Zakaj se mi je IGO 1.2 (naprava?) resetiral?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Prvič se mi je zgodila taka nenavadna reč. Ne vem, če je bil kriv mraz prejšnji teden?
Torej, ko sem v avtu (2 DIN avtoradio) zagnal navigacijo, je bilo vse zresetirano na tovarniške nastavitve. Niti ni bil izbran ta pravi skin, niti ni bilo slovenskega vodenja, namesto avtomobilčka je prikazovalo samo trikotnik itd...
A se mi je to sesul program, ali se je sama naprava zresetirala?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.347
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
iz neznanega razloga se ti je se zbrisala/pokvarila mapa save ki se nahaja v mapi Primo. Posledično ti je vrglo navigacijo na privzete nastavitve..shit happens, sploh pa so sd kartice občutljive na zelo visoke/nizke temperature..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Avto naprave, posebej take cenejše no name (predvidevam, ker imam tudi sam) imajo težavo z zaganjanjem navigacije pri večih zaporednih vžigih vozila. Povprečna naprava rabi cca 1-2 minuti za zagon navigacije. V kolikor se avto samo prestavlja recimo po parkirišču se rado zgodi, da se navigacija še ne zažene, ko že odvzamemo kontakt. zaradi tega navigacija zazna napačni zagon in z okencem (ponavadi v kitajščini) opozori, da je bila naprava prejšnjič nepravilno zagnana in ali naj resetira vse nastavitve (vključno s priljubljenimi in vsemi osebnimi nastavitvami). Ker nas večina ne pozna kitajskih pismenk se rado zgodi, da stisnemo da namesto ne (ta ignorira opozorilo in normalno zažene).
Rešitev je boljša naprava (praviloma tiste z zunanjo GPS enoto), ki še nekaj časa zadrži vklopljen GPS in s tem omogoči pravilen zagon in njeno ustavitev, ali pa previdnost pri ugašanju vozila.

Nisi edini, meni se to dogaja recimo 3-4X na leto.
frown-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Avto naprave, posebej take cenejše no name (predvidevam, ker imam tudi sam) imajo težavo z zaganjanjem navigacije pri večih zaporednih vžigih vozila. Povprečna naprava rabi cca 1-2 minuti za zagon navigacije. V kolikor se avto samo prestavlja recimo po parkirišču se rado zgodi, da se navigacija še ne zažene, ko že odvzamemo kontakt. zaradi tega navigacija zazna napačni zagon in z okencem (ponavadi v kitajščini) opozori, da je bila naprava prejšnjič nepravilno zagnana in ali naj resetira vse nastavitve (vključno s priljubljenimi in vsemi osebnimi nastavitvami). Ker nas večina ne pozna kitajskih pismenk se rado zgodi, da stisnemo da namesto ne (ta ignorira opozorilo in normalno zažene).
Rešitev je boljša naprava (praviloma tiste z zunanjo GPS enoto), ki še nekaj časa zadrži vklopljen GPS in s tem omogoči pravilen zagon in njeno ustavitev, ali pa previdnost pri ugašanju vozila.

Nisi edini, meni se to dogaja recimo 3-4X na leto.
frown-1.gif

Bi znalo biti to. Nekajkrat se mi je v preteklosti res že pokazalo to opozorilo (pri meni je v angleščini). Ampak sem vedno kliknil na "no" in je bilo vse normalno. Očitno se je sedaj kar sam odločil zresetirati, brez opozorila.
No, bomo pa ponovili vajo z nastavljanjem, žal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rešitev je tudi, da si potem, ko vse nastaviš in navigacija dobro dela, shraniš save mapo nekam in potem ne rabiš vse na novo nastavljat samo skopiraš save nazaj, ali pa lepo preprosto večino ukazov iz save premakneš v sys datoteko.
wink-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Hm...imam zanimivo vprašanje...na 960-ki ko sem šel iz kopra proti trstu mi se je navigacija ponovno zagnala na določenem mestu na italjanski strani...pa sem pomislil da nič takega ,se pač zgodi....ampak ko sem šel tudi drugič in tretjič mi je naredilo ponovni zagon vedno nekje na istem mestu...navigiralo je dalje samo je naredilo ponovni zagon....na 950-ki je bil isti problem z istim Primotom 1.2.....zdaj je 950-ka posodobljena samo je nisem uporabljal za tisto relacijo in ne vem če naredi spet isto.

Vprašanje...zakaj se to dogaja na isti poziciji? Napaka med zemljevidi ,napaka programa ,....?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
ker to se mi zgodi samo ko grem v italijo...ko grem po isti poti nazaj pa ne.

Sej ni panike..poznam pot...samo da vem če sem kje drugje....da se ustavim ,počakam in grem dalje
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi bila zemljevida neusklajena nebi hotelo tam navigirat, ampak bi poiskal prvi usklajen mejni prehod, tako je vsaj delalo do sedaj.
Očitno je nek bug v programu. Poizkusi naložit drugo varianto SW ali pa še prej zamenjaj NQ z TT zemljevidom, da lahko izločiš napako zemljevidov.

Mimogrede Janch, a obstaja kak zapis v sys ali nastavitev, da "skine" tisto obvestilo o zamenjavi ponudnika zemljevidov ko prečkaš Monolitove/TM meje?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Mogoče je bug v programu ker je bil isti za obe navigacije...na 960 ki ima zdaj primo 2 ,na 990 od punce pa primo 1,2 ki ga še nisem zamenjal z 2,0.

Glede o menjavi ponudnika zemljevidov ko prečkaš mejo....mene nikoli ne vpraša nič...pa sem šel čez avstrijsko,madzarsko ,italijansko ,hrvaško mejo. ???
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ni tako tečno - no je, ker tisto opozorilo za drugo državo in pravila tam se po par sekundah samo izklopi, tole za zemljevide drugega ponudnika pa ne zgine in moraš stisnit Ok.

Nimam zdaj naprave tu, da povem točno verzijo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V igo9.ini sem našel tale zapis:

[navigation]
crossborder_warning=real


Ko sem malo brskal po netu za ta ukaz pa sem našel tole (crossborder_warning=real ;(off) simple real smart)

Sedaj pa upam, da bo Janch vedel kako ga onemogočit ali z =0 ali pa nekaj od simple, ali smart
wink-1.gif


Ne vem, če v simulaciji tudi prikaže to opozorilo, če ga se lahko proba dodat v sys.txt:

[navigation]
crossborder_warning=real

in se potem spremeni za = v 0 ali v simple ali smart in se potem vidi kaj bo izklopilo prikaz opozorila.
Po občutku sodeč bi naj smart prikazal in potem samodejno odstranil brez da klikneš na gumb.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.347
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja bi znalo biti to to, samo problem je ker se mi zdi, da v slimulaciji sporočila ne prikaže in bo potrebno testirat v živo. Hehe, si že predstavljam, se furam čez mejo in nazaj in cariniki z izrazom na faci
confused-1.gif