Zapestnice

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Glede na to, da si prepričan da ti merilniki delujejo si omisli enega. Odgovore zakaj ne si že dobil.
Potem pa podaj rezultate.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Mislim, da moja huaweika hoče biti kopija tele zapestnice. Tudi po izgledu. Sicer je fitbitka meni lepša, bolj minimalistična. Kar ima več je:

- več izbir vadb, dodano ima dvig uteži in yoga/plates
- več možnih začetnih ekranov
- analitično bolj dodelano spanje (a je kaki hype okoli tega spanja zdaj,mene je sploh presenetilo da to obstaja)

Vendar pa ima pa bistveno slabšo baterijo. Meni dela zdaj 9. dan se mi zdi, je na 30% in GPS je laufal 3h

Ostalo sta skoraj da ne identične. Sem se za sestro eno naročila takrat ko sem svojo. Ne vem koliko jo ona fila pogosto, je pa rekla da ima vo2max kar dosti tak ko pri polarju. Čeprav tam drugače meri. Se uležes in mirujes, tu pa vsako vadbo posebej to meri, ki mora biti dovolj intenzivna. Nekako si domišljam da je zadeva za nezahtevno rabo dovolj natančna, tako pri merjenju korakov, pulzu, kot drugih zadev. Nekaj preračunavanje tudi kalorije la me to je interesira kaj dosti.

Je pa ena hiba, ki jo najbrž imajo vse zapestnice. Ko porivam voz 8km pa mi roka počiva na balancI vožicka mi presteje nič korakov. Tudi če vklopim gps. V obratni smeri preračuna kmje in sicer je korak cca 70cm glede na mojo višino, tako pa ne. Gps izmeri, če ga vklopim, toliko in toliko kilometrov, izbrana vadba je outdoor walking, koraki pa ostanejo nič.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne morem da nebi. Kolker berem tvoje poste. Ti si super woman. Zgradila si bajto, rodila 3 otroke, zajebavala se z številnimi obrtniki, naštudirala energetske vrednosti fasade, pa še športaš. Za koga kurca pa maš ti dedija pri bajti. samo da je 3x skoču i svšijo? Starga steraj naj neha TV gledat, pa naj rine 8 km voziček, ti pa zraven z roko mahaj, da bo zapestnica zaznala. Drugače pa GPS signal povozi tiste korake, ker je bolj natančen. Se pravi šteje korake, z tega pribiližno pot sesavi, ko je pa 100% GPS, pa tak razdaljo vidiš. po osnovnošolski fiziki je laho 200 korakov 100 ali pa 200 m. nema veze, GPS je bolj natančen. pa še droben namig. Reši se dedca, še tebe ne more, kaj šele tebe + 3 otroke. Vrihtat, da ne bo drugačnih razlag.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.535
2.388
113
Ne morem da nebi. Kolker berem tvoje poste. Ti si super woman. Zgradila si bajto, rodila 3 otroke, zajebavala se z številnimi obrtniki, naštudirala energetske vrednosti fasade, pa še športaš. Za koga kurca pa maš ti dedija pri bajti. samo da je 3x skoču i svšijo? Starga steraj naj neha TV gledat, pa naj rine 8 km voziček, ti pa zraven z roko mahaj, da bo zapestnica zaznala. Drugače pa GPS signal povozi tiste korake, ker je bolj natančen. Se pravi šteje korake, z tega pribiližno pot sesavi, ko je pa 100% GPS, pa tak razdaljo vidiš. po osnovnošolski fiziki je laho 200 korakov 100 ali pa 200 m. nema veze, GPS je bolj natančen. pa še droben namig. Reši se dedca, še tebe ne more, kaj šele tebe + 3 otroke. Vrihtat, da ne bo drugačnih razlag.

Ženska verzija pravega alteraša.... tukaj ne moremo pričakovati nič manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Ne praskej se tam, kjer te ne srbi. Gliha vkup striha
Ni slučaj, da nisem nikdar pretiranega interesa pokazala za vas alterase. Seštevek skupne sposobnosti ni konstanta. Če pri vas obadva skup ne sfolgata tok kt jaz sama, pri sebi išči probleme.

