Z5 Compact - mesto shranjevanja aplikacij

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Ok, ne vem al sem jest butast al je tale android.
Namestim aplikacijo in jo kasneje prenesem na SD kartico.
Vesel ko ne vem kaj, da šparam prostor na notranjem polnilniku, pa mi telefon kar naenkrat začne bluzit da mu manjka prosotra. Ok, namestim App2SD, in vidim, da kar veliko programov / igric čepi na notranjem polnilniku. Prenesem na SD kartico. Ampak ne, prostora kar ni in ni, na notranjem disku. Naredim test: Igrica, nameščena kao na SD kartici, ko jo odstranim se mi sprosti prostor na notranjem polnilniku, na SD kartici pa skorajda nič. Kje je hakeljc?
confused-1.gif

Btw.: kje je še hec, da mi aplikacijo, ki je nameščena na SD kartici in se nadgradi na novejšo verzijo, avtomatsko prestavi na notranji polnilnik? A lahko na play storu nastavim default mesto shranjevanja novih appov na SD kartico?
Slike in video posnetki gredo b.p. na SD kartico in ne smetijo po notranjem polnilniku. Vsaj tako zgleda, potestiral pa res še nisem
uf-1.gif

Dosedaj takih problemov na telefonu še nisem imel (long time symbian user, pol pa še malo WP).
Telefon je kot že v naslovu Sony Z5 compact, androdi 6.0.1

2016-09-11013246.jpg


2016-09-11013354.jpg


2016-09-11013425.jpg


2016-09-11013501.jpg
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Rešitev zate je, da nabaviš 128 ali vsaj 64GB kartico in razširiš notranji pomnilnik.
Android 6.0 Marshmallow pregled:
microSD podpora - Prilagodljiva Storage Devices bitka za sprejem kartice microSD je bila ena izmed najbolj zanimivih v zgodovini Androida.Razširljivo shranjevanje je bilo nekoč temelj naprav Android, potem pa se je Google odločil, da je to slabo za varnost in odstranil podporo za njega v Android KitKat.Razvijalci so se borili in delna podpora je bila zopet dodana v Lollipop. S prihodom Marshmallow smo končno dočakali polnopravno podporo za širitev microSD v napravah Android.Pod Marshmallowom lahko, microSD kartico formatirano na določeno napravo - kar pomeni, da bodo neuporabne drugje in ga potem Android obravnava kot del notranjega pomnilnika Android sistema. V Android Marshmallowu aplikacije in podatki, ki jih uporablja se zdaj lahko brez težav shranijo na zunanjo pomnilniško kartico microSD.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne pomaga niti android v6.0. Enostavno je OS tako narejen. Fino za neuke uporabnike, ki lahko reinstalirajo sistem v 3minutah z vsemi aplikacijami na voljo takoj in brez izgube podatkov.
Na sd lahko preusmeris kvecjemu fotoaparat in dajes gor glasbo ter filmcke. To je vse.
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Ne pomaga niti android v6.0. Enostavno je OS tako narejen. Fino za neuke uporabnike, ki lahko reinstalirajo sistem v 3minutah z vsemi aplikacijami na voljo takoj in brez izgube podatkov.
Na sd lahko preusmeris kvecjemu fotoaparat in dajes gor glasbo ter filmcke. To je vse.
U pa res
shocked-1.gif
, spet neka poceni fora od sony-a.
Lahko pa proba po tem postopku klik
 

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
bonk.gif
butasto ... sej ni panike, igrice tak letijo dol...sam je butasto pač ... na žalost je na WP oz MP manjko appov, ki jih nekaj pač uporabljam, zato ne morem presedlat tja. Bomo pač stisnil zobe in počakal na boljše čase.
Btw, tud traparija da mora bit telefon rootan, da v Taskerju delajo tabolš funkcije je tud
stupid-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Če si lahko izposodim temo.
- meni Z5 po odklepu zaslona včasih uro ne kaže pravilno. Kot da se ni osveæilo?
- občutek imam, kot da se zaslon po končani uporabi včasih ne izklopi in gre baterija v 2 urah?
 

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Še eno vprašanje bi imel, ki me že nakaj časa muči, pa ne najdem pametnega odgovora na netu. Mogoče ne znam dobro pobrskat
smile-1.gif


Uglavnem, ko priklopim telefon na računalnik, ter na telefonu označim za prenos datotek, mi povezava nekaj časa lepo deluje, da lahko kopiram na SD kartico podatke, nato pa se kar naenkrat povezava prekine. Tudi če prenos še poteka.
Ali obstaja kakšna nastavitev, ki ohrani povezavo odprto?
Dosedaj z nobenim tel. takega problema še nisem imel, povsod je ostajal povezava aktivna, tudi če se je prenos podatkov že prenehal ali če se je telefon zaklenil.
 

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Ne, mora bit nekaj na Androidu. Ker vsak drug telefon, ki ga priklopim na rač. mi dela OK. Se prav da je dostop do diska na telefonu neprekinjeno omogočen (Symbian in Windows Phone). Na istem kablu, isti vtičnici.
Tukaj na androidu pa je tako da mi naprimer prenese 10 datotek, 11 pa ne več, in je povezava prekinjena. Ko klikneš potem na telefonu pri obvestilih da naj bo USB prenos podatkov omogočen (kar je že označeno) se ponovno vzpostavi povezava.

Včasih pomaga če med prenosom brksam po telefonu, da se ne zaklene zaslon. Potem se tudi povezava ne prekine.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hmm, čudno. mal sem na hitro po googla, pa nisem nič kaj uporabnega našel.
Izkušenj ravno nimam, ker vse prenašam preko wifi-ja. Mogoče 1x na leto priklopim telefon na pc preko kabla:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Airdroida sploh nisem nikol:)
Sem ga probal, ko je ven prišel, ker se je skos o njemu govorilo, ampak me ni prepričal.

es file explorer. ja vem, da boš našel članek, da delajo viruse:)

xplorer se mi je zameril, ker sem doniral, jih prosil za eno funkcijo, pa niti odgovoril niso.