dajte no .....eni majo v na fb in podobnih čist drugo ime pa jih najdejo? dvomim

Necesa ne razumete ali pa nocete razumet. HR ne izbira izkljucno na podlagi dostopnih podatkov na internetu ampak TUDI na podlagi dostopnih podatkov na interrnetu (internet = FB, Linkedin, forumi, kandidatove spletne strani, clanki o njemu, pisanje medijev o njemu...) Recimo, da imas v finalu tri kandidate, vsi z enakimi kompetencami, enako izobrazbo, enakim nastopom, ampak o enem mediji pisejo, kako je sodeloval pri nekem ogromnem projektu in kako brez njega tega nebi mogli izpeljat, FB profil drugega je poln debilnih statusov o Jansi in kregarije z ostalimi uporabniki, tretji pa je pred dvema letoma nahlodal soseda, ker mu je le-ta pametoval, da so jabolke, ki iz jablane padejo na njegovo parcelo njegove...kateremu mislis, da bodo ponudili pogodbo?

Ce o nekom na internetu ne dobijo nikakrsnega podatka, pa bi se za njegovo bodoco pozicijo v podjetju spodobilo, da bi kaj lepega nasli, je to seveda lahko negativna stvar, o nekem delavcu v proizvodnji pa seveda (ponavadi) ne pricakujes ne vem kaksnih referenc na internetu. Vse je odvisno od podjetja, pozicije in naprednega razmisljanja HR oddelka.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Taki z nevem kakšnimi referencami, verjetno ne pošiljajo prošenj na agencije.
smirk-1.gif


Verjetno samo telefon zavrti in je zmenjeno za v ponedeljek.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Taki z nevem kakšnimi referencami, verjetno ne pošiljajo prošenj na agencije.
smirk-1.gif


Verjetno samo telefon zavrti in je zmenjeno za v ponedeljek.

Od kje ti ta ideja? Ogromno visoko profiliranih kadrov se isce preko agencij. Vzemi za primer Hill v Slovenij - oni ne iscejo delavcev v proizvodnji...
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Visokoprofilirani mogoče, visoko plačani pa malomorgen.


Kaj misliš, da bi šef razvoja od akrapoviča pošiljal prošnjo na hill?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
v človeka se poglobijo in ne odločajo se na podlagi koliko FB frendov maš in kaj lepiš po fb profilu. Pomemben si samo ti in to je to
zmaga.gif

A sem kje FB omenil? Ločiš FB in Google?
Če pa že pišeš o FBju: ja, neumnosti na FB so že marsikoga teple, o gre za iskanje dobre službe.
Mimogrede: kolio HRjev v velikih mednarodnih firmah poznaš?

saj veš da se da narest da lahko samo tvoji prijatelji po tvojem profilu brskajo? Torej .....
HRjev ne rabim poznat lahko pa ti rečem da marsikaterega direktorja poznam. Bo to OK?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ja in če FB in ostalih prfilov nimaš? a pol avtomatsko odpadeš??? ah dajte no .....eni majo v na fb in podobnih čist drugo ime pa jih najdejo? dvomim

Necesa ne razumete ali pa nocete razumet. HR ne izbira izkljucno na podlagi dostopnih podatkov na internetu ampak TUDI na podlagi dostopnih podatkov na interrnetu (internet = FB, Linkedin, forumi, kandidatove spletne strani, clanki o njemu, pisanje medijev o njemu...) Recimo, da imas v finalu tri kandidate, vsi z enakimi kompetencami, enako izobrazbo, enakim nastopom, ampak o enem mediji pisejo, kako je sodeloval pri nekem ogromnem projektu in kako brez njega tega nebi mogli izpeljat, FB profil drugega je poln debilnih statusov o Jansi in kregarije z ostalimi uporabniki, tretji pa je pred dvema letoma nahlodal soseda, ker mu je le-ta pametoval, da so jabolke, ki iz jablane padejo na njegovo parcelo njegove...kateremu mislis, da bodo ponudili pogodbo?

