začelo se bo forsiranje najema

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
zakaj vse tako črno belo, mi na periferiji bom pač imeli svoj avto in pač zanj plačali tako kot danes. tako kot zapravimo več časa za pot v službo in podobno. To je cena tega, da je nepremičnina cenejša in da imaš malo miru. Če bi živela silom razmer v mestu, bi pa sigurno se bolj posluževala današnjega avant2go, avto ko ga rabiš, zaston parkplac in vedno na voljo. tudi tole bi me zanimalo, kako deluje. LPP sigurno, če bi bila v Ljubljani pozimi ali v slabem vremenu, drugače bicikel. Pa če bi bila v mestu, zakaj bi hotela še več pleha pa hrupa pa smradu? Že tako en po drugem hodijo, zdaj naj pa vsak še vso možno kramo navleče...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in sad

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Je ze v redu. Gre za povprecje na leto. Ne da bi vsako leto kupoval.
Ja, sam slabo ocenjeno povprecje... Gume za jajcka so 120 euru vse 4... Pa 5 let je to 24 euru na leto... Povprecno je bla pa cifra tle 100 euru... In glede na govor o 1k letno je ta razlika 76% na napacno povprecje in skupno pac 7,6%... In ja, ta povprecja lahko meces tko kot ti pase... Oziroma za katero stran navijas...

Pa ne narobe razumet, nic nimam proti nobenemu... Samo me zmoti, k so ene cifre kr potegnjene iz ne vem kje, tolk da se podkrepi neko stalisce od nekoga, pa ce imas 5 min vidis, da ne gre nic skupaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Ja, na jajcku za 5km na dan po gozdnih cestah folk kupi sezonske gume najboljsega razreda... In mena jih vsako sezono... Aja, na alterju vsi to delajo... No, jaz lahko recem da ne...

Meni osebno se bolj sprejemljiva varianta zdi imeti celoletne gume in pac das za menjavo 30 euru 1x na 5 let... Oziroma za tiste k bi bli radi v stilu s sezono... 4 jeklena platisca nova 16 col so 45 euru na kos... Verjamem, da se rabljena manjsa dobi tudi ceneje... In ti vzame tocno 12 ali 16 sraufu, da zamenas gume... Pa ene 15 min...

Ampak kot sem reku, vsak ima svojo matematiko... In svoj pogled na svet... Ne pravim, al je pravi al ne... Samo drugacen...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Kaj je s tabo... Ne mores na 1.2 raketo dat rabljene gume... Omg, na alterju si...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ja, na jajcku za 5km na dan po gozdnih cestah folk kupi sezonske gume najboljsega razreda... In mena jih vsako sezono... Aja, na alterju vsi to delajo... No, jaz lahko recem da ne...

Meni osebno se bolj sprejemljiva varianta zdi imeti celoletne gume in pac das za menjavo 30 euru 1x na 5 let... Oziroma za tiste k bi bli radi v stilu s sezono... 4 jeklena platisca nova 16 col so 45 euru na kos... Verjamem, da se rabljena manjsa dobi tudi ceneje... In ti vzame tocno 12 ali 16 sraufu, da zamenas gume... Pa ene 15 min...

