Zamrznjena tekočina za šipe

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Očitno je to dandanes ob 100 km kablov in elektronike v avtu prevelika znanost.
grims-1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik alcazar pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
jaz pa mislim, da bi morali nekaj narediti v tej smeri. prijaviti inspekciji ali kaj podobnega. ker opazam, da so tele tekocine iz leta v leto slabse! zdaj moram uporabljati ze tisto za -70C razredceno, v razmerju najvec 2:1 (voda) ker sicer pod -10C vse zmrzne.
me prav zanima kaksni bi bili rezultati testov.
10.gif


a kdo poceni prodaja domaci snops?

Podpis!

Ok, da odstopa +-20% še nekako sprejmem, da mi pa mešanica, ki bi naj teoretično zdržala -15°C zmrzne pri -5°C, je pa absurdno, pa me sploh ne zanima ali sem kupil eno poceni v šparu ali pa najdražjo priznane znamke. Kje je tu kakšna inšpekcija? Če nekaj piše na embalaži, potem naj to drži z nekaj razumljivega odstopanja, ne pa tako veliko.

Podpis definitivno tudi z moje strani!
jezen.gif


Tekočine v posodi, na kateri piše učinkovito do manj kot -40 °C (-70 °C my ass ...) niti pogledam ne več. Že to je najbrž pretirano. Vse ostalo je le "moderen" marketinško-potrošniški prijem, ki se lahko za marsikoga tudi usodno konča(!). Npr., če po avtocesti letiš z normalno hitrostjo 130 km/h (ali tudi bistveno manj) v nekem nenormalno hudem mrazu, katerega učinek se zaradi hitrosti na sprednjem steklu še poveča, in si takrat zaželiš malce izboljšati razgled, si lahko kar predstavljam posledice ...
crazy1.gif


Naj še kakšen kemik poda mnenje o lastnostih (ledišče itd.) raznih koncentracij alkoholov, ki so v zimskih mešanicah za pranje avtostekel.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Jest študiram, da bi si kar sam delal vitreks. Kaj mislite? Sej v vitreksih ni drugega kot parfum, barva, alkohol in voda, ali?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.



Sem mislila, da imam samo jaz probleme s tem sranjem - ko pošpricaš, kar zmrzne na šipi, čim je zunaj minus.
jezen.gif


No, bom probala doliti oni hec za -70. Bomo videli, če kaj pomaga.



BTW - Koliko je kaj kazen za proizvajalca, če si tole nekdo pošprica na neki npr. črnuški obvoznici, mu v sekundi vse veselo zmrzne, posledično naredi nesrečo... ?
 
Nazadnje urejeno:

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
V svojem prejšnjem prispevku sem ciljal ravno na to - da imam sam, kot je bilo omenjeno že pred menoj, z zvarki za -50 °C, -60 °C, -70 °C itd. še slabše izkušnje. Tako da zadnje čase večinoma točim (kar koncentriran) Sonax, ki je za do -40 °C, kar je po mojem na skrajni meji realnosti, vsaj po izkušnjah, pa tudi sicer očisti najbolje.
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Hm, zanimivo. Jaz nimam nikakršnih problemov s temi tekočinami in mi letos tudi še niso pomrznile, pa jih vedno namešam v razmerjih, da bi držale nekje med -5 in -10 (večinoma kupujem najcenejšo robo). Lahko pa da imam v avtu ogrevano posodo z vodo za pranje stekel, pa za to niti ne vem.
Trenutno uporabljam tisto z Agipa na kateri piše, da je za do -70. Jaz sem jo namešal v razmerju 1:8, pa mi zadeva ni pomrznila...
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Bodi vesel.
smile-1.gif


Ja, kar vpliva na zamrzovanje stekel, je gotovo tudi to, koliko je avto, predvsem sprednji del kabine, že ogret ...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ravno včeraj sem zunaj pred Petrol črpalko gledal tele koncentrate, pa mimo pride petrolov uslužbenec (jaz sem medtem imel v roki Sonax kantico-3L) in mi priporoči tavelko kanto Vitrexa. Sem samo rekel, ja Vitrex je slab, se mi kristalizira ko ga špricnem (pa mešam 1:1) :D
Dejansko Vitrexa nikoli več, četudi je poceni.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Do vceraj imel neko sranje od petrola al od omw-ja. Tako je zapacal brisalce in delalo crte, da nisem mogel verjet, da so brisalci ze po 3 mesecih za v kanto. No potem je zadeve zmanjkalo in sem sel na petrol in drzim v roki 4L kanto njihovega sranja in 3L sonaxa, oboje po skoraj isti ceni 8€. Vzel sonax in ne morem verjet, da brisalci brisejo kot novi, zmrzovalo pa mi vsaj vceraj tudi ni nic med voznjo. Tako da samo se sonax.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Jaz sem zadnjič k oje bila zamrznjena šipa uporabil nek Petrolov odmrzovalec stekel. Saj odmrznil še je problem pa je nastal ko sem se začel peljati, je vso sra* zmrznilo na vetrobranskem steklu. Na srečo imam not Sonax in sem hitro spravil to sra* dol.
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Jaz uporabljam original VAG tekočino za šipe, kataloška je :



G 052164A1 - 0,5 litra, 3,00 eur

G 052164A2 - 1,0 litra, 3,50 eur

G 052164A4 - 5,0 litra, 18,00 eur

G 052164A6 - 175 litra, 175,00 eur

G 052164A9 - 195 litra, 555,00 eur



Cene so v Sloveniji malenkost višje.



Tekočina ima brez redčenja z vodo tališče pri -70stC.



Pri 2:1 je -40stC; pri 1:1 je -35stC, pri 1:2 je -16stC



Jaz uporabljam 2:1 za -40stC in nisem imel nikoli težav. Tudi, ko sem uporabljal Sonax nerazredčen za -35stC, ni bilo težav. Z vitrexi in zimeksi in ostalo šaro sem imel že probleme.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Jaz uporabljam zadevo od Nirgina vendar je nikoli ne rečim in mi zadeva še nikoli ni zmrznila medtem ko razni vitrexi, zimaxi,... so.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Razmišljam tako; ta posoda za vitrex tekočino je ponavadi takoj za sprednjim odbijačem, oz. pred prednjim kolotekom. Kaj pa če zaradi hladnega zraka, ki se povečuje še s samo vožnjo, pride do zamrzovanja. Ali pa o špricanju šipe med vožnjo...
17758-icon_confused.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri nas je danes +1, not sem nalil 1,5l koncentrata za -40°C, pa še vedno nič, niti pumpa se ne zasliši. Upam da ni šlo kaj k vragu...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Sem imel včeraj podoben problem, od pumpice niti glasu... Deset litrov vroče vode sem (preko cevke) počasi polival po rezervoarju, pri šobah pa vžigalnik v roke in grej. Od spodaj seveda. Nekako mi je uspelo
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Kolikor mi sega spomin nazaj, uporabljam pozimi Sonax... in trkam ob les... nikoli problemov.