zamenjana plomba -> bolečina

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vidis, Runo, ce te ne bi zbrcali na Alterju, bi se danes cakal, da se zadeva uleze... :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
KillaKHAN,

kako pa na podlagi te krpice in ugriza oceniš, kako se zbrusi plombo? :)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Točno to mi je rekel, da mi je težave delalo zgolj nekaj mikronov.

Zdej pa ... bemo miša ... Alter ... ta zadeva še vedno ni tipi topi. Še vedno je mesto, na katerem se mi zdi, kot da bi me ob žvečenju nekdo pritiskal z buciko. Očitno ni dovolj pobrusil. :(

Verjamem, da mu je najmanjši problemček to (še enkrat!!) še malo pobrusit. Mi pa ni .. mislim, njegov dentalni center ima oceno 5/5 od slabih 200 mnenj, zdej mu naj pa težim, naj poskusi še v tretje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
A jebiga :) drugič pač ne rečt, da je ok, če ni :) saj po mojem vem kje si bil, če se prav spomnim, da si iz dolenjskega konca. Se piše na T?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Točno to mi je rekel, da mi je težave delalo zgolj nekaj mikronov.

Zdej pa ... bemo miša ... Alter ... ta zadeva še vedno ni tipi topi. Še vedno je mesto, na katerem se mi zdi, kot da bi me ob žvečenju nekdo pritiskal z buciko. Očitno ni dovolj pobrusil. :(

Verjamem, da mu je najmanjši problemček to (še enkrat!!) še malo pobrusit. Mi pa ni .. mislim, njegov dentalni center ima oceno 5/5 od slabih 200 mnenj, zdej mu naj pa težim, naj poskusi še v tretje.
Lahko pa vzameš flex al pa rašplo, pa si sam pobereš še pol mikrona dol. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Killa, na prvi strani, kjer si objavil rekonstrukcijo petke, ima pacient na zunanji ploskvi na sredini še eno črno piko. Ker imam na enem zobu tudi sam nekaj podobnega, me zanima, kaj to je in zakaj je nisi saniral. Meni je zobozdravnik pred leti že razlagal (pa sem pozabil), naročil pa je, naj natančno ščetkam in da bova spremljala. Vizualno ostaja enako.

Pa še zanima me, če obstaja kakšno zdravljenje za občutljiv zob. En me na hladno/toplo slekli. Nazadnje, ko sem bil na pregledu, sem dobil navodilo, naj uporabim pasto za občutljive zobe in da bo minilo. Uporabljal sem elmex extra sensitive, navodilo na škatli je, da si pasto na zob lahko tudi namažeš (kar sem počel), zadeva se delno je izboljšala, ni pa ok.
Spomladi bi moral imeti naslednji pregled, kjer bi zadevo reševal naprej, ampak sem zaradi epidemije zaenkrat pregled predstavil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene zacnejo skeleti sprednji zobje, ce jem jabolka. Zato sem se jim odpovedal. Se pa to seveda popravi z zobno pasto. Imam pa od DM-a Sensitive verzijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Killa, na prvi strani, kjer si objavil rekonstrukcijo petke, ima pacient na zunanji ploskvi na sredini še eno črno piko. Ker imam na enem zobu tudi sam nekaj podobnega, me zanima, kaj to je in zakaj je nisi saniral. Meni je zobozdravnik pred leti že razlagal (pa sem pozabil), naročil pa je, naj natančno ščetkam in da bova spremljala. Vizualno ostaja enako.

Pa še zanima me, če obstaja kakšno zdravljenje za občutljiv zob. En me na hladno/toplo slekli. Nazadnje, ko sem bil na pregledu, sem dobil navodilo, naj uporabim pasto za občutljive zobe in da bo minilo. Uporabljal sem elmex extra sensitive, navodilo na škatli je, da si pasto na zob lahko tudi namažeš (kar sem počel), zadeva se delno je izboljšala, ni pa ok.
Spomladi bi moral imeti naslednji pregled, kjer bi zadevo reševal naprej, ampak sem zaradi epidemije zaenkrat pregled predstavil.

Ma karies je ena taka čudna stvar. Kadar je taka črna pika, je to v 95% ustavljen karies. Kar pomeni, da se je zob sam ubranil. To se ponavadi zgodi ravno samo v takih pilah, ki so anatomske posebnosti in zato tam najhitreje nastane. Da tako stvar popraviš moraš obvrtati bistveno več kot je tu prizadetega zoba. In tudi ni bojazni da bi napredovalo.