Da preračuna korake bi mi pa prav prišlo zaradi statistike v appu. Noč drucga in dvomim, da če prevzeto nastavi dolžino koraka, kadar gps ni vklopljen, da ga ne bi mogel v obratni smeri in da je to jaki problem. Kolikor narobe kaže, vedno enako narobe kaže, kar je za primerjavo čisto ok.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dej navodila poglej. Večina jih tudi zazna dejavnost in potem tiste korake po firmi gor pa dol, zamenja za tek, hojo, itd, pa še signal GPS je in začne metre merit, v tistik korakih po štengah gor in dol jih ne more, pa za tvojga lajfa jih ne bo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Ta jih ne... Dejavnost moram vnaprej izbrati. Če ne izberem nič, dela kot števec korakov. Če pa izberem Outdoor walking pa mi ne šteje.korakov ker mi zapestje počiva na balanci voza, mi pa.stenge res ne predstavljajo večje anomalije. Oziroma v vsakem primeru manjso, kot če na koncu izpiše 14 korakov pri 8km sprehodu.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne morem da nebi. Kolker berem tvoje poste. Ti si super woman. Zgradila si bajto, rodila 3 otroke, zajebavala se z številnimi obrtniki, naštudirala energetske vrednosti fasade, pa še športaš. Za koga kurca pa maš ti dedija pri bajti. samo da je 3x skoču i svšijo? Starga steraj naj neha TV gledat, pa naj rine 8 km voziček, ti pa zraven z roko mahaj, da bo zapestnica zaznala. Drugače pa GPS signal povozi tiste korake, ker je bolj natančen. Se pravi šteje korake, z tega pribiližno pot sesavi, ko je pa 100% GPS, pa tak razdaljo vidiš. po osnovnošolski fiziki je laho 200 korakov 100 ali pa 200 m. nema veze, GPS je bolj natančen. pa še droben namig. Reši se dedca, še tebe ne more, kaj šele tebe + 3 otroke. Vrihtat, da ne bo drugačnih razlag.
Aja pa pozabil si napisat da je naredila doktorat in Peugeota 5008 :D Sicer pa brez zamere Jabe, svaka cast da se vsega lotis in poskusis vse nastudirati ;)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ta jih ne... Dejavnost moram vnaprej izbrati. Če ne izberem nič, dela kot števec korakov. Če pa izberem Outdoor walking pa mi ne šteje.korakov ker mi zapestje počiva na balanci voza, mi pa.stenge res ne predstavljajo večje anomalije. Oziroma v vsakem primeru manjso, kot če na koncu izpiše 14 korakov pri 8km sprehodu.
Resitev, ki bo delala.
Uro/zapestnico si namesti na nogo, okoli gleznja
:)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa tud vprašanje, če bi na gležnju pravilno delala. Vprašanje kako je algoritem za “hojo” spisan.

Moja (Fenix 5) je tako “pametna”, da sama zazna določene dejavnosti (tek, hojo in kolesarjenje) - ko kosim travo (kosilnica guralica) mi lepo zazna kolesarjenje in ne šteje korakov.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Pa tud vprašanje, če bi na gležnju pravilno delala. Vprašanje kako je algoritem za “hojo” spisan.

Moja (Fenix 5) je tako “pametna”, da sama zazna določene dejavnosti (tek, hojo in kolesarjenje) - ko kosim travo (kosilnica guralica) mi lepo zazna kolesarjenje in ne šteje korakov.
Hja, ko kosim z vrtno ali nahrbtno, dam F3 dol, ker se mi zdi, da tele vibracije in tresljaji ne bi nič pametnega pokazali. Verjetno tudi za uro ni dobro?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta jih ne... Dejavnost moram vnaprej izbrati. Če ne izberem nič, dela kot števec korakov. Če pa izberem Outdoor walking pa mi ne šteje.korakov ker mi zapestje počiva na balanci voza, mi pa.stenge res ne predstavljajo večje anomalije. Oziroma v vsakem primeru manjso, kot če na koncu izpiše 14 korakov pri 8km sprehodu.

Števec korakov dela samo, če dela pospeškometer, torej, če ti migajo roke. Tudi meni na tekaški stezi v fitnesu ne meri korakov, če držim roke na ročajih. Imam pa Samsung Gear fit2.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
@ bizi
Ja to tako dela. Kako pa drugače se delajo. Sem mislila da vsi tako delajo