Ampak kot sem reku, vsak ima svojo matematiko... In svoj pogled na svet... Ne pravim, al je pravi al ne... Samo drugacen...
Saj logiko imaš ok, ampak ker si zelo natančno izračunal odstopanje od povprečja, sem te hotel opozorit na napako.
Recimo bencinski Clio 2008 zahteva vsaj pnevmatike 175/65/15, po tvojem predlogu celoletne, kar je smiselno.
Evo: https://www.gume-direkt.com/search?...NTAGE_PKW&vehicleTypes=OFF&sortCode=price_asc
Prosim, da mi najdeš gume z montažo za 120 EUR. Točno odstopanje v % si pa lahko sam izračunaš.
No, razen če ti imaš dejansko v mislih Matiza z 12kami ali koliko so že bile tam ali pa imaš nek hud vir z ne kitajskimi ampak ne vem gumami z Madagaskarja.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Mi imamo en jajček za lokalno vožnjo... Celoletne gume (4x50€) zadnje 4 leta, zavarovanje je okol 130€, servis pod 100€, ne poje cel tank na mesec, ne vem pa koliko je tehnični in cestnina...
Je strošek, vendar se "prišpara" dizla za dolge fure. Ali prinesem tu nazaj notri.... ne vem... Ima pa vsako leto kaksno novo prasko in udolbino iz parkirišča, za katero se pa nič ne sekiram....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Saj logiko imaš ok, ampak ker si zelo natančno izračunal odstopanje od povprečja, sem te hotel opozorit na napako.
Recimo bencinski Clio 2008 zahteva vsaj pnevmatike 175/65/15, po tvojem predlogu celoletne, kar je smiselno.
Evo: https://www.gume-direkt.com/search?...NTAGE_PKW&vehicleTypes=OFF&sortCode=price_asc
Prosim, da mi najdeš gume z montažo za 120 EUR. Točno odstopanje v % si pa lahko sam izračunaš.
No, razen če ti imaš dejansko v mislih Matiza z 12kami ali koliko so že bile tam ali pa imaš nek hud vir z ne kitajskimi ampak ne vem gumami z Madagaskarja.
Ti mi najdi cliota 1.2 2008 letnik za mn k 1k... Glede na to, da je o takem avtu govora... In ja, imam tud cliota... Sam par pet novejsega... Vem kolk so gume za tak jajcek... Sam ni vreden mn k 1k...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
se na bicikel ne gredo rabljene gume. če bi bile še dobre, bi jih prvi lastnik še imel.
Niti ni tako.
Trenutno imam na dveh vozilih rabljene gume, ampak sem jih precej časa iskal, da sem jih našel. Ker večinoma kar se prodaja so 5+let stare gume s ceno od 30-60% novih, odvisno od obrabljenosti. Kar pa se že s stroškovnega vidika ne splača gor stavit zaradi stroška montaže, kaj šele glede na dejstvo, da so tako stare gume praktično samo še za v smeti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
da pa slučajno nimaš celoletnih gum, ker pač zimske rabiš, je pa to 2x4x50 na recimo 4 leta, ko naj bi se gume nekako menjavale, kljub zadostnem profilu. In zraven še menjava 2x letno.

pa je koliko to povprečno na leto? Povprečje 100€/leto je kar precej dobro ocenjeno, če ne podcenjeno. da pa najdeš ekstremista, pa to pač ni povprečje.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
On misli matiza z rabljenimi gumami.



se na bicikel ne gredo rabljene gume. če bi bile še dobre, bi jih prvi lastnik še imel.
V sili tud hudic muhe papa... Kaj pa ce je bil avto totalka po 14ih dneh kar je mel nove gume? Kaj pa ce lastnik prodaja avto z zimskimi gumami in so mu letne malo rabljene ostale, ker bo dobil vec posebej kot ce jih proda skupaj z avtom?

Nikdar ne ves kaj je v ozadju...

In ne, ne kupujem rabljenih gum, ker mi ni treba...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ti mi najdi cliota 1.2 2008 letnik za mn k 1k... Glede na to, da je o takem avtu govora... In ja, imam tud cliota... Sam par pet novejsega... Vem kolk so gume za tak jajcek... Sam ni vreden mn k 1k...
Se opravičujem. Sem spregledal 1k. Twingo letnik 1999 bo pod 1k. 175/70/13

''Skoraj'' 120 EUR.

Z letnimi pa tudi ''skoraj'' prideš na to ceno:

Enako zimske:

Torej povej nam za kateri avto pod jurja, dobiš sedaj set gum za 120 EUR. Z montažo vred.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Ok, se posipam s pepelom... 160 euru za gume... Nazadnje ko sem jih gledal 3 leta nazaj so ble mal mn...

Nikdar pa nisem reku 120 z montazo... Pa dej se tistih 30 za montazo, pa je 200... Na 5 let se cedno samo 40... Od povprecja 100 k je blo racunano...

Drugace ti je dal pa en link za 15 na kos... Rabljene... Pa se popust na montazi...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
Ja, na jajcku za 5km na dan po gozdnih cestah folk kupi sezonske gume najboljsega razreda... In mena jih vsako sezono... Aja, na alterju vsi to delajo... No, jaz lahko recem da ne...

Meni osebno se bolj sprejemljiva varianta zdi imeti celoletne gume in pac das za menjavo 30 euru 1x na 5 let... Oziroma za tiste k bi bli radi v stilu s sezono... 4 jeklena platisca nova 16 col so 45 euru na kos... Verjamem, da se rabljena manjsa dobi tudi ceneje... In ti vzame tocno 12 ali 16 sraufu, da zamenas gume... Pa ene 15 min...

