Zapestnice

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz že nekaj časa uporabljam Gamrin Vivosport. Je med dražjimi zapestnicami (cca 170e) vendar ima pa vse funkcije kot dražje pametne ure, vključno z najnovejšimi senzorji Skratka GPS, barometer, vodotesnost, upravljanje glasbe,...baterija pa mi zdrži cca 5 dni, odvisno od števila opravljanih aktivnosti. Neprestano mi meri tudi srčni utrip, nivo stresa (na podlagi srčnega utripa in moerbitne aktivnosti izračuna ali je utrip povečan zaradi aktivnosti ali stresa), sleep tracking, vse notifikacije iz telefona (tudi klici)...skratka sme zelo zadovoljen. Pred njo pa sem imel od Xiaomia Mi band 2. Če te kaj bolj specifično zanima glede Garmina pa povej. Jo pa priporočam. Žena ima pa Vivosmart3 ( cca 100e), ki je tudi zelo dobra zadeva edino kar ji manjka je vgrajen GPS (torej tek/kolo brez telefona da ti beleži GPS ruto, odpade) ter barometer. Ostale fukncije so vse enake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
To mi je tu mač denarja. Če ne, bi si kupila polarja m4x0, katerikoli je pač zdaj aktualen. Jaz imam še tistega, ko si pas za merjenje pulza rabil, čeprav je ura ok. Mene pri teh zadevah v prvi vrsti pritegne cena, ne format. Proti uri nimam nič.

Sem nabavila tega hjuaveja. 43 evrov pa čez en mesec pride. Izbrala tega nad mi bendom, ker ima gps. Ima tudi baje vo2max, ampak to mi ni dealbrejker. Povem, če koga zanima.

Drugače pa hvala za info. Morebiti prav pride koku drugemu, če ima pa še kdo kako, naj pa tudi pove, s čuk je zadovoljen in s čim ne. Tema je ta prava.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Vivoactive3 sem tudi jaz resno gledal in sem jo hotel kupiti vendar pa me v živo ni prepričala. Deluje mi izredno krhko, plasičeno. Sicer je tisti obroč nek alumnij če se ne motim, vendar pa je celo ohišje plastično in mi je nekako ceneno delovala. Saj verjamem, da je vseeno trpežna in podobno in je po eni strnai dobro, da je tako lahka, samo vseeno, meni je v živo celo cheap delovala. Pojdi v kakšnega big banga ali harvey normana, jih imajo povsod pa jo preizkusi. Jaz sem bil čist zagret, ko sem jo pa potipal, sem bil pa res razočaran. Sicer zna biti ura super.

Jaz sem gledal nato še od Suuntota Fitness 3, mi je vseeno boljš delovala
http://www.urarstvo-lecnik.si/trgovina/suunto-3-fitness-black.php
(verjetno bi jo tudi kupil, vendar sem potem za darilo dobil Vivosport, pa kot rečeno, mi je prav super ker je majhna in zelo založena z funkcijami)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Če se že mešajo ure:. Js imam amazfit bip kot zamenjavo za miband 2. Sem zelo zadovoljen, baterija dolgo zdrži (1 mesec), ekran viden na soncu in tudi vedno prižgan, GPS zelo natančen, edino merilec srčnega utripa se mi ne zdi najboljši, ampak ga sam niti ne rabim). Js sem jo dobil za 38€ (menda 42€-4€ točk) v akciji na gearbestu. Z dodatnim programom se da nastaviti prikazan jezik, ki potem ni odvisen od nastaviteve telefona.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
moram reč, da sem imela v mislih zapestnice tudi jaz. o pematnih urah je res veliko napisanega ta tema pa naj bi bila namenjena podskupini zapestnic. da sem šla temo odpirati je pa zato, ker nisem hotela njegoe podrekati, ker je šel pa v še bolj podrobno klasifikacijo točnega modela.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kaj si ti zaen moderator kle gor al kaj. če maš kej za povedat povej, drugače se pa spelji.
Kaj je Deky_ a ti spet prihaja name?
map spelješ se lahko samo ti iz te teme,ki si jo zasral s svojim trolanjem.
No da boš vesel bom pa še jaz sedaj malo trolar dokler se ne bo prikazal kakšen moderator in naredil red.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Kaj je Deky_ a ti spet prihaja name?
map spelješ se lahko samo ti iz te teme,ki si jo zasral s svojim trolanjem.
No da boš vesel bom pa še jaz sedaj malo trolar dokler se ne bo prikazal kakšen moderator in naredil red.