Občutljivi zobje so pa tudi svoja znanost. Lahko je čisto minljivo, lahko pomaga zobna pasta, lahko kak premaz, včasih je treba kako plombo naredit, včasih živec odstranit, včasih kirurško presadit dlesni. Je pa težko tako po internetu vedet kaj bo v specifičnem primeru pomagalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darwin

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Praktično vedno oz. vedno ko vem, da je pri posegu možnost da boli. Ponavadi vztrajam pri anesteziji tudi kadar pacienti pravijo da je ne rabijo. Ker je tudi meni bistveno lažje delat, če je človek pri miru in ne rabim stalno gledat, a ga to že boli, ali lahko še potrpi itd.

vidiš jaz sem eden izmed teh, ki nočem anestezije pri takih zadevah. Ker me enostavno ne boli, pa je marsikomu to nerazulmljivo. Oziroma bolj neprijetn mi je občutek anestezije kot tisi raho neugodn občutek pri vrtanju.
Pa vsak sprašuje boli? Ne. Boli? Ne. Vrta dalje. Boli???? Ne kaj bi moglo? in dobim odgovor marsikdo, bi že iz stola pobegno.
V bistvu je pri vsaki bolečini tak. In pol vsak dohter kao, da se frajerja delam. Do zdaj me je samo ene anesteziologinja, ki se ukvarja tudi z akupunkturo razumela. Tudi povedala je, da če jamram, da me nekaj boli morejo to hudo resno jemat. Mi je iglo pikala v neko točko tam pri palcu, kjer bi naj marsikdo od bolečine skupaj pado mene je samo rahlo cukalo. Če je to res al ne nimam pojma.
Hočem samo povedat, da lahko se ti najde kak človek ki ne rabi anestezije ker ga dejansko ne boli kaj preveč.
Recimi pri puljenju Modrostnih mi je od vsega posega bla najhujša anestezija in tisti občutek. V bistvu ko je anestezija spustila mi je blo majn moteče kot takrat ko je držala.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
vidiš jaz sem eden izmed teh, ki nočem anestezije pri takih zadevah. Ker me enostavno ne boli, pa je marsikomu to nerazulmljivo. Oziroma bolj neprijetn mi je občutek anestezije kot tisi raho neugodn občutek pri vrtanju.
Pa vsak sprašuje boli? Ne. Boli? Ne. Vrta dalje. Boli???? Ne kaj bi moglo? in dobim odgovor marsikdo, bi že iz stola pobegno.
V bistvu je pri vsaki bolečini tak. In pol vsak dohter kao, da se frajerja delam. Do zdaj me je samo ene anesteziologinja, ki se ukvarja tudi z akupunkturo razumela. Tudi povedala je, da če jamram, da me nekaj boli morejo to hudo resno jemat. Mi je iglo pikala v neko točko tam pri palcu, kjer bi naj marsikdo od bolečine skupaj pado mene je samo rahlo cukalo. Če je to res al ne nimam pojma.
Hočem samo povedat, da lahko se ti najde kak človek ki ne rabi anestezije ker ga dejansko ne boli kaj preveč.
Recimi pri puljenju Modrostnih mi je od vsega posega bla najhujša anestezija in tisti občutek. V bistvu ko je anestezija spustila mi je blo majn moteče kot takrat ko je držala.

In kaj je bila najhujša stvar, ki ti jo je zobar delal?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Lamanhe modrostnih, samo tam je bla anestezija. Drugac pa to kaj so plombe ni bolečina za moja merila.
Kaj je blo "najhuje" bi rekel 6 šivov v podplat brez anestezije.
Je kr jeba to v bistvu. Recimo ko sem si podplat razrezal nisem vedel dokler nisem opazil, da v krvavi luži (ne luži krvi) stojim.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
KillaKHAN eno vprasanje, ce smem. Brat ma odlomljen 3 zob levo zgoraj, not je se korenina, ki bo sla ven. Izpulil mu je ored casom tudi 5ko na isti strani. Brat je zelel implantat, pa se mu je mesto na 3 precej spustilo in ni prostora zanj. Zato zelijo sem sicer dati inplantat in cez keramicni mosticek, spodaj pa zobe pobrusiti, da pridobi plac in tudi nove zobe gor.

Problem je, da so zobje spodaj zdravi in lepi pa jih je nekako skoda brusit pa lepit gor druge. Je se kaka opcija druga na voljo? Hvala ti, če lahko odgovoris.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
KillaKHAN eno vprasanje, ce smem. Brat ma odlomljen 3 zob levo zgoraj, not je se korenina, ki bo sla ven. Izpulil mu je ored casom tudi 5ko na isti strani. Brat je zelel implantat, pa se mu je mesto na 3 precej spustilo in ni prostora zanj. Zato zelijo sem sicer dati inplantat in cez keramicni mosticek, spodaj pa zobe pobrusiti, da pridobi plac in tudi nove zobe gor.

Problem je, da so zobje spodaj zdravi in lepi pa jih je nekako skoda brusit pa lepit gor druge. Je se kaka opcija druga na voljo? Hvala ti, če lahko odgovoris.

Seveda je. Zobe je treba pred tem premakniti z aparatom. To sicer dvigne ceno in marsikoga odvrne ampak na dolgi rok se sigurno izplača.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
A ta moznost je? Sprasujem, ker bo tudi aparat se pred vsemi temi posegi tudi vzel. Cudno, da pri pregledu niso omenili tega in bi raje kar spodnje zobe brusili.

Hvala ti!