Zakaj se ne dobi vec piva v malih plocevinkah

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Steklo bistveno bolj kot plocevinka.
Raje pivo za pol evra iz flaše kot za 2€ iz piksne.
Pa nisem noben pivoljub, poznavalec itd.
Samo okus mi je cist drugacen.
Na skofije sem sel zadnjic res preverit cene ker je spomladi nekdo na fb lepil nizke cene SLO izdelkov.
Pa sem dobil pivo po evro, Jagermeister po 12(0.75).....
 
Steklo bistveno bolj kot plocevinka.
Raje pivo za pol evra iz flaše kot za 2€ iz piksne.
Pa nisem noben pivoljub, poznavalec itd.
Samo okus mi je cist drugacen.
Na skofije sem sel zadnjic res preverit cene ker je spomladi nekdo na fb lepil nizke cene SLO izdelkov.
Pa sem dobil pivo po evro, Jagermeister po 12(0.75).....
Cene so v večini primeorv nižje, oz iste kot pri nas. So določene zadeve dražje samo pod črto nakup tam čez te stane manj kot pri nas, sploh če imajo kake akcije, popuste. Tam so popusti res popusti

Če dobim, vidim še kaj iz tega nabora ti javim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.414
113
Lublana
Obišči stran
Steklo bistveno bolj kot plocevinka.
Tukaj se pa moram vmešat.

Najboljše je točeno pivo. Najboljši približek točenemu pivu pa je pločevinka. Sod in pločevinka imata veliko prednost, ker ne prepuščata svetlobe, ki vpliva na vsebino.
Je pa seveda vse stvar okusa. Pač tebi paše okus piva, ki je nekoliko obdelan od sonca. ;) Kar seveda ni nič narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Evo lokalna tgovinca ki je dovolj majhna da lahko obratuje v nedeljo ima male piksne spet na zalogi. :cheer::cheer::cheer: Je rekla prodajalka, da se vsako leto poleti isto zgodi in da majhnih piksen cez poletje ne nemogoce narocit pri pivovarjih.

:nazdravje:

LP
Torus
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.027
5.730
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz kupujem v Ahacu. Male flaške znamk veliko. Drgač pa ima Leclerc tudi v flaškah. Vse nepovratno zato ne vidim razloga zakaj bi kupoval v piksnah.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Maš res, nisem pomislil. Vzamem gajbo ali piksne, te male steklenice niso zame.
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Nakateri pijemo pivo tudi iz malih steklenic. Nekateri pa lokajo oziroma se nalivajo iz velikih piksn.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
zakaj pivo ni v plastenkah ki jo lahko zapreš če spiješ samo pol in pol kasneje? konzerve ne moreš zapret, ko je odprta je odprta
 
  • Haha
Reactions: msenjur

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.660
1.006
113
Tudi v 1 in 1,5l se ga dobi v plastenki. Italija, Leclerc, včasih ga je imel Eurospin. Komot zdrži napol polno v hladilniku do drugega dneva. Na Hrvaškem sem videl več tega.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.957
326
83
Tole glede velih plastenk:
Je potrebno kar hitro spiti po odprtju, ker pivo zelo hitro oksidira. Sicer ne bo z njim narobe nič, se pa zelo hitro pozna na kvaliteti