Zamašeno uho

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Uf, mene skoraj dnevno srbi sluhovod. Nimas boljsega kot se popraskat z necim.
smile-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
ce je nenadno poslabsanje sluha (ponavadi na eni strani) je 90% cerumenski cep. Taksne audio-spray variante ne razgradijo. Zadevo z otoskopom pogleda zdravnik in po potrebi uho izpere.

simple as that.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Pojdi do homeopata, bo odkril izvor šuma, ušesnega masla, mogoče v sodelovanju z kakšnim audiofilom.........
 
Nazadnje uredil moderator:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Hvala vsem za nasvete.
smile-1.gif

Od včeraj se je zadeva dosti zboljšala sama od sebe. Malo še čutim pritiska, šumi mi še, slišim pa že dosti bolje. Upam, da bo do jutri že spet normalno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Bo normalno - do naslednjič

Cerumen je treba izprati, ni druge variante.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Meni se je to včasih večkrat zgodilo, sedaj hvala bogu že en cajt ne. Prvič mi je spucal dohtar, potem pa sem to delal kar sam - tako kot dohtar. V lekarni sem kupil največjo možno injekcijo in z njo špricnem v uho mlačno vodo... Štoflc prleti ven tik tak...
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Mislim, da bi vsakemu po 30 letih en tak obisk pri dohtarju ne škodil. Meni se je zamašilo levo uho, čep ki je prišel ven je bil skoraj enako velik, kot uni rumeni čepki proti hrupu. Problem je, da je tudi iz desnega ušesa prišel kar velik kos, čeprav sem slišal čisto OK, ušesa čistil vse po nasvetih. Vsaj tako sem mislil, dokler nisem obe ušesi imel čiste.. :D Po tem posegu sm slišal kot netopir :D
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
A je kdo probal z tulci iz voska čistit ušesa?
Se sploh priporoča tak način?
Naj bi pri zgorevanju nastajal v sluhovodu podtlak, ki zahvaljujoč Venturijevemu efektu odstrani cerumen in tujke...vsaj tako piše v navodilih
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Sem šla danes v lekarno, pa so mi dali Audispray, en špric v uho, pet minut počakaš in spucaš z biba palčko. Zdaj slišim še bolje kot prej. Wuhu, preživela špricanje v uho - majhen korak za človeštvo, velik za Kibibi
tongue-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Uporabljam redno.
Najboljša zadeva, to mi je babica pred leti začela delat (tulce je delala sama iz lanene tkanine in čebeljega voska) kaj to ven ene svinjarije potegne...
Priporočam, nič bat - se ne opečeš samo pomagača potrebuješ..
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Sam sem imel pred kratkim enak problem... Se mi je uho zamašilo. Šel sem v lekarno in kupil te tulce ampak mi niso nič pomagali.

Potem sem pa v lekarni kupil A-Cerumen. V tistem času je bila še neka akcija, da so dodali fiziološko raztopino brezplačno. Raztopino A-cerumen sem potem po navodilih uporabljal 2 dni, tretji dan pa se je uho očistilo in sluh je spet odličen.

Pa še link do te raztopine - http://www.a-cerumen.si/