Zanič fotka pri slabših svetlobnih pogojih...

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ja, ma ni glih majhen, pa še flash moraš dokupit, ker ga nima vgrajenega.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Kolikor vem, ima 5N priloženo bliskavico, ki jo montiraš v sanke.

tako je, ima.

Sam bi raje gledal Pannya G3, tudi sam ga sedajle čakam da pride po pošti, predvsem zaradi vgrajene bliskavice, opcije za dodatno, pa še EVF ma, kar mi je bilo najpomembneje, glede na to, da sem bivši DSLR lastnil.

Pa kolikor sem gledal teste je do ISO 1600 tudi G3 izreden, ima pa še en plus, to je vrtljiv ekranček. Aja, pa objektivi so manjši kot pri Sonyu
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, no fajn, če dobiš zraven bliskavico. Samo, kakor sem razbral iz njegovih postov, mu je fajn, če je aparat "za v žep", kar pa 5N ni recimo, saj ima kar zajeten objektiv. No, jaz imam Canona S95, ker sem predvsem iskal, da naredi fotografije dobre tudi ponoči, je pa moral biti kompakt, ker DSLR-i so kar veliki za okol prenašat.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Vse kar si zapisal, guardy drži.
To, da ima APSC tipalo ga nese pri objektivih. Če ravno ni palačinka, potem je pač velik...
Le pri visokem ISO je NEX še vedno superioren.

Žal to ne velja za NEX7, ki ima 'vse kar imajo veliki', le da je nekoliko preveč 'priloženega' šuma.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sam imam že dva in pol meseca NEX5N, fleš ima priložen in je glede na majhnost presenetljivo dober, ampak še boljše pa je obnašanje pri slabi svetlobi. Do ISO 400 ni vidnega šuma (razen če si res picajzel), za ISO 800 velja enako, če je kratek čas osvetlitve, drugače pa imam nočne fotke večinoma na ISO 1600, šuma (in NR artefaktov) pa je zelo malo, precej dobro so uporabne tudi ISO 3200, pa še dober umirjevalnik slike ima standarden objektiv. Kvaliteta ob visokih isotih seka praktično vse DSLR-je v nižjem rangu, pa tudi take kalibre kot so Canon 7D ali pa Nikon D7000 - sprobano.

Imel sem ga en mesec na potovanju v Laosu, pa nimam kaj reči čez njega, tudi čudnih menijev se navadiš. Manjka samo večji zoom, pa potem že s kreativnostjo nadoknadiš. Sledeče slike so posnete iz roke (razen prva je malo naslonjena):


ISO 800, 18mm, f3.5, 1/3s


ISO 3200, 16mm, f2.8, 1/30s (sveča je bila edini svetlobni vir)


ISO 1600, 16mmm f5.0, 1/5s
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
po moje je 'boljši' high ISO rezultat obdelave fotke, ki je nekje med plastičnih nadihom in akvarelom, če sklepam po tvrdki...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lahko sklepaš tudi po sliki namesto po imenu tvrdke.
wink-1.gif


Kakorkoli, t.i. "akvarele" sem primerjal tako z Canonom 7D kot Nikonom D7000. Sonyevi so še najmanj akvarelni. 16 Mpix čip je dejansko odličen.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
sej je po moje isti k v nikonu d7000, ja lej težko verjamem, da jim je uspel veliki preboj...sej drugač je men škoda, da je sony tam, kjer je, imajo par dobrih zadev EVF, pa polprosojno zrcalo...sam tud marketing ne vem kaj dela, vsaj pri nas, prdiem v trgovino a mate kake prospekte pa cenik....ja mamo na netu...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Se strnijam, da je Nex 5tka zanimiva zadeva. Malce je sicer škoda, zaradi glomaznih objektivov saj zadeva potem nekako zgubi smisel ampak je vseeno fina stvar. Mene mika 7ka, sam je kar lepa cena. Drugače pa izmed naštetih ravno sony najbolj slovi po akvarelih
tongue-1.gif


Sicer se pa s tem šumom čist preveč folka obremenjje. Pri razvijanju se itak pol manj šum pčozna, za spletno rabo, se pa ob pomanjšanju na 800 pikslov tudi šum porazgubi
wink-1.gif