Zakaj pescene bankine

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Bankine ni dobro, da so asfaltirane, ker ko pade sneg, kam se bo pa zabijalo one izmenično pobarvane palice, ki označujejo cestišče (na njivo zraven?)
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pri nas jih zabijajo v travo, ob rob bankine... kjer je ograja zunaj ograje, ne znotraj na bankino. Pri vas je izgleda drugače...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
točno to sem se spraševal letos na Japonskem. Ceste so namreč v večini primerov brez bankin. Pa še kje drugje je enako. Pri nas so preveč ozke ceste oz. verjento šparajo in raje naredijo bankine kot 0,5 m širšo cesto.

Pri nas lopovi občinski kupijo 2,5 metra parcele, naredijo 2,5 metra široko cesto, nato pa ljudje vozijo še na vsako stran po en meter, da se sploh lahko srečajo.
Občinski lopovi pa prepovedo postavitev ovir 1,5 metra od ceste.

Torej lopovske občine z 2,5m široko cesto, dejansko dobijo v last 5,5 m široko pot brez vsake odškodnine
10.gif
.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Pri nas ceste ne kupijo in je verjetno nikoli niso. To se da v javno dobro. Tudi jaz sem kak ar dal v ta namen. Občina pa je plačala geometra in imamo s sosedi boljšo cesto. Oče pa je zmeraj trdil, da so "klanci" (vrezane ceste) občinske v širini 6 metrov, ker brežina sodi k cesti od Marije Terezije dalje. So pa ljudje potem to lastninili.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To, da si država in občine tako enostavno prisvajajo zasebne parcele je velik kriminal.

V celoti protiustavno in tudi v popolnem nasprotju s 1. členom prvega protokola konvencije o človekovih pravicah.

Mi bi lahko na neki zazidljivi parceli zgradili hišo, pa jo je občinski svet v velikem delu protiustavno kategoriziral za javno cesto s čimer mi izgubimo celotno parcelo, ker na tej parceli nikdar več ne bo možno graditi hiše.

Vse samo zato, da bo županov kolega lahko pozidal travnik in obogatel(verjetno z županom vred), nam se pa za vso škodo ponuja 1.500 evrov odškodnine.

Tako se ne dela nikjer po zahodni Evropi, razen v kakšni severni Koreji.

Če lahko občine od ljudi na veliko za vsako stvar kasirajo davke, so tudi parcele dolžni kupovati po tržni ceni, ne pa za bohlonaj.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
ksz
danes sem bil na enem gradbišču, pa se mi bankina ni zdela kaj ekstra širša kot običajno. hanzi, si ti to opazil na občinski ali državni cesti? mogoče je bila razširjena bankina zato, da je pokrila komunalno infrastrukturo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Cesta moravce Izlake, preko poletja kar nekaj dela na njej in okolici na odseku od Plesa do odcepa za Peče.
Predvidevam da je drzavna.
Predvidevam da v njej ni nobene infrastrukture, ker je tudi na tem km ali dveh tudi samo ena hisa ob cesti. Vsaj nekih jaskov ni opaziti, razen odvodnjavanje s ceste.
Bom s kamere pobral posnetek in ga dobis na yt
Je pa bila cesta cesta pred tem res obupna. Sem jo hotel.predlagati AM za najslabso cesto.
Sedaj pa so na spodnjem odseku posekali obe brezini, postemali tudi kar nekaj skal ob cesti in napeli mreze in se je kar "dan" naredil. Sem kak traktor je lazje prehiteti kljub polni crti. Prej zaradi dreves ni bilo pregledno niti pod razno, sedaj pa je S pred Plesom dovolj pregleden da gres levo in prehitis.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Čez nekaj minut ga dobiš tule. Na začetku nekaj sekund neobnovljene ceste, na koncu nekaj 10 sekund stare ceste s travnatimi bankinami.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Ni to nič “super široka” bankina. Je pa res, da v primerjavi s prej deluje široko. Dodaj še, da ni nič obraščena in s tem zelo “oster rob”, kar še poveča občutek širine.

Naredi si opomnik in naslednjih 10 let ob približno istem času posnami - boš videl koliko se bo “ožalo”. Dejansko mogoče kakšnih 10 cm tam, kjer bo popuščala brežina (tam so sedaj k sreči naredili malo širšo bankino), večji del zožitve bo pa šel na račun “zaraščanja” in s tem optični zožitvi.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
V celoti protiustavno in tudi v popolnem nasprotju s 1. členom prvega protokola konvencije o človekovih pravicah.
Daj na ustavno sodišče, ne na Alter.
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Tako se ne dela nikjer po zahodni Evropi, razen v kakšni severni Koreji.
Nobena severna Koreja ni v zahodni Evropi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Deloma imas prav, se vedno pa sem mnenja da travnata bankina potrebuje manj vzdrzevanja in se bokje obnese kot pescena.