Al tebe moti da se strinjam z uporabnikom kar je napisal.. Maš se za enega brihtnega tipa pol pa odpreš temo ki neznaš uporabljat ene boge ure :valjamse::bonk:

Sedaj izvoli v svojem stilu..:bonk:

Aja ko pa te bom naslednič direktno omenil pol se javljaj.. če mi je všeč kometar te to nima kaj motit :bonk:
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kaj si ti zaen moderator kle gor al kaj. če maš kej za povedat povej, drugače se pa spelji.
Jabe je namensko odprla temo: "Da ne smetim teme o mi band 3..."
Ja res je težko določit kaj so zapestnice in kaj ure toda za komentarjem: "Tudi jest kupujem neko smart uro. Ne zapestnice, ker so mi grde kot smrtni greh." v tej temi nimaš kaj iskat.
Vem da tudi sam trolam v temi: Huawei Watch 2 Sport - 169€ in da večina mojih komentarjev nima veze z naslovom teme toda vsak komentar se je navezoval na prejšnega. Med tem, ko tvoj prvi komentar je vsekal čisto mimo.
Ja za to imamo moderatorje, ki bi morali takoj uredit (in zbrisat tvoj komentar) zadevo in sploh ne bi prišlo do nadaljnega smetenja teme, toda kot kaže so že na dopustu.;)
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Če mene vprašaš so te zapestnice kr neki. Sem jih nekaj preizkusil.
Od sedaj naprej, če že potem ura.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
No, moja zapestnica iz prvega posta je prispela. nisem nekaj ful sprobavala še.

če ima kdo kaka vprašanja, na dan z njimi. bom v naslednjih dneh bolj pozorna na kake stvari, ki bi vas morebiti zanimale.

p.s.
dobila kako uro nazaj, nafilala baterijo in dala gor ter do sedaj nacepala 225 korakov. ne me spraševati še, koliko časa baterija zdrži...
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Sem jo gledal v BB. sama ura OK, pašček je pa res tanek in gumiast/se prečno zvija. To ni problem. črni Nylon/NATo gor in je OK.

Edina zapestnica, ki mi je všeč je samsung gearfit2 pro. Uporablja kdo, kake izkušnje?

https://www.bigbang.si/sportne-ure-mobilno/gear-fit-2-pro-red-l-samsung-603595

Jaz imam od lanskega maja prejšnji model (Gear Fit 2) in zadovoljuje vse moje potrebe. Uporabljam jo vak dan in imam skoz povezano s telefonom. Baterija drži cca 2 dni, čist odvisno od aktivnosti in pa jakosti svetlobe displaya (jaz imam nastavljeno na 3, zunaj na soncu je treba nastavit na več, ker se drugače en k*** vidi), vsake toliko je treba malo spucat senzorje, ker drugač zna imeti kake prebliske (ne šteje korakov, srčnega utripa, ful rabi baterijo, freezne,...). Če izklopiš povezavo in določene funkcije, se po moje anatomija baterije poveča za kak dan, dva, kot je tudi zapisano v navodilih... Samodejno zaznava nekatere aktivnosti, nekatere pa je treba aktivirati. Na morju sem jo brez problemov uporabljala pri kopanju, ima GPS, kaže vreme na trenutni lokaciji, klic lahko zavrneš s kratkim sms, lahko prebereš prejet sms in pošlješ kratki odgovor,... V povezavi s Samsung telefoni deluje krasno, z ostalimi znajo bit baje težave.
Ko ta gre rakom žvižgat, bo naslednja po vsej verjetnosti spet Samsungova, že zato, ker imam na njej vse, kar rabim, pa še oblika mi je super (ni preglomazna, kot so nekatere, glede na to, da imam kar drobno zapestje, po drugi strani pa ni samo nek češki gumijast trakec :rolleyes:).
Skratka, suma sumarum, jaz ji dam en velik plus in jo lahko, kljub višji ceni napram ostalim, brez slabe vesti priporočam vsakemu, ki se spogleduje s športnimi zapestnicami/ urami :)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz imam od lanskega maja prejšnji model (Gear Fit 2) in zadovoljuje vse moje potrebe. Uporabljam jo vak dan in imam skoz povezano s telefonom. Baterija drži cca 2 dni, čist odvisno od aktivnosti in pa jakosti svetlobe displaya (jaz imam nastavljeno na 3, zunaj na soncu je treba nastavit na več, ker se drugače en k*** vidi), vsake toliko je treba malo spucat senzorje, ker drugač zna imeti kake prebliske (ne šteje korakov, srčnega utripa, ful rabi baterijo, freezne,...). Če izklopiš povezavo in določene funkcije, se po moje anatomija baterije poveča za kak dan, dva, kot je tudi zapisano v navodilih... Samodejno zaznava nekatere aktivnosti, nekatere pa je treba aktivirati. Na morju sem jo brez problemov uporabljala pri kopanju, ima GPS, kaže vreme na trenutni lokaciji, klic lahko zavrneš s kratkim sms, lahko prebereš prejet sms in pošlješ kratki odgovor,... V povezavi s Samsung telefoni deluje krasno, z ostalimi znajo bit baje težave.
Ko ta gre rakom žvižgat, bo naslednja po vsej verjetnosti spet Samsungova, že zato, ker imam na njej vse, kar rabim, pa še oblika mi je super (ni preglomazna, kot so nekatere, glede na to, da imam kar drobno zapestje, po drugi strani pa ni samo nek češki gumijast trakec :rolleyes:).
Skratka, suma sumarum, jaz ji dam en velik plus in jo lahko, kljub višji ceni napram ostalim, brez slabe vesti priporočam vsakemu, ki se spogleduje s športnimi zapestnicami/ urami :)

