Zamrzovalna omara

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Ojla..do sedaj smo bili brez zamrzovalne omare,.. sedaj se pa pokazal potreba po njej. Kaj moram paziti pri nakupu?
A++ verjetno..naj bi imela 5-6 predalov..

moram biti še na kaj pozoren?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
jaz ti lahko samo povem, katere ne bi več kupila:

Drugih pa ne poznam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
jaz ti lahko samo povem, katere ne bi več kupila:

Drugih pa ne poznam...
Razlogi?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Če je komu važna poraba, zadeva je dalec od specifikacij, ampak to ni tok važno...

Kar je mene fajn razjezilo je bilo to, da sem enkrat dol v klet prišla in gor na ekrančku piše, da je notri 5 stopinj (ali 10, pozabila). po par mesecih ne pa 5 letih. Ne koliko časa, ne nič... nobenega zvočnega opozorila, jaz pač ne hodim nonstop dol gledati, a dela ali ne... Skrinja ni bila odprta ali pa kaj takega. Kaj sem hotela, komplet vse je šlo v smeti. Skrinja pa nabito polna. zdaj se pač gremo metode kot v kampu na morju - imam led notri, pa na vsake toliko gledam, če so še kocke ali je plošča.

5 let garancije, kaj naj z njo - mesa pa zdejle kokr češ. Povsod se je klalo nedolgo nazaj. Kam naj pa dam, zdaj pač hodim dol gledati, če je treba kaj izštekniti pa vštekniti, da se hudič zresetira pa dela kot se za gre. Sicer priznam, da od takrat še ni bilo treba, ampak eno skrb pa imam s tem, ki bi jo drugače ob normalno deloujoči skrinji, ne bi imela.
 
Nazadnje urejeno:

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Hvala Jabe za tole. Tudi jaz iščem podobno skrinjo in si ne želim takih pripetljajev. Potem za manjši denar ostane samo še Gorenje ali pa kakšne neznane znamke
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tale s kocko je pa dobra. Pri nas sicer se nismo imeli tezav. Imamo pa le hladilnik s spodnjim 90l zamrzovalnikom. Razmisljam pa o dodatni zamrzovalni omari ze daljsi cas. Ampak ne vec kot 4 predale.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Karkoli kupiš ne glede na znamko ali denar, vedno je kje kaka limona. Ni me toliko zjezalo to, da sem jaz eno dobila (nekdo mora), ampak da opozorila, da pa nekaj ni OK, ni pa nič. Ne odštevalnika koliko časa je napaka, ne piskanja, ne nič... To me je zmotilo. Če ostane vse zamrznjeno 2dni, če ne odpiraš ni hudič, da ne bi piskanja slišal vmes enkrat pa šel pogledat... vse ostalo piska, a tu pa ni bilo za enga kvakača
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Ehh mi smo pa ravno tole (Beko) nabavili. No zaenkrat ni še priklopljena ampak ko bo potreba pa bo prevzela nase del zmrznjene hrane. Se pa vsakodnevno večkrat "sprehajamo" mimo, tako da Jabe hvala, bomo morali biti očitno na to pozorni.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Mater si pameten...da vidiš kak kamenje cveti...Res si budalo...sorry

Sploh to ni star model.Ampak nova serija!!!Al si glup???

Pred 6 leti,sm kupil v takšni barvi ta model.Zdej je novejša...Ne pa da stare modele prodajajo...


Sej ni čudn da je svet popolnoma v velikem K....zaradi takih...:gorjaca::gorjaca::gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky
Ojla..do sedaj smo bili brez zamrzovalne omare,.. sedaj se pa pokazal potreba po njej. Kaj moram paziti pri nakupu?
A++ verjetno..naj bi imela 5-6 predalov..

moram biti še na kaj pozoren?

glej zamrzovalno zmogljivost, ter zadrževalni čas ob motnjah. To dvoje je v primerjavi z zamrzovalno skrinjo pri omarah nekoliko slabše. Potem je še poraba, pa mogoče jakost, če ti ni ravno do muzike. Novejše zadeve imajo cel kup bombončkov, tudi nadzor s pametnim telefonom. Ene majo tud za led štancat. Pa garancije ne pozabi prevert (5 let)

če kupuješ zadeve za par 100 € poglej še da je nosfrost, če kupuješ tam od 400,500 € naprej so pa itak vse več ali manj s tem žegnom

jaz sem decembra pri sevljetu vzel omaro (merkur jih ni mel, in raj kt dnar big bangu sem ga dal njemu). Vzel največjo z oh in sploh karakteristikami. Cena jurčka, tista ki ima rolo vodila pa je bla še 300 dražja

