:: "Zameglitev" ozadja ::

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com

Živjo,

na sliki imam v ospredju 2 osebe, v ozadju so stavbe in še 1 oseba.

Zanima me, kako bi ozadje "zameglil"? Da bi "v oči padle" samo prve dve osebe? Kako to naredim v Photoshopu?


Hvala in lp,
kostevc
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm...

Tole je najboljše, če kontroliraš globinsko ostrino (DOF) že pri samem posnetku.
Nisem PS expert zato se trudim največ že na terenu. Kako pa to narediš v PS
pa bo kdo drugi napisal...
smile-1.gif



Ni najboljši primer, pa vseeno...




Lp.-
cool-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
V enem stavku: Označiš vse razen teh dveh oseb in daš majhen blur (odvisno od željenega učinka, meni je dost do 1, pa gaussian blur seveda).

Za kaj več poišči kak tutorial. Sicer predvidevam, da boš imel največ težav pri označevanju. CS3 je v tem področju naredil nekaj dobrih korakov naprej...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
narediš duplikat layerja, spodnji layer zbluraš kolikor ti paše, na ta druzga pa pripopaš mask funkcijo in "izrežeš" ven stvari ki hočeš da so zblurane.
lahko pa to storiš ravno obratno. da zgornji layer zbluraš, pa potem "izrežeš" stvari ki hočeš da so ostre...

postopek ti lahko gor dam šele zvečer ko bom doma...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Na hitro povedano... imaš sliko. desni klik na layer, daš duplicate. enega (zgornjega) pustiš ostrega in ga začasno skriješ. drugemu daš blur (filter) do željene zamegljenosti. vklopiš (in tudi klikneš nanj) zgornji layer in vzameš radirko. Brišeš vse, kar nočeš da je ostro. da pa ne brišeš z radirko, lahko pa probaš tudi z magnetic laso, ali čim podobnim.
Tako na kratko, probaj se malo poigrat, ker s tem se tudi učiš spretnosti. Veliko sreče
smile-1.gif


lp
Peter
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ah, ne bi bilo treba
grin1.gif
hočeš še delovne datoteke (psd) ali jih lahko zbrišem?
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:

Živjo,

na sliki imam v ospredju 2 osebe, v ozadju so stavbe in še 1 oseba.

Zanima me, kako bi ozadje "zameglil"? Da bi "v oči padle" samo prve dve osebe? Kako to naredim v Photoshopu?


Hvala in lp,
kostevc

lahko že fotkaš tako da je ozadje zamegleno.. al z globino al pa z vazelinom..
ja v photoshopu se tut da.. pač obrežeš tisto kar nečeš zamegljeno in rečeš blur..
to je to..
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:

Živjo,

na sliki imam v ospredju 2 osebe, v ozadju so stavbe in še 1 oseba.

Zanima me, kako bi ozadje "zameglil"? Da bi "v oči padle" samo prve dve osebe? Kako to naredim v Photoshopu?


Hvala in lp,
kostevc

lahko že fotkaš tako da je ozadje zamegleno.. al z globino al pa z vazelinom..
ja v photoshopu se tut da.. pač obrežeš tisto kar nečeš zamegljeno in rečeš blur..
to je to..

Hvala za nasvete. Sedaj je stvar že urejena.
wink-1.gif