Zakaj plačujemo rtv naročnino?

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Zaradi teleteksta.

Plus se najdejo dobri filmi, dokumentarci, pa še skoki s Staretom - kaj češ boljšega.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zanima me, zakaj plačujemo "obvezno" rtv naročnino?
10.gif

Za pi.čkin dim
tongue-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
sami smo si krivi za to. kr poglej kaj se je zgodil z adamom. bog mu reče, ti adam posluš. dej mi eno rebro. adam pa ok. pa zdej vidš kašnga hudiča mamo, k adam ni mogu vprašat boga zakaj hoče njegovo rebro.
evil.gif



zdej se grem pa jz skrit. da me babe ne najdejo
grin1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Je pa zato več programov.

Ki jih plačaš, če imaš el. priključek?

To itak da je največja bedarija. Maš pa zato potem na drugih kanalih vsakih 15 min: "Ali ne uporabljate Calgona?"
grin1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ne vem če je že kdo povedal ne plačujemo naročnine ampak
RTV Pripspevek!!!!

Banda!!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
sam a niso ponavadi prispevki prostovljni?!

ja pa še to! kako lahko oni oglasujejo in stem služijo, pa še mi jim plačujemo preživetje? je pa res, da niso tok tečni kt na popou pa akanalu... reklame so itak vse tok glupe, da se sam sebi smilim, da me imajo za takega butla, da mislijo da bom zarad take reklame kupu njihov izdelek...

in programska shema je tud čist glupa. za unih 20 umetnikov k jih zanimajo opere, balet in podobno kulturno področje, naj imajo termin ponoči, ker jih je najmanj, ostalo naj bo za širšo javnost! in sopranovi... valda ob 23h jih dajo! pa med najbolj gledanimi oddajami je zihr na tvslo! pa ponedeljkovi večerni dokumentarci. včasih so bili okol 23h! zdej so mal spremenil, no vsaj to... filmskih hitov tud ne vrtijo več! kdaj je bil nazdnje kakšen nov film prvi na tvslo predvajan?

tekme... mislim, da kjerkoli je slovenija v vrhuncu, bi morali biti prenosi! ok, 1.slo fuzbalska liga je itak bz, ker to kar naši igrajo sploh ni nogomet! sploh tale hokej mi ne gre iz glave! pišuka pol slovenije zdele navija... pa nimajo vsi šport-kluba! in če nimajo za prenos (kar je preprosto smešno), naj dajo pa reklame med polčasi, ne pa trenutke za domačo glasbo!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
to sranje sem prisiljen gledat na vikendu, ker na satelitski samo to vleče. Katastrofa od katastrofe. Da bi bil kakšen gledljiv film, je skoraj bolj verjetno da loto trofiš
bonk.gif

zdi se mi da se jim prav namerno yebe in prav namerno ustvarjajo zanič program, v smislu, saj nam morate plačevat prispevek, zato so naše riti preskrbljene
rolleyes-1.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Zanima me, zakaj plačujemo "obvezno" rtv naročnino?
bonk.gif

Ravno pred kratkim sem želel postaviti podobno vprašanje!

Torej, kot smo ugotovili se plačuje obvezni RTV prispevek, tudi jaz sem mislil, da je to naročnina.
Vsak mesec 11 € za nič, me zanima ali imajo še kje na svetu podobno "butasto" uredbo...

Sicer se najde kakšna oddaja, Odmevi, ipd., pa seveda Slavc aka. Slavko Bobovnik, Andrej Stare, ...
Vendar pa se tu zgodba konča, kup brezveznih (zabavnih) oddaj, EMA in še kaj.
uf-1.gif


Ko že toliko udrihamo po sosedih Hrvatih, njihova HTV je lahko za našo RTV zgled.
Super filmi in serije ter dobre oddaje in vse to ob bolj normalnih urah. Ob tem pa še posledica,
da sem se ravno zaradi gledanja HTV močno okrepil svoje znanje hrvaškega jezika (podnapisi.press)
cool-1.gif



PS: Zanima me, zakaj je oddaja Hribar, ki ima vsaj nekaj za povedati, na sporedu tako pozno???
bonk.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Zato, da si glavni direktor lahko izplača nagrado v višini 22k EUR. Za uspešno vodenje.
hysterical-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
reklame so itak vse tok glupe, da se sam sebi smilim, da me imajo za takega butla, da mislijo da bom zarad take reklame kupu njihov izdelek...

Reklame niso tle zaradi tebe, potem. So zaradi butlov, ki jih je veliiiko. Ti si collateral damage :D Fora je da butli tudi volijo, pa jih še vseeno spuščajo na volitve in potem imamo butaste voditelje... USA je pa pravi primerek tega
wink-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ha!

Vas bodo na rtvslo uslisal
smile-1.gif


Nujno zvišanje RTV prispevka
STA
STA
vsi članki avtorja
RTV Slovenija je lani poslovala uspešno, brez zvišanja prispevka pa se bo trend po mnenju vodstva kmalu obrnil

OGLAS

Generalni direktor RTV Slovenija Anton Guzej je poslovanje zavoda v letu 2007 ocenil kot uspešno v vseh pogledih.Preteklo leto so zaključili s 3,5 milijona evrov dobička in to kljub temu, da so za programske vsebine lani namenili za štiri milijone več sredstev kot leto poprej in kljub dejstvu, da se RTV prispevek ni zvišal že vse od leta 2004, je še povedal Guzej.

Po mnenju vodstva zavoda povprečna poslušanost in gledanost programov kaže, da je javnost z njimi zadovoljna.

Delali bodo na višanju RTV prispevka

Kljub temu se po Guzejevih besedah trend pozitivnega poslovanja ne more nadaljevati prav dolgo. V primeru, da se namreč RTV prispevek ne bo povišal, lahko po njegovih besedah pozitivno poslujejo le še kakšno leto, potem pa verjetno ne več.

Inflacijski pritiski na vse vrste stroškov, ki jih ima zavod, so namreč veliki, zato so vse bolj v položaju, ko ne vedo, kako jih bodo pokrili. "Višina naročnine ostaja ista že vse od leta 2004, medtem ko se ostali prihodki niso toliko povišali, da bi lahko še dolgo kompenzirali izpad. Glede na to je jasno, da bomo v prihodnje delali predvsem na tem, da se spremeni RTV prispevek," je dejal.

Vir. Finance.si
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
samo naj dvignejo. sem že zdaj razmišljal, da bi odpovedal TV, če bodo dvignili, pa jo bom res. pa naj mi pride merit signal prokl.eti ped.er od naguzenega guzeja.
pa po moje ne bom edini.