Ce o nekom na internetu ne dobijo nikakrsnega podatka, pa bi se za njegovo bodoco pozicijo v podjetju spodobilo, da bi kaj lepega nasli, je to seveda lahko negativna stvar, o nekem delavcu v proizvodnji pa seveda (ponavadi) ne pricakujes ne vem kaksnih referenc na internetu. Vse je odvisno od podjetja, pozicije in naprednega razmisljanja HR oddelka.

ti to resno? Še eden ki misli da se kader išče na podlagi tega kar se o njem najde na internetu
bonk.gif

3 istih ni nikoli, ker če drugače se ne razlikujejo osebnostno in še kako drugače.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
pa še zadnjič o tej temi. Po vaši logiki je moja poslovna pot zapečatena ker sem pred par leti kandidiral na listi SDS?
bonk.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
pa še zadnjič o tej temi. Po vaši logiki je moja poslovna pot zapečatena ker sem pred par leti kandidiral na listi SDS?
bonk.gif

Po take bodo med prvimi prišli
evil.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Visokoprofilirani mogoče, visoko plačani pa malomorgen.


Kaj misliš, da bi šef razvoja od akrapoviča pošiljal prošnjo na hill?

Govorili smo o ljudeh z referencami in ne o ljudeh, ki so dobro placani - to dvoje ni nujno povezano. Napisal si, da ljudje z dobrimi referencami ne pisejo prosenj na agencije, moj point pa je, da obstajajo agencije, ki iscejo izkljucno ljudi z referencami in/ali ljudi s potencialom.

To, ali podjetje isce "visji" kader preko agencije je odvisno od vecih dejavnikov, med drugim tudi od tega, ali imajo svoj HR oddelek. Predvidevam, da ima Akrapovic svoj HR oddelek in tako seveda ni nujno, da potrebuje agencijo za zaposlovanje.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Jaz sem mislil, takega ki bi šel od akrapoviča. Ne k njemu.

Verjetno ima reference šef od razvoja.

Mah brezveze.. reference gor, reference dol... ponudijo ti pa kot strugarju, ko prideš na razgovor verjetno tudi hill ni nobena izjema.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ja in če FB in ostalih prfilov nimaš? a pol avtomatsko odpadeš??? ah dajte no .....eni majo v na fb in podobnih čist drugo ime pa jih najdejo? dvomim

Necesa ne razumete ali pa nocete razumet. HR ne izbira izkljucno na podlagi dostopnih podatkov na internetu ampak TUDI na podlagi dostopnih podatkov na interrnetu (internet = FB, Linkedin, forumi, kandidatove spletne strani, clanki o njemu, pisanje medijev o njemu...) Recimo, da imas v finalu tri kandidate, vsi z enakimi kompetencami, enako izobrazbo, enakim nastopom, ampak o enem mediji pisejo, kako je sodeloval pri nekem ogromnem projektu in kako brez njega tega nebi mogli izpeljat, FB profil drugega je poln debilnih statusov o Jansi in kregarije z ostalimi uporabniki, tretji pa je pred dvema letoma nahlodal soseda, ker mu je le-ta pametoval, da so jabolke, ki iz jablane padejo na njegovo parcelo njegove...kateremu mislis, da bodo ponudili pogodbo?

Ce o nekom na internetu ne dobijo nikakrsnega podatka, pa bi se za njegovo bodoco pozicijo v podjetju spodobilo, da bi kaj lepega nasli, je to seveda lahko negativna stvar, o nekem delavcu v proizvodnji pa seveda (ponavadi) ne pricakujes ne vem kaksnih referenc na internetu. Vse je odvisno od podjetja, pozicije in naprednega razmisljanja HR oddelka.

ti to resno? Še eden ki misli da se kader išče na podlagi tega kar se o njem najde na internetu
bonk.gif

3 istih ni nikoli, ker če drugače se ne razlikujejo osebnostno in še kako drugače.

Dragi vaginko...ne obracaj mojih besed. Nikjer nisem napisal, da se isce na podlagi tega, kar o njem najdes na internetu. Napisal sem, da je internet LAHKO tudi EDEN izmed dejavnikov, ne pa edini. Eden izmed vseh 15-ih kriterijev, na podlagi katerih se podjetje zazihra, da ne bodo investirali v srot. In to ne mislim, temvec to vem.
wink-1.gif


Glede treh istih...vsaj priblizno razumes poanto napisanega? Ce nisi ugotovil, je bilo napisano hipoteticno... Seveda lahko pri katerem kadrovniku igra vlogo barva las, ker je njegova bivsa bila blont...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jaz sem mislil, takega ki bi šel od akrapoviča. Ne k njemu.