Vzel liebherrja (imamo že njihov skrinjo in smo prezadovoljni) GN 5235, 360 l zadeva, 8 ladlcev in vse zgora našteto. Izjemno tiha, žvi pa glih sem in tja od kakega elektrončka. mam njihov katalog (ti ga lahk pošljkem če češ, sam pošlji mi mejl), če rabš mam tud fotke omare

mi mamo tako skrinjo, kot omaro od liebherrja in če ti finančno znese vzemi liebherrja. vem kaj pišem

BTW tud Miele jemlje pri njih, sam so cene potem še malo višje, ker pač gor piše Miele
 
Hvala Jabe za tole. Tudi jaz iščem podobno skrinjo in si ne želim takih pripetljajev. Potem za manjši denar ostane samo še Gorenje ali pa kakšne neznane znamke


gorenje ima okej zamrzovlan ekarakteristike, je pa vpršanje kvalitete izdelave. Mi mamo liebeherrja (tako srkinjo, kot omaro), 2 kolega sta prav tako nabavila zamrzovlani skrinji od liebherrja in ti povem da je vredno vskagea centa. Skrinjo mamo ene 6,7 let, 1x letno se sščisti, predno gre meso notri se jo očisti, vklopiši globoko zamrzovanje (po občutku traja dlje kot pti konkurentih), meso notr in to je to. Stalno naštimana na -18 in niti ne veš da je pri hiši. Led se notri praktično ne nabira (kar se nabira je nekakšen prh, kot malo bol zamrznjen sneg), po celem leti ga dobiš za eno manjši skledo

Niso najcenejše, sop pa vredne vsakega centa
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Pri vsaki skrinji, ki je NoFrost se led ne sme nabirat.
Kot je že Jabe napisala, moraš imeti v skrinji ledene kocke, da lahko po vrnitvi z dopusta vidiš, ali so še kocke ali plošča.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Hehhe

Je soseda kupla,par let nazaj,kombiniran hladilnik Elektrolux.So ji v Mercator tehniki zagotovii.Da je NoFrost,da ne dela ledu.In ne rabiš odtaljevat.Glej ga zlomka...v kratkem se nabere led.Kliče serviser,da je kupla hladilnik NoFrost, in da dela led na polno.Pride servis...pogleda tip hladilnika.Je reku,fajn so vas nasankal.Ta hladilnik nima NoFrost.Ampak je navaden hladilnik, ki se dela led v zamrzovalniku...:gorjaca:

Da bi mene nasankal.Bi jih poklical..naj ta moment pridejo po hladilnik...da imajo časa max pol ure...in mi prpelajo hladilnik kot sm ga naročil.Bi vidl s kom imajo posla.Najbolj gluupa trgovina.Sploh nimajo pojma,ti opisat aparat,delovanje,funkcije itd itd.Sem jih testiral.Sm reku,in zakaj je ta dražji?Ja ker je pač novejši...on je še star model.Sm reku,vseeno je razlika v aparatu oz funkcije.Odziv trgovca..Hmm..pol pa možno ja da ima kaj več k ona nima...Jaoooo božeee...

Greš v Harveya v Big Bang...ti razložijo u nulo.Pogledamo skup aparat na spletu,da do tančine veš karakteristike in delovanje kaj ima in kaj ne...

Sej ni čudno,da je tok folka pol razočaranega.K pred nakupom v takih trgovinah niso obveščeni o lastnostih aparata.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.895
113
EU
Več dolgo ne delajo navadnih hladilnikov. Imam petnajst let (kombiniran) Gorenjevega in je "nofrost".
Mogoče ga ne uporablja pravilno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Sem videla temo od Gorenja, pa se spomnila na tole. Torej po se ne enem letu uporabe je moja nofrost skrinja se kako frost. Neki ne dihta, kot je treba... Temperaturo glede na ekran drži, vendar se nabira led. Vrata komaj držijo, treba res paziti, da jih dobro zapreš...

5 let garancije jaz pa s polno skrinjo robe. Pa cajta mi tud ostaja to kisto sem pa ke vozit. Ko odpove prvič, da bom spet vso hrano preč metala, gre z njo skupaj na odpad. Tako deluje 5 let garancije. Naj gre v... Pa nam se zdaj jezila, jezen ne smeš iti spat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
torej, smo na tem, da bom še drugič v 3 letih metala polno zamrzovalno omaro mesa v smeti. Zadeva ne dela, brni kot centrifuga pri pralcu, poletela bi. T je padla na -1. Pojma nimam v čem je štos. 5 let garancije naj si vtaknejo nekam, jaz skrinjo rabim. Kaj naj kupim tokrat? Beka več videt nočem. želim, da je velika (torej visoka) in da je nofrost. in da dela. Hrup in poraba nista važna... da se malo pripravim na najhujše.