Zamašeno uho

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Včeraj ponoči se mi je zamašilo desno uho. Spala sem, kot vedno, na boku in ko sem se hotela dvigniti iz blazine, mi je v ušesu počilo (nekakšen občutek, kot da bi se mi v ušesu naredil vakum in nato odstraniš blazino stran, pa poči), od takrat se mi zdi, da imam zamašeno uho, čutim pritisk v njem in tudi malce slabše slišim, pa še malo mi šumi. Izenačevanje pritiska in napihovanje ne pomaga.

Večkrat sem opazila reklame za razpršila, ki raztopijo ušesno maslo, pa me zanima, če bi to pomagalo, da bi se mi uho odprlo?

Naj omenim še to ,da sem zelo občutljiva na ušesa in sploh ne prenesem, da bi mi mi prišla voda notri, zato tudi odlašam z obiskom zdravnika, ki bi mi očistil uho, ampak če ne bo druge rešitve, bo pač tudi to potrebno.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Počakaj kak dan...bo že samo ne drezaj s čim.

Če pa po nekaj dneh ne bo šlo na bolje pa k zdravniku. Ne more bit več, kot nekaj minut dela. Tisti spreji za v uho so pomoje bolj larifari. Slana voda.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Saj drezam niti ne, palčke za ušesa že tako redko uporabljam, po tuširanju si ušesa z brisačo osušim, palčke pa res redko. Je pa težko pustit pri miru, ker ni vredu in mislim, da se bo mogoče kaj premaknilo, pač samo malo migam uho od zunaj
wink-1.gif
V uho si pa nič ne drazam, le včeraj me je nekaj srbelo in sem narahlo z mezinčkom povrtala.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest imam že mesec dni težave s tem, in končno sem dobil napotnico za ORL. Če se ne bo izboljšalo pojdi k doktorju pa da ti pogleda ušesa, mogoče imaš pa vnetje. Jest sem na koncu dobil neke kapljice na recept, ampak ni bolje. Si bla kaj prehlajena pred kratkim? Meni je verjetno šlo iz prehlada na ušesa, nekaterim gre na sinuse ipd.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Potem se ti je pa res mogoče samo malo zamašilo, pojdi v lekarno in dobiš neke kapljice. Sem bil pa presenečen ko mi je v lekarni povedala da dam lahko tudi tiste za nos v uho, sedaj imam neke na recept ki so za oko in jih dajem v uho...takole je
smile-1.gif
Če ti pa tiste navadne ne bodo pomagale pa k zdravinku,druge ni.
 

B81

22. jul 2007
34.617
9.044
113
Kako to misliš, da si samo z brisačo osušiš uho, madonca? Ojej.

Mimogrede, ko se mi je to zgodilo nekaj let nazaj zaradi prepiha, mi je zdravnica rekla, da če se še kdaj zgodi, si naj vlijem not malo toplega belega (jedilnega) olja, zaprem uho z vato in počakam slabi dan, drugi dan pa bo šlo ven...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Kolega pravi, da si da v uho parafinsko olje (ogreto na telesno temperaturo) in z ušesnim čepom zapre dol. Tako leži na boku uro-uro in pol (pač en film pogledaš vmes). Potem pa s kopalnico in s curkom tuša izpere ven. To dela enkrat mesečno. Madona, trap je star 60 let, pa sliši bolje od mene.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
končno še ena taka kot jaz. sovražim palčke za ušesa
grin1.gif
tisto ti nekako mal spuca. Najlažje in najbolj enostavno mi je pa h dohtarju, pa s tisto inekcijo pa toplo vodo.

Prigoda: sva bla v Egiptu in sred tedna se men zamaši uho....groza, po 4 urah sm bla totalno živčna, ker nisem slišala. Me je moj rešu s slamico, s katero mi je vpihal vodo in mi odstranil čepek
hysterical-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Verjetno se je čep ušesnega masla premaknil in bodisi zaprl svetlino sluhovoda ali pa se tako naslonil na bobnič, da je oteženo prevajanje zvoka.

Poizkusi najprej s kakšnim oljem raztopiti zadevo (peroksid bi osebno toplo odsvetoval...), sicer pa bo treba k zdravniku. Če greš k zdravniku, obvezno najprej reči, da te tudi malo boli uho - catch je, da ne bi slučajno šel kdo "na slepo" špricat vodo noter, ampak da prvo pogleda z otoskopom, če bobnič slučajno ni vnet ali kakorkoli poškodovan.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Mi imamo doma zaradi podobnih težav injekcijsko brizgalko (mašenje ušes zaradi čudno speljanega sluhovoda?
confused-1.gif
, kot tiste pri dohtarjih, ušesa si pa vseeno lahko spucam, ko se pojavijo težave, pač traja malo dalj časa. 3-4 brizge tople vode na polno, potem pa se za par minut vležem na tisto uho, da vsa tekočina steče ven.
Tudi možu je pomagalo isto par let nazaj, ko mu je na morju prišla voda v ušesa in mu je nastal kot neke vrste vakum.

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Heh, pravi doktorati
smile-1.gif


Namenska zadeva je Audispray

Nenamenska je pa tuš cev s sneto glavo, mlačna voda, navižaš v uho in pritisk po izbiri
zmaga.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Nenamenska je pa tuš cev s sneto glavo, mlačna voda, navižaš v uho in pritisk po izbiri
zmaga.gif

Tole bi pa močno odsvetoval. Če je bobnič vnet ali poškodovan, si lahko še precej povečaš probleme. Worst case scenario lahko pomeni celo poslabšanje sluha.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
poskusi s čiščenjem pri zdravniku. men tista mlačna voda sede v nulo. še zdravnica obvlada nežne prijeme in je sploh fino

Kako je z zdravniškim čiščenjem? Slišal sem, da gredo kar ornk kosi ven, večji kot bi si človek mislil.

Včasih imam občutek, da imam prav neko težo v ušesih, ki mi dela polno glavo, čeprav si redno čistim ušesa (nagravžno mi je videt kakega starega čičota, kako si s ključem praska uho in meša tisto maslo). Japonci imajo baje prav tehniko sproščanja s čiščenjem ušes. Samo oni uporabljajo neke dolge igle, tega jaz ne bi pustil. Se mi pa včasih res zdi, da bi se prav glava očistila, če bi lahko opravil kakšen bolj globinski poseg.
smile-1.gif