Verjetno ima reference šef od razvoja.

Aha, my bad... V glavnem, vsak prestop od delodajalca do delodajalca je seveda specificen in ce bi to bilo potrebno...zakaj pa ne bi tudi on poslal CVja neki agenciji? Seveda pa ce konkretno pogledamo sefa razvoja pri Akrapovicu - temu ni potrebno posiljat prosenj za zaposlitev.
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jaz sem mislil, takega ki bi šel od akrapoviča. Ne k njemu.

Verjetno ima reference šef od razvoja.

Aha, my bad... V glavnem, vsak prestop od delodajalca do delodajalca je seveda specificen in ce bi to bilo potrebno...zakaj pa ne bi tudi on poslal CVja neki agenciji? Seveda pa ce konkretno pogledamo sefa razvoja pri Akrapovicu - temu ni potrebno posiljat prosenj za zaposlitev.
wink-1.gif

Se takega sem mislil z "REFERENCAMI".. ostali pa meglo prodajajo kao z "referencami".

Tisto te pa tudi vsak delodajalec pogrunta po enem mesecu... če si dober glumac, te pa agencija ne bo v tisti uri. Pa tudi dvomim, da dobijo kakšno pametno prijavo. Sem jih gledal tudi razpise od hill-a. Od parih študentov pa parih kateri so šiht zgubil potem pa naj kadrovnik izbira.
hysterical-1.gif
..... za šiht za dobrega jurja.

Gledam na LinkedIn par znancev.... ko je šel bil bruc na faksu, mu piše v referencah da je bil zaposlen v firmi (kvečjemu je bil štipendist) . Pa ne me jebat, da bi takemu kaj verjel.
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Lociti moramo ljudi z "referencami", referencami, Referencami in REFERENCAMI...
wink-1.gif


Za doloceno junior managersko pozicijo nekega manjsega podjetja v Sloveniji, sicer podruznico svetovne korporacije s 30k+ zaposlenimi je cca. leto nazaj na Hillu bilo 240 prijav... In vmes dosti ljudi z referencami in Referencami, mogoce tudi kaksen z REFERENCAMI. Danes je situacija pac taksna, da so tudi taksni v bitki za zaposlitev.

Za gruntanje, ce si pravi ali ne pa imajo kadrovniki itak 2-3 ali vec krogov razgovorov casa z dobro premisljenimi tricky vprasanji, preverjanjem pri prejsnjih delodajalcih, pomoc Googla, boljse in slabse teste in podobno, tako da manevrskega prostora za fejkanje zmanjkuje. Ce pa delas v kaksni ozji branzi, kjer je v tej panogi le kaksnih 100 ljudi v SLO pa sploh ni problema, ker se vsi med seboj poznajo in pogovarjajo.

Ampak zdej pa ze filozofiramo...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Visokoprofilirani mogoče, visoko plačani pa malomorgen.

Ja, seveda
hysterical-1.gif

Iz prve roke poznam par zelo dobro plačanih ljudi, ki so službo dobili čez zaposlovalno agencijo. Eden ali dva sta iskala, večino jih je pa agencija poiskala za naročnika ... Eden ali dva med njimi sta celo preko agencije zaposlena ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
HRjev ne rabim poznat lahko pa ti rečem da marsikaterega direktorja poznam. Bo to OK?

Ne. Direktorji ponavadi o HR vedo malo.
O/T: sem lahk tvoj prijatelj, ker očitno poznaš kup direktorjev multinacionalk (razen če si mislil samo na lokalne podružnice) ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
pa še zadnjič o tej temi. Po vaši logiki je moja poslovna pot zapečatena ker sem pred par leti kandidiral na listi SDS?
bonk.gif

Ne, lahko se ti pa kdaj zgodi, da ravno zaradi tega ne bi dobil službe. Lahko pi pa točno zaradi tega dobil. Nikoli ne veš ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.428
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Visokoprofilirani mogoče, visoko plačani pa malomorgen.

Ja, seveda
hysterical-1.gif

Iz prve roke poznam par zelo dobro plačanih ljudi, ki so službo dobili čez zaposlovalno agencijo. Eden ali dva sta iskala, večino jih je pa agencija poiskala za naročnika ... Eden ali dva med njimi sta celo preko agencije zaposlena ...

Avstrijsko primerljivo plačano.

Ali 1300€. To je zelo relativno.