Zalivalni računalnik

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni, zanima me kje in kateri zalivalni računalnik naj kupim. Gledal sem Gardena Flex. Ali se ga da kje na rudniku kupiti (bauhaus, obi ...). Je še kakšna primerna alternativa. Kakšne izkušnje imate? Potreboval bi tri vklope na dan za eno uro.

Hvala
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
V tem rangu je to to, samo ta rang ni ok..... Bolj profesionalni sistemi imajo dovode potem pa recimo od 3 do 8 vej in ventil za vsako vejo in računalnik, ki odpira eno pa po eno vejo hkrati po kriterijih... taki dobri računalniki so recimo Toro, špricarji pa Rainbird .......
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Zalivam dokaj majhno povrsino travne ruse. Ce bi imel racunanlnik se moznost nadzorovanja tlaka, bi bilo to sploh super.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
imam tole:
in tole

oboje novo (1x priklopljeno) - prodam (dostavim tudi do LJ)

razlog prodaje:
- gardena rabi pritisk iz javnega vodovoda/crpalke.. sam sem pa hotel zalivat s kapnico/prosti pad
- conradov dela - z "0 pritiska".. sam meni je "zelenjava" cez zimo pocrkala.. mrbit sem prevec zalival :p
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Pozdravljeni, zanima me kje in kateri zalivalni računalnik naj kupim. Gledal sem Gardena Flex. Ali se ga da kje na rudniku kupiti (bauhaus, obi ...). Je še kakšna primerna alternativa. Kakšne izkušnje imate? Potreboval bi tri vklope na dan za eno uro.

Hvala
Če res rabiš samo tri vklope na dan po cca uro, je tole popolnoma dovolj:


Izvereš na 8 ure, čas zalivanja 60 minut in je. Šteje pa od trenutka vklopa (nastavitve). Jaz imam recimo na 12 ur po 15 minut za paradižnike (zjutraj in zvečer).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
So te krmilne enote primerne tudi za zalivanje zelišč v koritih na balkonu? Kaj bi še potreboval za zajem vode iz "rezervoarja"? Potopno črpalko?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Če zares premalo zaliva, kot piše v komentarju, bo bolj primeren za bonsai.
Imam sicer sosedo, ki pa premalokrat zalije preveč...Rezervoar bo pa menda zmogla napolnit...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Če zares premalo zaliva, kot piše v komentarju, bo bolj primeren za bonsai.
Imam sicer sosedo, ki pa premalokrat zalije preveč...Rezervoar bo pa menda zmogla napolnit...

ne vem.. ce bi ze razmisljal o tem - potem bi sel brat se kaksne reviewe v tujini.. k en komentar na mimovrste ni glih "referenca".
za pol manj denarja sosedi kupis pametno uro - pa ji natavis opomnike :p
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Ja, se strinjam glede review-jev. Letos se bom sprijaznil s prevozom vsega zelenja k zanesljivemu zalivalcu...Soseda bo pa nabiralnik praznila...nobena pametna ura ne pomaga :)

Za prihodnjo sezono pa nabavim nekaj z rezervoarjem.