Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Podobno se spreminja predmestje Pariza (če se pelješ iz CDG do Gare du Nord).

Sem se peljal s tem vlakom pred leti, domačini mu pogovorno pravijo "Arab train". Takrat sem bil eden redkih belcev na tem vlaku, če ne celo edini v vagonu. Potem sem nadaljeval pot s podzemno do Gare de Lyon, kjer sem lovil TGV za Burgundijo. V glavnem, tudi na podzemni sem bil eden redkih belcev, saj sem imel občutek, da se premožnejši sloj premika nad zemljo (kolo, peš, skuterji). TGV je bil pa mešanica vsega. Se mi je kaj zgodilo? Ne. Sem se počutil nelagodno. Da.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Odvisno. Podobno je kot pri letalih, prej kot kupiš, bolj ugodno je. Potem je tudi odvisno v katerem razredu potuješ, destinacija ipd.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
ZDA priznale, da so hotele z milijoni podkupiti kapitana iranskega tankerja


Ameriško zunanje ministrstvo je potrdilo, da je kapitanu iranskega tankerja, ki je prevažal nafto in je v središču diplomatskega spora, ponudilo več milijonov dolarjev, da bi 'zapeljal vstran' in bi ga ZDA lahko zajele.

Da bo zgodba še bolj nenavadna, so ZDA na črni seznam uvrstile samega kapitana iranskega tankerja, saj ta "ni hotel sodelovati" oziroma sprejeti podkupnine. Ustavitev iranskega tankerja 4. julija letos je močno zaostrila razmere v Perzijskem zalivu, tako da je tudi Iran zasegel nekaj tujih tankerjev, poroča BBC.

Kot kaže, pa naj bi ameriško zunanje ministrstvo v nadaljevanju dogodkov poskušalo podkupiti kapitana tankerja in tudi drugih iranskih tankerjev. Ameriško zunanje ministrstvo je svojo namero potrdilo za francosko tiskovno agencijo AFP. Tiskovna predstavnica ameriškega zunanjega ministrstva je pojasnila, da so podobna sporočila poslali ne le kapitanom tankerjev, ampak tudi trgovskim podjetjem.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
ČEprav, svoboda govora ne pomeni, da lahko poveš vse kar ti leži na srcu. Obstaja omejitev, da s svojimi izjavami ne smeš ogrožati ali lagati o drugih (tako posameznikih kot korporacijah, te bistveno večkrat tožijo in dobijo zaradi neprimernih izjav)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
ČEprav, svoboda govora ne pomeni, da lahko poveš vse kar ti leži na srcu. Obstaja omejitev, da s svojimi izjavami ne smeš ogrožati ali lagati o drugih (tako posameznikih kot korporacijah, te bistveno večkrat tožijo in dobijo zaradi neprimernih izjav)

Lahko pa rečeš, da se tebi zdi, da....da imaš občutek, da....da vse kaže na to, da....ne poveš laži in ne okriviš nikogar :)

Npr. Imam občutek, da Janša laže in skriva stvari in vse kaže na to, da je Janković isti.