Odprava težave pri Garmin Mobile XT S60 v5.00.50

jakal

Zelenc'
18. avg 2009
11
0
1
Za vse, ki imate težave z "žretjem baterije" pri novi verziji Garmin Mobile XT S60 v5.00.50.

Sam sem uspel odpraviti težavo na naslednji način (postopek traja cca 20-30 min, odvisno od hitrosti prenosa podatkov):

- vse pomembne stvari iz spom.kartice skopiraš na varno mesto (najhitreša pot je s čitalcem kartic), vključno s kartami, unlock datotekami, sw datoteko, POI, voice datotekami, vozili…. Ter ostalimi podatki, ki jih imate na kartici (sms, imenik, glasba, video….);
- v telefonu v nadzorniku aplikacij odstraniš aplikacijo garmin mobile xt;
- vzameš spom.kartico iz telefona in jo formatiraš na PC-ju (če jo formatiraš samo na telefonu ostane zapis procesa TSRAutoStart še vedno prisoten);
- vstaviš kartico v telefon in ponovno formatiraš, da se nastavijo osnovne datoteke telefona na kartici;
- instaliraš fresh verzijo Garmin Mobile XT S60 V5.00.50; (po tej namestitvi bo aplikacija namestila tudi cardrunner.dll na kartico v mapo sys/bin (pogled mape, ki prikaže skrite datoteke) , ter še cardrunner.rsc v mapo resource/plugings); istočasno lahko na kartico preneseš tudi sw datoteko, ki jo shraniš v mapo garmin;
- po instalaciji garmina, tega zaženeš, da se namesti v telefon; po namestitvi telefon ugasneš ter ga ponovno prižgeš;
- zaženeš garmina ter vzpostaviš zvezo s sateliti (to je že možno saj smo že prej kopiral sw datoteko v mapo garmin na kartici);
- nastaviš background service na omogočeno ter greš ven iz garmina, telefon ugasneš;
- telefon ponovno prižgeš, greš v garmina, vzpostaviš zvezo s sateliti ter nastaviš background service na onemogočeno; greš iz garmina, ter ponovno ugasneš telefon;
- telefon prižgeš, ga priklopiš na PC ter iz mape sys/bin (pogled mape, ki prikaže skrite datoteke) zbrišeš cardrunner.dll, ter iz mape resource/plugings še datoteko cardrunner.rsc;
- telefon odklopiš od PC-ja ga ugasneš in prižgeš, in to je to:
- po tem vzameš kartico iz telefona, jo s čitalcem kartic priklopiš na PC ter tako preneseš še karte, unlock datoteke, voice datoteke, vozila in POI datoteke v mapo garmin, ter prekopiraš želene datoteke (slike, glasbo, video posnetke, SMS sporočila, imenik….) nazaj na kartico in to je to;
- v energy profiler-ju lahko preverite porabo baterije; pri meni je bila cca. 0,20 W in je bila zelo zelo konstantna; v best taskmanager-ju pa lahko preverite še proces TSRAutoStart, ki se pri meni več ne pojavlja; (če boste porabo baterije preverili v času, ko sta cardrunner.dll in cardrunner.rsc še nameščena na kartici, boste opazili, da poraba zelo niha in je dosti večja, kot če teh dveh datotek ni na kartici); prav tako poveča porabo baterije proces TSRAutoStart, ki se lahko na kartici ohrani še od kakšne prejšnje verzije garmina in povzroča težave; sam ga v best tasmanager-ju nisem mogel terminirat, saj se je ob vsakem ponovnem zagonu garmina spet prižgal, dokler nisem naredil postopka instalacije, ki sem ga opisal;

Upam, da bo komu pomagalo. Meni je!
 
Nazadnje urejeno: