zamašena uha

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mam zamašeno uho. valda si jih pucam s palčkami, ampak nekaj sem se prehladil in imam levo zamašeno. čujem samo odmevanje in ful pridušene zvoke. čohanje s palčko ne pomaga. kaj naj nalijem noter? a tisti audisprej pomaga?
pred 10 leti sem imel nekaj podobnega, mi je doktor spral uhe s toplo vodo.
kaj storiti, ne bi rad spet hodil k doktorju.
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
ne pomaga nič kot samo izpiranje ušesa, tako da, k doktorju da ti izpere maslo v ušesu ali pa ugotovi drug vzrok.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Najboljše, da ti zdravnik spere uho. Čiščenja ušes s palčkami pa se izogibaj, sa je ravno to pogost vzrok za zamašeno uho.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Audispray pomaga, samo ne tako hitro kot v reklami
smile-1.gif
če imaš čisto zaštopano, si našpricaj v uho in se uleži na bok tako da je "zamašena uha" zgoraj in naj počasi raztaplja...po cca 15 minutah se obrni kontra in poskusi izprati uho...popotrebi ponoviš

Zdravnikov curek iz injekcije uspešno nadomestiš z cevjo od tuša, kateremu snameš glavo
smile-1.gif
vendar ne naštelaj premočnega curka

Pa kar hrabro, saj bo šlo
zmaga.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Audispray pomaga, samo ne tako hitro kot v reklami
smile-1.gif
če imaš čisto zaštopano, si našpricaj v uho in se uleži na bok tako da je "zamašena uha" zgoraj in naj počasi raztaplja...po cca 15 minutah se obrni kontra in poskusi izprati uho...popotrebi ponoviš

Zdravnikov curek iz injekcije uspešno nadomestiš z cevjo od tuša, kateremu snameš glavo
smile-1.gif
vendar ne naštelaj premočnega curka

Pa kar hrabro, saj bo šlo
zmaga.gif


Bolje bo, če pri takem projektu Audispray zamenjaš za olje... navadno, jedilno...
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
Najboljše, da ti zdravnik spere uho. Čiščenja ušes s palčkami pa se izogibaj, sa je ravno to pogost vzrok za zamašeno uho.

To si tak reko ko ena tukaj, ki si sploh ne puca uh s palčkami
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
s čim pa si ostali pucate ušesa?
jaz drugače kot s palčkami niti ne znam.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Ob tuširanju malce s prstom počoham notranjost ušesa in to je to...je pa res da nimam ravno problemov s prekomernim izločanjem ušesnega masla.

Ga imate vi(prekomerno izločanje) ???
Če ne, potem ne pretiravajte, saj je ušesno maslo tam z razlogom in redno čiščenje lahko naredi več škode kot koristi.
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
spiranje s tušem ni pomagalo, zato sem obiskal zdravnika. sodba: vnetje ušesa (ne vem, ker me nič ne boli), dobil antibiotike in neke kapljice. upajmo, da bo boljše, ker je bedno samo na eno uho poslušat muziko, promet, sogovornike ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Hm...tale tema mi je dala misliti...v obeh ušesih imam občutek "odmaševanja", ko pogoltnem ali zazeham. Pri vsakodnevnih opravilih sicer ni nadležno, ampak če sem pozoren...je prisotno. Torej podobno, kot takrat, ko se izenačuje tlak, ampak tega seveda sedaj ni, ker sem vedno na istem mestu
smile-1.gif


Mislim torej, da je to maslo, bi lahko bilo? in če ja, je to normalno, ali pomeni da ga je preveč?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Sem naredil tako, kot je bilo svetovano zgoraj, torej audyspraj pa 15min, na bok...mislim, če ni placebo efetk, da je bilo bolje, a se je čez par ur občutek vrnil.

Bom še ponovil jutri, me pa vseeno zanima, če se predlaga kakšen drugi sprej, morda bolj učinkovit, ali metoda?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Zadnjič mi je en razlagal da je rešil podoben problem kot je tvoj s prafinskim oljem ki ga je kupil v lekarni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Kako pa ga je uporabljal? Vlegel na bok, nakapljal olje v uho in... koliko časa bil tako, kaj potem, spral z vodo, ali pustil da samo odteče?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Hm, ne vem točno. Ampak mislim da daš kako kapljico ali dve v uho in potem nekaj minut tako ležiš. Vprašaj v kaki lekarni tam bodo sigurno vedeli kako se tej stvari streže.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To bi delovalo preventivno ali sproti...za zamašeno "uho" bo pa treba malo večjo dozo in morda parkrat
smile-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
spiranje s tušem ni pomagalo, zato sem obiskal zdravnika. sodba: vnetje ušesa (ne vem, ker me nič ne boli), dobil antibiotike in neke kapljice. upajmo, da bo boljše, ker je bedno samo na eno uho poslušat muziko, promet, sogovornike ...

KAko dolgo je potem trajalo da se je stanje izboljšalo. Sem se danes zbudil z zamašenim ušesom (brez bolečin) in ker grem drug teden na pot sem šel kar zdravniku. Bobnič je malo rdeč, sluhovod pa je prost. Dobil sem samo kapljice (tiste, ki so tudi za oči).

Hvala
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja, zdaj je kul. sicer se mi na čase še vedno zdi, da ne slišim 100-odstotno tako kot prej, ampak vsaj slišim. kao vneto uho je blo in se je pač moralo pozdravit.