Zamuda leta in odškodnina

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zadnji let z EasyJet je zamujal 3 ure 40 minut, baje nam pripada odškodnina. Ima kdo izkušnje? Kako se teg alotiit v smislu ali sam ali je treba najeti kakšno agencijo, ki se s tem ukvarja.

Ker je let zamudil, smo imeli dodatne stroške v povezavi z vlakom. Se lahko tudi to uveljavlja?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Zadnji let z EasyJet je zamujal 3 ure 40 minut, baje nam pripada odškodnina. Ima kdo izkušnje? Kako se teg alotiit v smislu ali sam ali je treba najeti kakšno agencijo, ki se s tem ukvarja.

Ker je let zamudil, smo imeli dodatne stroške v povezavi z vlakom. Se lahko tudi to uveljavlja?
Hi..jaz imam izkusnje glede odskodnin z Lufthanso in Austrian. pri ca. 50-70 letih na leto se obcasno zgodi zamuda ali ka kenslanje leta. Jaz jim vedno napisem mail z vsemi podatki in v roku pol leta sem se vedno dobil nakazano odskodnino - 250€ ponavadi. Austrian je vedno manj kompliciral kot Lufthansa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je zamuda nastala izključno po njihovi krivdi (ni krivo vreme, štrajk kontrolorjev,...) boš (mogoče) dobil povračilo letalske karte (čeprav ste kasneje leteli - potem ne dobiš povračila za karto) in po velikih mukah odškodnino za zamudo letala, za vse ostalo lahko pozabiš.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Povračilo letalske karte? Po EU zakonodaji mi morajo za let do 1500km dati 250€. Zamudili so 3,5 ure. O kakšnem povpračilu letalske karte nisem nikjer nič prebral.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat: če so zamudilu po lastni krivdi, si upravičen do odškodnine, če je t.i. višja sila (vreme, kontrolorji,...) pa ne. Povračilo karte bi dobil še zraven če sploh nebi letel - sem to napisal.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Nikoli nisem mel dodatnhis stroskov - dali voucher za taxi ter placali hotel,ko je bilo potrebno ostati cez noc. Na racun zamud sem do zdaj dobil nekaj cez 2000€ ze. Je pa res, da vse skupaj traja.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Roberto mudi se vedno :) . Samo gelde na veliko stevilo letov, ki jih mam oz. sem imel (recimo 2015 & 2016 jih je blo 150) se tudi veckrat zgodi,da se kaj zalomi in takrat je ok da kaj letalske druzbe prispevajo. Vsekakor pa raje izberem da sem prej doma pri druzini kot pa letam nekje po Frankfuru, Muchnu ali Dunaju.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Je pa očitno, da se zakonodajalci vozijo z letali ... zadnjič je bil do Benetk en Flixbus odpovedan tri ure pred odhodom.. upravičen si takorekoč do ničesar.
Enako če zamuja.

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/bus-and-coach/index_en.htm

Po 45 minutah govorejenja s podporo sem uspel da dosežt dogovor, da se moral dejansko sam plačat novi karti za nov bus, pa so mi potem vrnili plačan denar + 5€ / na karto. Vidim da bi s pritožbo dobil morda z nekaj sreče še sendvič + dodatnih 5€... hu-do (razen če so mi 5€ itak dali za sendvič).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Torej sem zaradi zamujenega leta Lufthanse (dejansko je zamujala 2 uri) in posledično zamujenega povezanega leta z Adrio iztržil premalo? Dobil sem transfer, nočitev v hotelu z večerjo in zajtrkom ter pijačo?
Bi moral težiti še za 250 ojrov?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Torej sem zaradi zamujenega leta Lufthanse (dejansko je zamujala 2 uri) in posledično zamujenega povezanega leta z Adrio iztržil premalo? Dobil sem transfer, nočitev v hotelu z večerjo in zajtrkom ter pijačo?
Bi moral težiti še za 250 ojrov?
Važno je koliko si zamudil na koncu (na končni destinaciji). Zahtevek nasloviš na let. družbo, ki je na karti navedena kot prvoznik oz je njena karta ...
In ja, za cel dan zmude si dobil veliko premalo. Morda je še čas ...
Jaz trenutno na Adrijin odgovor čakam za eno od zamud. Lufthansa zna bit ažurna ali pa pol leta nič od sebe dat ... Niti odgvovora. So pa nazadnje hitro reagirali, ko sem zatežil zaradi tišine. Vrnili strošek plu dodali še 3x toliko. Škoda, da je šlo le za par 10 evrov ...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kakor vem se šteje kdaj je bil avion v zraku in ne kdaj si bil na destinaciji. Ne bom pa 100% trdil.

Mislim pa, da se da za 6 let nazaj iztržit.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Važno je koliko si zamudil na koncu (na končni destinaciji). Zahtevek nasloviš na let. družbo, ki je na karti navedena kot prvoznik oz je njena karta ...
In ja, za cel dan zmude si dobil veliko premalo. Morda je še čas ...
Jaz trenutno na Adrijin odgovor čakam za eno od zamud. Lufthansa zna bit ažurna ali pa pol leta nič od sebe dat ... Niti odgvovora. So pa nazadnje hitro reagirali, ko sem zatežil zaradi tišine. Vrnili strošek plu dodali še 3x toliko. Škoda, da je šlo le za par 10 evrov ...
Ja, zamudil sem za 12 ur...