zadnji pogon-nasveti

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
Pozdravljeni! Zanima me kakšen način vožnje je najbolj primeren pri avtu z zadnjim pogonom in brez ESPja? Imam Mazdo mx-5 ki esp nima, to pa je moj prvi avto z zadnjim pogonom. Zadnjič sem se peljal čez neko križišče in mi je pri nizki hitrosti začelo odnašati zadek. Prav bi mi prišel kakšen nasvet.LP!
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Polahko z gasom, sploh k bo dž zna bit zabavno.
grin1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Najprej se ga privadi. Potem lahko recimo vržeš servo ven, si ga narediš v manual in samo čakaš na ovinke.
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.630
14.327
113
nasvet? čimveč treningov vožnje na počez, da dobiš filling in to bo to. magar pejd ob vsakem dežju na kkšn velik (in seveda prazen
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.630
14.327
113
lol

sam dobr no.. če se najprej navadiš FWDja in pol enkrat prešaltaš na RWD je valda normalno, da ne boš lih od štarta vedel kako pa kaj... res pa je da tud "inner filling" nekaj šteje
zmaga.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Stari spredn pogon je iz vecih razlogov nastal. Edn je ekonomski, drugi pa retard proof. Se moja mat ve da je zadn pogon zajeban ker ti lahko odnese, pa je zenska 40+ stara k bocno nezna parkirat......
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad


vozil sem ogromno avtov, zadnjih nekaj let pa strogo z zadnjim pogonom nekak sem se ga navadil in mi je prišel v kri

- na mokrih površinah pazi v ovinke ker drugače je drift neizbežen (hahaa)
- pozimi moraš imet odlične zimske gume

ostalo boš pa sam pogruntal
 
Nazadnje urejeno:

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Kot so že ostali povedali. Na začetku previdno in počasi da se navadiš. Drugače pa je tukaj kar velika razlika če imaš ESP ali če ga nimaš, zato prosim da tisti ki avta z zadnjim pogonom brez ESP še niste vozili da ne pametujete preveč... Pri Miatah sta 1 in 2 gen. še brez ESP, 3. pa ga ima serijsko. Kateri motor imaš?
 

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
Imam 1.8 16v(145km). Verjetno ima nekaj vpliva tudi teža saj avto tehta nekaj več kot 1t.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
Bolj važna je razporeditev teže med zadnjo in sprednjo osjo... Kako je s tem pri mazdi?
confused-1.gif


Sicer pa je recept ne preveč kompliciran... Z gasom na mokri površini delaj nežno, v ovinke se za začetek vozi brez gasa, da dobiš občutek (vsekakor pa ne pospešuj s polnim plinom v ovinek), za začetek na navadni cesti v mokrem ne prehitevaj, kasneje pa z recimo polovico gasa, da se navadiš...

Če zadnji konec začne odnašati, spusti gas in takoj stisni sklopko. Pa še to: (abs imaš?) zavore so seveda popolnoma enake kot na vsakem avtu, brez strahu jih uporabi
zmaga.gif


Vse te nasvete je z avtom, ki ima dovolj konjenice pod havbo čisto lahko upoštevati, pa ne boš nobena ovira ostalim
zmaga.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik maggio pravi:


vozil sem ogromno avtov, zadnjih nekaj let pa strogo z zadnjim pogonom nekak sem se ga navadil in mi je prišel v kri

- na mokrih površinah pazi v ovinke ker drugače je drift neizbežen (hahaa)
- pozimi moraš imet odlične zimske gume

ostalo boš pa sam pogruntal

+ pesek v prtlažniku če greš pozimi v klanec
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To je veljalo včasih
smirk-1.gif
Zima ni več bavbav.

Res pa je da avto zaradi zadnjega pogona malenkost več popije....več delov, večja teža, večje izgube na prenosih.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
V ovinku posebej na mokrem pazi pri prestavljanju navzdol (v kolikor to kdaj počneš). Če že to počneš, pazi, da ne bo sunkovito.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A ni tak, da malo gasa v ovinku je preventiva za odnašanje zadka ? Pri zadnjem pogonu ?
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ja če ti ga že začne prekrmarit, potem te reši samo volan oz. tvoj skill za volan, z gasom samo popravljaš, če je treba. Če pa misliš to, preden prideš do točke 0 pa se da avto poravnat z gasom. Plus volan, seveda.
Zadnji diferenciali so itak običajno bolj zaprti kot sprednji.
 

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
Gume so upam da vredu Dunlop SP sport maxx(r17-215-40).
na wikipediji sem našel še tole: With an approximate 50:50 front/rear weight balance. Je to vredu?
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kot so napisali ze ostali.

Jaz vozim ze drugega bavarca (oba z mehansko zaporo diferenciala), pa bi mi bilo precej tezko iti nazaj na sprednji pogon.

Svetujem za ucenje kaksno parkirisce v dezju, pa bos hitro dognal, kako se obnasa avto. Je pa endless fun, ko ti enkrat preide RWD v kri
smile-1.gif
.

Aja, se moja izkusnja. K kaksni krizni situaciji, ko zacne silit nos ven, se z RWD lazje resis.. ko odnese nos pri FWD, si bolj ali manj pecen.

LP,
PIC
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
To je veljalo včasih
smirk-1.gif
Zima ni več bavbav.

Res pa je da avto zaradi zadnjega pogona malenkost več popije....več delov, večja teža, večje izgube na prenosih.

Aja?
Nedolgo tega sem nekemu Mercedesu zadaj na havbo vsedel, da je speljel iz tricentimetrske mulde.

Seveda je bistveno bolje kot v časih Fiata 125, ko je bila vreča peska pozimi obvezna
hysterical-1.gif