Pa se ena cesta, kjer sta bankini skupaj skoraj toliko siroki kot je asfalta na sredi med njima. Vidi se da na teh bankinah kmetje pridelajo ogromno. Skoraj toliko kot vozniki unicenega podvozja....
bonk.gif

Pšatska pot

https://goo.gl/maps/S9ku3Fu5ian
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Saj pod travnato bankino ne more biti meter barjanskega dreka. Ob tistih 10 cm asfalta bi morali zemljo nasuti pa travo posejati in je mir z bankinami za dlje kot z asfaltom. Tako pa nasipajo.pesek, ki ga ob prvem dezju ni vec na bankini, ampak je a travniku, asflatu, potoku....in imajo spet delo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Seveda pa je pogoj za to ustrezna sirina asflata. Ne da se niti dva motorja ne moreta kulturno srecat na asfaltu
Sirina asfalta pa je odvisna od vrste in gostote prometa. Po vaski poti kjer je en kamion dnevno je dovolj 5,+ m, po tegionalkah pa seveda najbrz blizje 7 kot pa 6m.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
V celoti protiustavno in tudi v popolnem nasprotju s 1. členom prvega protokola konvencije o človekovih pravicah.
Daj na ustavno sodišče, ne na Alter.

Dal na Ustavno sodišče, če se bodo tudi oni požvižgali na vse zakone, bom dal pa še na Evropsko sodišče za človekove pravice.
Na Alterju pa lahko še vsem ostalim povem, da se v tej državi dela približno tako kot v severni Koreji.

Prav sram me je, da živim v tako pokvarjeni državi.
Nekaterim niti pošte ni treba prevzeti in jim ne morejo nič, potem sem pa še sam odšravfal nabiralnik, da bi tudi razlaščanje stalo, pa je pošta veljavna že, če jo poštar vrže med rože...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Seveda pa je pogoj za to ustrezna sirina asflata. Ne da se niti dva motorja ne moreta kulturno srecat na asfaltu
Sirina asfalta pa je odvisna od vrste in gostote prometa. Po vaski poti kjer je en kamion dnevno je dovolj 5,+ m, po tegionalkah pa seveda najbrz blizje 7 kot pa 6m.

Viš - tu se pa motiš. Širina asfalta je odvisna le od kategorije ceste. Ta pa ni nujno sorazmerna prometu in potrebam.

Sedaj pač plačujemo davek avtocestnega križa in zavestnega varčevanja na ostalem cestnem omrežju. In seveda razdrobljeni naselitvi ter logiki “asfalt v vsako vas”.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
zakaj pa so potem cca 300 m odsek (serpentine) ceste Hotič Vače naredili pred cca 5 leti v širini kjer se kulturno srečata dva kamiona, tisto kar so pa letos preplastili pa se še dva avta ne moreta srečat (na ravnem travnik na obeh bankinah
pa cesta je na obeh odsekih iste kategorije.
https://www.google.si/maps/@46.0956614,14.8281635,3a,75y,349.22h,86.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_hS8ouRDtXqWl3d4phbCQw!2e0!7i13312!8i6656

tri km tele ceste popravljajo ob vsakem dežju, razen telih 300 metrov, katere se samo s kosilnico dotaknejo 2x ali pa 3 letno
https://www.google.si/maps/@46.1075412,14.8347072,3a,75y,178.66h,97.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMtc_VqCwMXfdFX609NqRnA!2e0!7i13312!8i6656
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Travnate bankine so problematične zaradi zastajanja vode. Trava se v nekaj letih razraste in odebeli humusni sloj, tako da ovira oz. kasneje prepreči odcejanje vode stran iz cestišča (tam kjer ni koritnic ali muld). Izvedba ustrezne peščene bankine tak razrast trave zamakne za dodatnih nekaj let.
Glede Hotiča, ne poznam stvari (vem pa, kakšna je cesta), vendar preplastitve in širitve cest običajno v istem cenovnem in birokratskem rangu. Srednjeročno je predvidena obvoznica Hotiča in zato bi bilo nesmiselno veliko vlagati v širitev obstoječe ceste, saj ima neustrezne elemente (smerne).