Hahaha pa kak lahko dalje to priporočaš?! Ne resno :) Takih težav nisem mel na "čunga lunga" mi band 2 zapestnici. Zdaj pa imam uro Amazfit bip in ji ni konkurence za caa 50 eur. Zapestnice so pase..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Njej je kul. Kako pa je, je pa povedala in lahko kdo drug tega ne kupi, ker mu pa kaj ni kul.

Kakorkoli zdaj lahko kaj več o moji huawei. 31.7.sem jo gor dala 100% nafilat
Danes je bilo 20% se pa sem jo vseeno dala filat. V tem.casu pač da sem.malo stvari probala. Funkcije vse pa ene 2,5h je Gps laufal. Nastavljati kaj dosti ne gre, ker se to naredi preko appa pa se potem sinhronizira. Je pa vedno povezana s telefonom preko BT in vedno šteje korake in računa na podlagi tega neko statistiko kalorij ipd. Pa stopa koliko.casa spis (ne vem.sicer zakaj). Ima neko breathing funkcijo ki je v specifikacijah zapisana kot Vo2max ali neki tacga. Pri polarja sem to imela, rezultat pa.tukaj 98/100, tako da karkoli to je, ne glede na interval možen, jemljem to z rezervo. V glavnem nekaj malega počne, ne kaže samo ure, ampak kake hude porabe baterije pa najbrž to ne dela

Na soncu ni glih najbolje za videti, je treba z drugo roko malo sence narediti. Drugače pa čeprav mali ekran in polno nekih vrstic zelo čitljivo. Deluje pa brezhibno in brez bugov. Pri dvigu roke se osvetli ekran brez napake. Zamrznili nikdar nikoli nič. Morje ji ne dela problemov, jo pa res na koncu dneva dobro sperem. Sinhronizacija BP. GPS tudi tik tak najde. Pulz tudi, domnevam, da je kolikor toliko točen. V glavnem presenetljivo za 40€. Huawei menda sicer ni več neka čunga lunga zadeva ampak denarja res ni bilo veliko treba za tole.

Edino kar me.moti je da se ne fila baterija direkt ampak preko nastavka nekega plastičnega. Prav prosi da se zlomi ali pa izgubi. Tako da po pošti čakam še dva za par ojrov.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Hahaha pa kak lahko dalje to priporočaš?! Ne resno :) Takih težav nisem mel na "čunga lunga" mi band 2 zapestnici. Zdaj pa imam uro Amazfit bip in ji ni konkurence za caa 50 eur. Zapestnice so pase..

Zakaj bi bile pase? Saj to sploh ni enaka stvar kot smartwatch. Te jaz nebi imel, pa če stane 50€, ker mi je enostavno odveč in samo še ena stvar, ki jo moram polnit. Sem pa si čisto tako za brezveze kupil mi band 3 in za to kar je, se mi zdi super