Ampak kot sem reku, vsak ima svojo matematiko... In svoj pogled na svet... Ne pravim, al je pravi al ne... Samo drugacen...
sej servisirat ga tud ne rabiš... olje ne rabiš menjat, mal dolivaš samo, enkrat na pol leta, iz lidla/leclerca neko brozgo (al pa rabljeno od soseda, ki menjava na 10kkm), si cca 50 do 70€ prisparal zagotovo. Zavore ploščice se pa menjajo enkrat na 5 do 10 let...da se tako tudi. Zakaj ne.

Jaz sem računal neko povprečje, normalna scena. lahk greš pa dol, do 50€ na mesec, še manj verjetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
Ok, se posipam s pepelom... 160 euru za gume... Nazadnje ko sem jih gledal 3 leta nazaj so ble mal mn...

Nikdar pa nisem reku 120 z montazo... Pa dej se tistih 30 za montazo, pa je 200... Na 5 let se cedno samo 40... Od povprecja 100 k je blo racunano...

Drugace ti je dal pa en link za 15 na kos... Rabljene... Pa se popust na montazi...
100 povprečje, ker moraš še zimske upoštevat, pišem normalno uporabo, normalen avto, ne pa fiat 600, ali pa punto 20 let star in podobne logike, ki ima 15, 16 col, letne 17 recimo avto pač, golf rang, al pa clio, pa da ni najvčeji ološ. Sej lahko se gremo ekstreme...

ampak s to temo nisem hotel izpostavljat kako se kdo vozi, ampak kam to vodi... Verjemi, da se take ekonomike ne boš mogel it, ker take jajce drajsat ti bodo z zakonom onemogočili.... pa boš tam nekje, da bodo te zadeve dražje, zelo drage..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
.... pa smo predmestje Maribora....

Seveda. Ob 5:45 in skozi gozd .....no niti mene ne.

Lej decj, smešno je pa vseeno :evil: ;) , res ne poznamo kako zgleda ta gozd..dejstvo, a vseeno (ne rečem, da bi živel sredi snežniških gozdov, kjer je 2.5 km do prvega naselja, kjer imajo obljubljeno, da v letu 2028 dobijo internet in bi prej srečal medveda, risa in divjo svinjo skupaj (objete) kot živo dušo na cesti.

Za žensko ne rečem...da ima strah.

...............................................

Jaz mislim, da bojo tovrstni najemi prišli prav takrat, ko bo lastništvo avtomobila že toliko rezalo v proračune (npr.) družine, da se bo naredila optimizacija in bo pri hiši (tako kot nekoč) en avto. Vzel, ga bo tisti, ki ga bo bolj rabil, drugi pa po uporabil javni prevoz, kolo, skiro, noge, aplikacijo 'prevoze', se zmenil s sodelavci, ki se vozijo v isto firmo ob istem času,... itd...opcij dovolj, ko in če začneš o njih razmišljat in jih iskat.

In ko se bo pojavila dejanska potreba po drugem avtu tudi za drugega, si bo vzel to opcijo dnevnega/tedenskega najema.


Primer: sodelavec(spada pod LJ a je služba ravno na drugem koncu LJ) ima 14 km do službe po obvoznici, in je preračunal, da ga pride ceneje (in mnogo manj stresno), časovno je na istem, če gre na vlak, ki mu ustavlja 50 metrov stran od hiše, se pripelje do centra in nato preostanek (2.5 km...čez urbani gozd :fredi:) naredi z e.skirojem (nabavil v ta namen..300 EUR). V kolikor je preveč slabo vreme bo ali šel na mestni bus (samo tu rabi še urbano) oz. počakal na kamničana vlak, ter se z njim pripeljal praktično pred firmo. Avto razmišlja, da bi prodal in bo vozil fotrovega, ko ga bo pač rabil - ker foter ga tudi praktično ne (upokojenec) - bo raje njemu dal polovico za registracijo, vinjeto, servis..kar bo pač prišlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
jaz vozim 7 km v eno smer z drugim avtom. 15 minut pa nazaj 15 minut, periferija, blizu a vseeno daleč. Specifika, če ruknem javni prevoz plus dosti hoje je to v eno smer vsaj 1 ura plus v idealki. torej 2 do 3 ure na dan. Za verjetno podobno ceno. Z drugim avtom še ponavadi tedensko uredimo druge opravke, taksi mama, lokalne trgovine in podobno.
Dejansko ni alternative za celo leto... poleti bi lahko flikal s kakšnim skuterjem ali kaj podobnega, ampak mi ne diši že iz varnostenga vidika, ker je glavna magistralka...in imaš vse sorte tako zjutrja kot popoldan. Dejansko je nevarno.
Tako da tako bo še, dokler bo šlo. Pol bo pa penzija. pa en avto. Mladina pa se bo preselila v mesto.